LimeSurvey Develop - en to ca translation catalogue (3582 entries)

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
ca: %s atribut eliminat|%s atributs eliminats

en: %s cannot be left empty
ca: %s no es pot deixar buit.

en: %s cannot be left empty.
ca: %s no es pot deixar buit.

en: %s duplicate records removed
ca: %s registres duplicats eliminats

en: %s entries were not copied because they already existed
ca: %s entrades no s'han copiat perquè ja existien

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
ca: S'han ignorat %s entrades perquè estaven a la llista negra

en: %s field(s) were successfully added.
ca: S'han afegit %s camps correctament.

en: %s invalid attributes
ca: %s atributs no vàlids

en: %s is an invalid value for this question
ca: %s és un valor no vàlid per a aquesta pregunta

en: %s lines had a mismatching number of fields.
ca: %s línies tenen un nombre de camps diferent.

en: %s lines with invalid tokens skipped (tokens may only contain 0-9,a-z,A-Z,_).
ca: %s línies amb tokens no vàlids omesos (els tokens només poden contindre 0-9,a-z,A-Z,_).

en: %s missing attributes
ca: %s atributs perduts

en: %s must be case-insensitive equal to %s
ca: %s ha de ser igual a %s sense distingir majúscules i minúscules

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
ca: %s no ha de ser igual a %s sense distingir majúscules i minúscules

en: %s new participants were created
ca: S'han creat %s participants nous

en: %s not found!
ca: %s no s'ha trobat!

en: %s of %s columns selected
ca: %s de %s columnes seleccionades

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
ca: %s preguntes antigues i els seus respectius temps s'han importat correctament.

en: %s old response(s) were successfully imported.
ca: S'han importat correctament %s respostes antigues.

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
ca: %s compartició de participant eliminada|%s comparticions de participants eliminades

en: %s participants have been copied to the central participants table
ca: %s participants s'han copiat a la taula central de participants

en: %s participants have been shared
ca: S'han compartit %s participants

en: %s records found in CSV file
ca: %s registres trobats al fitxer CSV

en: %s records have empty mandatory fields
ca: %s registres tenen buits camps obligatoris

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
ca: %s registres tenen valors d'atributs incomplets o erronis

en: %s records imported
ca: %s registres importats

en: %s records in CSV
ca: %s registres en CSV

en: %s records met minimum requirements
ca: %s registres compleixen els requeriments mínims

en: %s records were duplicate but had attributes updated
ca: %s registres estan duplicats però han actualitzat atributs

en: %s records where the number of fields does not match
ca: %s registres en què el nombre de camps no es correspon

en: %s records with allowed invalid email
ca: %s registres amb un correu electrònic no vàlid permés

en: %s records with invalid email address removed
ca: %s registres eliminats per tindre una adreça de correu electrònic no vàlida.

en: %s records with other invalid information
ca: %s registres amb una altra informació no vàlida

en: %s response lines in your file.
ca: %s línies de resposta al fitxer.

en: %s responses already exist.
ca: %s respostes ja existeixen.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
ca: No s'han pogut inserir ni actualitzar %s respostes.

en: %s responses were inserted.
ca: S'han inserit %s respostes.

en: %s responses were updated.
ca: S'han actualitzat %s respostes.

en: %s rows per page
ca: %s files per pàgina

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
ca: S'han escanejat %s missatges no llegits, dels quals el sistema ha marcat %s com a rebot.

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
ca: S'han escanejat %s missatges, el sistema no n'ha marcat cap com a rebot.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
ca: %s s'han trobat com a registres duplicats i no és necessari crear un nou participant.

en: %s%% completed
ca: %s%% complet

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
ca: '%s' no es pot utilitzar si l'opció 'Altres' està activa per a aquesta pregunta.

en: 'Other:' comment mandatory
ca: Comentari obligatori per a l'opció 'Altres:'

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
ca: 'temps' és una paraula reservada i no és pot utilitzar per a una subpregunta.

en: (Any group)
ca: (Qualsevol grup)

en: (Any)
ca: (qualsevol)

en: (Autodetect)
ca: (Autodetecció)

en: (Automatic)
ca: (Automàtic)

en: (Base language)
ca: (Idioma de base)

en: (Iconv Library not installed)
ca: (la biblioteca Iconv no està instal·lada)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
ca: (No s'han importat els conjunts d'etiquetes ja que no teniu permisos per a crear nous conjunts d'etiquetes)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
ca: (Mida màxima del fitxer: %01.2f MB)

en: (No target question)
ca: (Cap pregunta seleccionada)

en: (None)
ca: (Cap)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
ca: (Seleccioneu múltiples etiquetes utilitzant la tecla 'Ctrl')

en: (Sub-)question width
ca: Amplària de la (sub)pregunta

en: (none)
ca: (cap)

en: 16 or up
ca: 16 o més

en: 1st quartile (Q1)
ca: 1r quartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
ca: Estil CSS del primer missatge d'avís de termini

en: 1st time limit warning message
ca: Missatge del primer avís de termini

en: 1st time limit warning message display time
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís de termini

en: 1st time limit warning message timer
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís de termini

en: 2nd quartile (Median)
ca: 2n quartil (mediana)

en: 2nd time limit warning CSS style
ca: Estil CSS del segon missatge d'avís de termini

en: 2nd time limit warning message
ca: Missatge del segon avís de termini

en: 2nd time limit warning message display time
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís de termini

en: 2nd time limit warning message timer
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís de termini

en: 3rd quartile (Q3)
ca: 3r quartil (Q3)

en: 400: Bad Request
ca: 400: Sol·licitud incorrecta

en: 401: Unauthorized
ca: 401: No autoritzat

en: 403: Forbidden
ca: 403: Prohibit

en: 404: Not Found
ca: 404: No trobat

en: 5 Point Choice
ca: Trieu entre 5 punts

en: 500: Internal Server Error
ca: 500: Error del servidor intern

en: 7bit Swedish
ca: 7bit Suec

en: <No default value>
ca: <Sense valor per defecte>

en: <no data>
ca: <sense dades>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
ca: S'ha fet una còpia de seguretat d'aquesta taula i hi pot accedir l'administrador del sistema.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
ca: Si continueu es farà una còpia de seguretat d'aquesta taula. L'administrador del sistema tindrà accés a aquesta taula.

en: A child group can't be set as parent group
ca: No es pot establir un grup secundari com a grup pare

en: A code has been updated to %s.
ca: El codi s'ha actualitzat a %s.

en: A database named "%s" already exists.
ca: Ja existeix una base de dades anomenada "%s".

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
ca: Una enquesta desactivada ja no és accessible als participants (es mostra un missatge que indica que no tenen permís per a accedir a l'enquesta).

en: A first example question. Please answer this question:
ca: Un primer exemple de pregunta. Responeu a aquesta pregunta:

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
ca: Es mostrarà un índex de preguntes; els participants podran saltar entre les preguntes principals.

en: A participant table has been created for this survey.
ca: S'ha creat una taula de participants per a aquesta enquesta

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
ca: Es mostrarà un índex de preguntes; els participants podran saltar entre les preguntes ja vistes.

en: A response was not deleted.|{n} responses were not deleted.
ca: No s'ha suprimit una resposta.|No s'han eliminat {n} respostes.

en: A security update is available.
ca: Hi ha disponible una actualització de seguretat.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
ca: També s'ha creat una entrada de participant per a l'enquesta guardada.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
ca: Una taula de subpreguntes en cada cel·la. Els textos de les subpreguntes són a la capçalera de la columna i es refereixen a la capçalera de la fila.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
ca: Una taula de subpreguntes en cada cèl·la. Els textos de les subpreguntes són a la capçalera de la columna i es refereixen a la capçalera de fila.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
ca: Una taula amb una subpregunta a cada fila. Les opcions de resposta són a la capçalera de la taula.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
ca: Una taula amb una subpregunta a cada línia. Heu de seleccionar la resposta.

en: A template with that name already exists.
ca: Ja existeix una plantilla amb aquest nom.

en: A timing record was not deleted.|{n} timing records were not deleted.
ca: No s'ha suprimit un registre de temps. | {n} registres de temporització no s'han eliminat.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
ca: No s'ha indicat el nom d'usuari o el nom d'usuari no és vàlid.

en: AND/OR Date is
ca: La data I/O és

en: ARMSCII-8 Armenian
ca: ARMSCII-8 Armeni

en: Abbreviated question text
ca: Text abreujat de la pregunta

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
ca: La possibilitat de canviar preguntes, grups i paràmetres encara és limitada.

en: Absolute value
ca: Valor absolut

en: Accelerator keys for list items
ca: Tecles de drecera per als elements de la llista

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
ca: Accepta caràcters de tipus de lletra Awesome Unicode.

en: Access
ca: Accés

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Access denied!
ca: Accés denegat

en: Action
ca: Acció

en: Action to perform when time limit is up
ca: Acció que s'ha de dur a terme quan finalitze el termini

en: Actions
ca: Accions

en: Actions:
ca: Accions:

en: Activate
ca: Activa

en: Activate Survey
ca: Activa l'enquesta

en: Activate assessements
ca: Activa les avaluacions

en: Activate quotas
ca: Activa les quotes

en: Activate survey
ca: Activa l'enquesta

en: Activate this survey
ca: Activa l'enquesta

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
ca: Activeu-ho per a mostrar un mapa sobre el camp d'entrada on l'usuari puga seleccionar una ubicació

en: Activated
ca: Activat

en: Active
ca: Actiu

en: Active and running
ca: Actiu i en funcionament

en: Active but expired
ca: Activa, però en pausa

en: Active but not yet started
ca: Activa, però encara no iniciada

en: Active filters:
ca: Filtres actius:

en: Active survey ID
ca: ID de l'enquesta activa

en: Active surveys
ca: Enquestes actives

en: Adaptive
ca: Adaptable

en: Add
ca: Afig

en: Add SurveyId to link
ca: Afegeix una enquesta per enllaçar

en: Add URL parameter
ca: Afig un paràmetre d'URL

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
ca: Afig un botó per a reiniciar el selector lliscant. Si trieu un valor inicial, es reiniciarà al valor inicial, si no, es buidarà la resposta.

en: Add a group
ca: Afig un grup

en: Add a language:
ca: Afig un idioma:

en: Add a new language
ca: Afig un idioma

en: Add a new question
ca: Afig una pregunta nova

en: Add a new survey administrator
ca: Afig un nou administrador de l'enquesta

en: Add a prefix to the answer field
ca: Afig un prefix al camp de la resposta

en: Add a question to this group
ca: Afig una pregunta a aquest grup

en: Add a suffix to the answer field
ca: Afig un sufix al camp de resposta

en: Add and edit conditions
ca: Afig i edita les condicions

en: Add another participant
ca: Afig un altre participant

en: Add another record
ca: Afig un altre registre

en: Add answer
ca: Afig una resposta

en: Add attribute
ca: Afig un atribut

en: Add condition
ca: Afig una condició

en: Add condition to this scenario
ca: Afig una condició a aquest escenari

en: Add dropdown field
ca: Afig un camp desplegable

en: Add fields
ca: Afig camps

en: Add file
ca: Afig el fitxer

en: Add gray background to questions in PDF:
ca: Afig un fons gris a les preguntes en PDF:

en: Add group
ca: Afig un grup

en: Add language
ca: Afig un idioma

en: Add multiple conditions without a page reload
ca: Afig diverses condicions sense recarregar la pàgina

en: Add new attribute
ca: Afig un atribut nou

en: Add new group
ca: Afig un grup nou

en: Add new participant
ca: Afig un participant nou

en: Add new question
ca: Afig una pregunta nova

en: Add new question to group
ca: Afig una pregunta nova al grup

en: Add new quota
ca: Afig una quota nova

en: Add new survey participant
ca: Afig un nou participant

en: Add new user group
ca: Afig un nou grup d'usuaris

en: Add or delete groups
ca: Afig o elimina grups

en: Add or delete questions
ca: Afig o elimina preguntes

en: Add or delete subquestions or change their codes
ca: Afig o elimina subpreguntes o en canvia els codis.

en: Add participant
ca: Afig un participant

en: Add participant to survey
ca: Afig un participant a l'enquesta

en: Add participant to survey|Add participants to survey
ca: Afig un participant a l'enquesta|Afig participants a l'enquesta

en: Add participants to central database
ca: Afig participants a la base de dades central

en: Add participants to survey
ca: Afig participants a l'enquesta

en: Add question
ca: Afig una pregunta

en: Add question ID to link
ca: Afegiu un ID de pregunta per enllaçar

en: Add question group
ca: Afig un grup de preguntes

en: Add question group ID to link
ca: Afegeix una ID de grup de preguntes per enllaçar

en: Add scenario
ca: Afig un escenari

en: Add survey group ID to link
ca: Afegiu l'identificador del grup d'enquestes per enllaçar

en: Add survey participant
ca: Afig un participant

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
ca: Afig el participant seleccionat a l'enquesta|Afig els {n} participants seleccionats a l'enquesta

en: Add to blacklist?
ca: Voleu afegir-lo a la llista negra?

en: Add token entry
ca: Afig una nova entrada de token

en: Add user
ca: Afig un usuari

en: Add user group
ca: Afig un grup d'usuaris

en: Add value
ca: Afig un valor

en: Add/delete survey participant attributes
ca: Afig/elimina atributs dels participants

en: Adding survey participant entry...
ca: Afig un participant ...

en: Additional Languages
ca: Idiomes addicionals

en: Additional attributes
ca: Atributs addicionals

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
ca: Les configuracions següents no es poden canviar mentre l'enquesta està activa.

en: Admin login name
ca: Nom d'usuari de l'administrador

en: Admin login password
ca: Contrasenya de l'administrador

en: Administration
ca: Administració

en: Administrator credentials
ca: Credencials d'administrador

en: Administrator email
ca: Correu electrònic de l'administrador

en: Administrator name
ca: Nom de l'administrador

en: Administrator name:
ca: Nom de l'administrador:

en: Administrator:
ca: Administrador:

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: After
ca: Després

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
ca: Després de la confirmació no rebràs cap invitació o recordatori d'aquesta enquesta.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
ca: Després de clicar el botó de guardar, podeu tancar aquesta finestra del navegador o continuar omplint l'enquesta.

en: After the answer options a cell does give some information.
ca: Després de les opcions de resposta, una cel·la dóna alguna informació.

en: Albanian
ca: Albanés

en: All
ca: Tot

en: All answers are already selected in this quota.
ca: Totes les respostes ja s'han seleccionat en aquesta quota.

en: All answers meet consistency standards.
ca: Totes les respostes compleixen els estàndards de consistència.

en: All assessments meet consistency standards.
ca: Totes les avaluacions compleixen es estàndards de consistència.

en: All conditions for this question have been deleted.
ca: S'han eliminat totes les condicions d'aquesta pregunta.

en: All conditions in this survey have been deleted.
ca: S'han eliminat totes les condicions de l'enquesta.

en: All conditions meet consistency standards.
ca: Totes les condicions compleixen els estàndards de consistència.

en: All conditions scenarios were renumbered.
ca: Totes el escenaris de condició s'han tornat a numerar.

en: All default values meet consistency standards.
ca: Tots les valors predeterminats compleixen els estàndards de consistència.

en: All emails were sent.
ca: S´han enviat tots els correus electrònics.

en: All files in local directories are writable.
ca: Tots els fitxers en directoris locals són d'escriptura.

en: All groups meet consistency standards.
ca: Tots els grups compleixen els estàndards de consistència.

en: All in one
ca: Tot en un

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
ca: Totes les enquestes de l'usuari s'han transferit a %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
ca: Totes les taules d'enquestes antigues compleixen els estàndards de consistència.

en: All participant information is lost.
ca: Tota la informació dels participants s'ha perdut.

en: All question attributes meet consistency standards.
ca: Tots els atributs de pregunta compleixen els estàndards de consistència.

en: All questions meet consistency standards.
ca: Totes les preguntes compleixen els estàndards de consistència.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
ca: Es perdran totes les preguntes, respostes, etc. per als idiomes eliminats. N'esteu segur?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
ca: Totes les preguntes, grups i paràmetres tornen a ser editables.

en: All quota language settings meet consistency standards.
ca: Tots els paràmetres d'idioma per a les quotes compleixen els estàndards de consistència.

en: All quota quota members meet consistency standards.
ca: Tots el membres de la quota compleixen els estàndards de consistència.

en: All quotas meet consistency standards.
ca: Totes les quotes compleixen els estàndards de consistència.

en: All responses
ca: Totes les respostes

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
ca: Les respostes ja no seran mai més accessibles amb el LimeSurvey.

en: All survey language settings meet consistency standards.
ca: Tots els paràmetres d'idioma de l'enquesta compleixen els estàndards de consistència.

en: All surveys
ca: Totes les enquestes

en: All surveys meet consistency standards.
ca: Totes les enquestes compleixen els estàndards de consistència.

en: All the attributes are automatically mapped
ca: Tots els atributs es mapen automàticament

en: All tokens
ca: Tots els tokens

en: All users
ca: Tots els usuaris

en: All your answers must be different and you must rank in order.
ca: Totes les respostes han de ser diferents i cal classificar-les en ordre.

en: Allow
ca: Permet

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
ca: Permet que les preguntes d'estil taula es puguen dividir en diverses pàgines

en: Allow backward navigation:
ca: Permet la navegació cap arrere:

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
ca: Permet afegir participants de la llista negra:

en: Allow invalid email addresses:
ca: Permet adreces de correu electrònic no vàlides:

en: Allow multiple responses or update responses with one token:
ca: Permet múltiples respostes o actualitzar les respostes amb un token:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
ca: Permet que preguntes de textos curts / preguntes numèriques es puguen dividir en diverses pàgines

en: Allow only numerical input
ca: Només permet l'entrada numèrica

en: Allow only numerical input for 'Other' text
ca: Només permet l'entrada numèrica per a 'Altres'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
ca: Permet al participant excloure's de la llista negra per si mateix:

en: Allow public registration:
ca: Permet el registre públic:

en: Allow reset the slider
ca: Permet reiniciar el selector de botó lliscant

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
ca: Permet que les preguntes de selecció única es puguen dividir en diverses pàgines

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
ca: Permet que les preguntes amb botó lliscant es puguen dividir en diverses pàgines

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
ca: Permet a l'usuari modificar les seues últimes respostes abans d'acabar l'enquesta.

en: Allowed file types
ca: Tipus de fitxer permesos

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
ca: Tipus de fitxers permesos separats per comes, p. ex. pdf,doc,odt

en: Always
ca: Sempre

en: Always closed
ca: Sempre tancat

en: Always hide this question
ca: Amaga aquesta pregunta sempre

en: Always open
ca: Sempre obert

en: Amharic
ca: Amhàric

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
ca: Us hem enviat un correu electrònic amb les dades d'accés per a aquesta enquesta. Seguiu l'enllaç que conté el correu electrònic per a accedir a l'enquesta.

en: An email has been sent with details about your saved survey
ca: S'ha enviat un missatge de correu electrònic amb els detalls de la vostra enquesta guardada.

en: An email with a generated password was sent to the user.
ca: S'ha enviat un correu a l'usuari amb la contrasenya generada.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
ca: S'ha produït un error en crear una còpia de seguretat dels vostres fitxers. Comproveu el sistema local (permís, espai disponible, etc.)

en: An error occured while creating your update package file.
ca: S'ha produït un error en crear el paquet de fitxers de l'actualització.

en: An error occured while getting checksums.
ca: S'ha produït un error en obtindre les sumes de comprovació.

en: An error occured while getting the changeset.
ca: S'ha produït un error en obtindre el conjunt de canvis.

en: An error occurred saving a response to survey id
ca: Ha ocorregut un error en guardar la resposta de l'enquesta

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
ca: S'ha produït un error en pujar el fitxer. Això pot ser causat per permisos incorrectes de la carpeta /tmp.

en: An error occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
ca: Les enquestes que han caducat no són accessibles als participants (només veuen un missatge que els informa que l'enquesta no està activa)

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
ca: S'ha produït un error intern mentre el servidor web processava la vostra sol·licitud.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
ca: S'ha produït un error no recuperable durant l'actualització. Detalls de l'error:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
ca: Ha ocorregut un error inesperat i les vostres respostes no s'han pogut guardar.

en: An unknown error occured.
ca: Hi ha hagut un error desconegut.

en: An unknown error occurred
ca: Un error desconegut ha ocurrit

en: Anonymized responses
ca: Respostes anònimes

en: Anonymized responses:
ca: Respostes anònimes:

en: Anonymized responses?
ca: Respostes anònimes?

en: Answer
ca: Resposta

en: Answer codes
ca: Codis de resposta

en: Answer codes must be unique by question.
ca: Els codis de resposta han de ser únics per qüestió.

en: Answer label font size (normal)
ca: Mida de la lletra de la casella de resposta (normal)

en: Answer label font size (small)
ca: Mida de la lletra de la casella de resposta (xicoteta)

en: Answer matched (regexp)
ca: Resposta coincident (expressió regular - regexp)

en: Answer must be %s
ca: La resposta ha de ser %s

en: Answer must be between %s and %s
ca: La resposta ha d'estar entre %s i %s

en: Answer must be greater or equal to %s
ca: La resposta ha de ser superior o igual a %s

en: Answer must be less or equal to %s
ca: La resposta ha de ser inferior o igual a %s

en: Answer option / subquestion font size
ca: Mida de la lletra de la subpregunta / opció de resposta

en: Answer options
ca: Opcions de resposta

en: Answer options were successfully saved.
ca: Les opcions de resposta s'han guardat correctament.

en: Answer prefix
ca: Prefix de la resposta

en: Answer suffix
ca: Sufix de la resposta

en: Answer was
ca: La resposta va ser

en: Answer was NOT
ca: La resposta NO va ser

en: Answer was greater than
ca: La resposta va ser major que

en: Answer was greater than or equal to
ca: La resposta va ser major o igual a

en: Answer was less than
ca: La resposta va ser menor que

en: Answer was less than or equal to
ca: La resposta va ser major o igual a

en: Answers
ca: Respostes

en: Answers and tokens have been re-opened.
ca: S'han reobert les respostes i tokens.

en: Answers cleared
ca: Respostes eliminades

en: Answers column width
ca: Amplada de la columna de resposta

en: Answers from this response
ca: Respostes d'aquesta pregunta

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
ca: Les respostes amb codi 0 (zero) o en blanc no estan permeses i no es guardaran

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
ca: Caràcter de separació de Resposta|Text-selector-lliscant-esquerre|Text-selector-lliscant-dret

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply and go to survey
ca: Sol·liciteu i aneu a enquesta

en: Apr
ca: Abr.

en: April
ca: abril

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arc cosine
ca: Arc cosinus

en: Arc sine
ca: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
ca: Arc tangent de dues variables

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
ca: Esteu segur que voleu *suprimir* algunes respostes incompletes i reiniciar l'estat de 'complet' de les respostes i tokens?

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
ca: Esteu segur que voleu activar totes les quotes seleccionades?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
ca: Esteu segur que voleu desactivar totes les quotes seleccionades?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les condicions per a aquesta pregunta?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les condicions de l'escenari?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les quotes seleccionades?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquestes enquestes?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
ca: Esteu segur que voleu suprimir les entrades seleccionades?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els participants seleccionats?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
ca: Esteu segur que voleu eliminar les respostes seleccionades?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest paràmetre de l'URL?

en: Are you sure you want to delete this box ?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta casella?

en: Are you sure you want to delete this condition?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta condició?

en: Are you sure you want to delete this entry?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta entrada?

en: Are you sure you want to delete this label set?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el conjunt d'etiquetes?

en: Are you sure you want to delete this user group?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el grup d'usuaris?

en: Are you sure?
ca: N'esteu segur?

en: Arithmetic mean
ca: Mitjana aritmètica

en: Armenian
ca: Armeni

en: Array
ca: Matriu

en: Array (10 Point Choice)
ca: Matriu (trieu entre 10 punts)

en: Array (5 Point Choice)
ca: Matriu (trieu entre 5 punts)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
ca: Matriu (Més/Igual/Menys)

en: Array (Numbers)
ca: Matriu (nombres)

en: Array (Texts)
ca: Matriu (textos)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
ca: Matriu (Sí/No/No ho sé)

en: Array by column
ca: Matriu per columna

en: Array dual scale
ca: Matriu de doble escala

en: Array filter
ca: Filtre de la matriu

en: Array filter exclusion
ca: Filtre d'exclusió de la matriu

en: Array filter style
ca: Estil del filtre de la matriu

en: Arrays
ca: Matrius

en: As a last step you should clear your browser cache now.
ca: Com a últim pas, heu de netejar la memòria cau del navegador.

en: As defined in question settings
ca: Tal com està definit en la configuració avançada de la pregunta

en: Assessment details
ca: Detalls de l'avaluació

en: Assessment group score
ca: Valoracions del grup

en: Assessment heading
ca: Capçalera de l'avaluació

en: Assessment mode for this survey is not activated.
ca: El mode d'avaluació d'aquesta enquesta no està activat.

en: Assessment rules
ca: Regles d'avaluació

en: Assessment value
ca: Valoracions

en: Assessment:
ca: Valoracions:

en: Assessments
ca: Avaluacions

en: Assessments mode not activated
ca: Mode d'avaluació no activat

en: Assigning a new value to a variable.
ca: Assignació d'un nou valor a una variable.

en: At beginning
ca: Al principi

en: At end
ca: Al final

en: At least one installed
ca: Com a mínim una instal·lada

en: At the end of the process the database will be updated.
ca: Al final del procés s'actualitzarà la base de dades.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
ca: Al final del procés durem a terme l'actualització del LimeSurvey.

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
ca: Atenció: S'han actualitzat alguns codis de preguntes. Verifiqueu amb cura l'actualització, ja que el procés pot haver sigut incorrecte amb les expressions personalitzades.

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribute %s (%s)
ca: Atribut %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
ca: L'atribut %s s'ha esborrat.

en: Attribute display setting updated
ca: S'ha actualitzat el paràmetre de visualització dels atributs

en: Attribute field
ca: Camp d'atribut

en: Attribute management
ca: Gestió d'atributs

en: Attribute name:
ca: Nom de l'atribut:

en: Attribute settings
ca: Preferències dels atributs

en: Attribute successfully deleted
ca: L'atribut s'ha eliminat correctament.

en: Attribute successfully updated
ca: L'atribut s'ha actualitzat correctament.

en: Attribute type
ca: Tipus d'atribut

en: Attribute type:
ca: Tipus d'atribut:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
ca: Els valors dels atributs per als participants existents s'han actualitzat des dels registres de participants

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
ca: Els valors dels atributs per als participants existents s'han actualitzat des dels registres de tokens

en: Attribute visible:
ca: Atribut visible:

en: Attribute was saved.
ca: L'atribut s'ha guardat.

en: Attributes
ca: Atributs

en: Attributes to be created
ca: Atributs que s'han de crear

en: Attributes to export:
ca: Atributs que s'han d'exportar:

en: Aug
ca: Ag.

en: August
ca: agost

en: Authentication method
ca: Mètode d'autenticació

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto Translate
ca: Traducció automàtica

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
ca: Marcatge automàtic de l'opció exclusiva si totes les altres estan marcades

en: Autoload URL
ca: Carregar automàticament la URL

en: Autoload URL:
ca: URL de càrrega automàtica:

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic (UTF-8)
ca: Automàtic (UTF-8)

en: Automatically rename question code if already exists?
ca: S'ha de canviar automàticament el codi de la pregunta si ja existeix?

en: Available functions
ca: Funcions disponibles

en: Available languages:
ca: Idiomes disponibles:

en: Available space in directory:
ca: Espai disponible al directori:

en: Average
ca: Mitjana

en: Average file size
ca: Mida mitjana del fitxer

en: Average interview time:
ca: Duració mitjana de les entrevistes:

en: Average no. of files per respondent
ca: Mitjana de fitxers per persona que respon

en: Average size per respondent
ca: Mitjana per persona que respon

en: Back
ca: Arrere

en: Back to Response Import
ca: Torna a la importació de respostes

en: Back to main menu
ca: Torna al menú principal

en: Back to survey home
ca: Torna a la pàgina principal de l'enquesta

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
ca: Color de fons per a les preguntes (0 negre - 255 blanc)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
ca: Color de fons per a les seccions (0 negre - 255 blanc)

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Backup entire database
ca: Còpia de seguretat de la base de dades completa

en: Bar chart
ca: Gràfic de barres

en: Base language
ca: Idioma de base

en: Base language:
ca: Idioma de base:

en: Basic admin notification
ca: Notificació bàsica d'administrador

en: Basic admin notification body
ca: Text de la notificació bàsica a l'administrador

en: Basic admin notification email body:
ca: Text del correu electrònic de notificació bàsica a l'administrador:

en: Basic admin notification subject
ca: Assumpte de la notificació bàsica a l'administrador:

en: Basic admin notification subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de notificació bàsica a l'administrador:

en: Basic attributes
ca: Atributs bàsics

en: Basic email notification is sent to:
ca: S'enviarà una notificació bàsica de correu a:

en: Basic notification attachments:
ca: Fitxers adjunts a la notificació bàsica:

en: Basic settings
ca: Configuració bàsica

en: Basque
ca: Basc

en: Batch deletion
ca: Esborrament per lots

en: Batch edit the participants
ca: Edició per lots dels participants

en: Before
ca: Anterior

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
ca: Abans de procedir, feu una còpia de seguretat de la base de dades utilitzant una eina de còpia de seguretat.

en: Before you can add questions you must add a question group first.
ca: Abans d'afegir preguntes cal que primer afegiu un grup de preguntes.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
ca: Abans que continueu amb l'actualització del LimeSurvey, primer hem d'actualitzar el ComfortUpdate.

en: Before you start, please prove you are human.
ca: Abans de començar, demostreu que sou una persona.

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Big5 Traditional Chinese
ca: Big5 xinés tradicional

en: Binary pseudo charset
ca: Joc de caràcters pseudobinari

en: Binary safe case-insensitive string comparison
ca: Comparació de cadena no sensible a les majúscules en mode binari

en: Binary safe string comparison
ca: Comparació de cadena en mode binari

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
ca: Col·loqueu en la llista negra totes les enquestes actuals del participant una vegada que el camp global s'ha definit:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
ca: Col·loqueu el participant en la llista negra per a qualsevol nova enquesta una vegada que el camp global s'ha definit:

en: Blacklist settings
ca: Configuració de la llista d'exclosos

en: Blacklist settings were saved.
ca: La configuració de la llista negra s'ha guardat.

en: Blacklist user:
ca: Usuaris en la llista negra:

en: Blacklisted
ca: Llista negra

en: Blacklisted participants
ca: Participants a la llista negra

en: Blacklisted?
ca: Llista negra?

en: Borders around questions in PDF:
ca: Vores al voltant de les preguntes en PDF:

en: Borders around responses in PDF:
ca: Vores al voltant de les respostes en PDF:

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Both
ca: Tots dos

en: Bottom bar
ca: Barra inferior

en: Bounce processing
ca: Procés de rebot

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
ca: El processament dels correus electrònics de rebot està desactivat, o bé per a tota l'aplicació o bé per a aquesta enquesta en particular.

en: Bounce settings
ca: Configuració del correu electrònic de rebot

en: Bounce settings have been saved.
ca: La configuració del correu electrònic de rebot s'ha guardat correctament.

en: Box deleted
ca: Casella eliminada

en: Box settings updated!
ca: S'ha actualitzat la configuració de la casella.

en: Box updated
ca: Casella actualitzada

en: Boxes
ca: Caselles

en: Boxes by row:
ca: Caselles per fila:

en: Branch
ca: Branca

en: Broken survey themes:
ca: Temes d'enquesta trencats:

en: Browse
ca: Navega

en: Browse participants
ca: Gestiona els participants

en: Browse responses
ca: Navega per les respostes

en: Browse saved responses
ca: Navega per les respostes guardades

en: Browse survey participants
ca: Gestiona els participants

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
ca: El número de versió s'ha actualitzat correctament a %s.

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulk convert conditions to relevance
ca: Conversió massiva de les condicions a rellevància

en: But this one isn't.
ca: Però aquesta no ho és.

en: Button group
ca: Grup de botons

en: Buy a new key
ca: Compra una nova clau

en: By question group
ca: Per grup de respostes

en: Bypass date control before sending email:
ca: Ignora el control de la data abans d'enviar el correu electrònic:

en: Bypass token with failing email addresses:
ca: Ignora els tokens amb adreces de correu electrònic que han fallat:

en: CPDB CSV summary
ca: Resum CPDB CSV

en: CPDB mapping
ca: Mapatge CPDB

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
ca: Estil CSS per al missatge que es mostra al rellotge del compte arrere durant el compte arrere

en: CSS class(es)
ca: Classe(s) de CSS

en: CSS class(es):
ca: Classe(s) CSS:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
ca: Estil CSS del 'missatge de finalització de termini'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
ca: L'estil CSS que s'usarà quan es mostre l'«avís de termini»

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
ca: Estil CSS usat quan es mostra el segon missatge d'«avís de termini'

en: CSV field names
ca: Nom dels camps al CSV

en: CSV field separator:
ca: Separador de camps CSV:

en: CSV file
ca: Fitxer CSV

en: CSV input format
ca: Format d'entrada CSV

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
ca: Calcula la desviació estàndard de la mostra per a la llista de nombres

en: Calculate the sum of values in an array
ca: Calcula la suma dels valors en una matriu

en: Calculates the exponent of e
ca: Calcula l'exponent de e

en: Calculation
ca: Càlcul

en: Can edit?
ca: Es pot editar?

en: Can't connect to the LDAP directory
ca: No es pot connectar al directori LDAP

en: Can't delete question group when the survey is active
ca: No es pot eliminar el grup de preguntes quan l'enquesta està activa

en: Can't find user group!
ca: No s'ha pogut trobar el grup d'usuaris.

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
ca: No es poden actualitzar les etiquetes perquè utilitzeu codis duplicats

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel editing
ca: Cancel·la l'edició.

en: Cannot be changed
ca: No es pot modificar

en: Cannot import the VVExport file.
ca: No s'ha pogut importar el fitxer VVExport.

en: Case-insensitive strstr
ca: subcadena no sensible a les majúscules

en: Catalan
ca: Català

en: Catalan (Valencian)
ca: Català (Valencià)

en: Category separator
ca: Separador de categories

en: Central database
ca: Base de dades central

en: Central participant database
ca: Base de dades central de participants

en: Central participant management
ca: Gestió central de participants

en: Central participants database summary
ca: Resum de la base de dades central de participants

en: Change language
ca: Canviar d'idioma

en: Change log
ca: Historial de canvis

en: Change scenario number
ca: Canvia el número d'escenari

en: Change settings
ca: Canvia la configuració

en: Change survey group
ca: Canvieu el grup d'enquestes

en: Change texts
ca: Canvi de textos

en: Change the display style of the month when using select boxes
ca: Modifica l'estil de visualització del mes quan s'utilitzen les caselles de selecció

en: Change the language
ca: Canvia l'idioma

en: Character set for file import/export:
ca: Conjunt de caràcters per a la importació/exportació de fitxers:

en: Character set of file:
ca: Joc de caràcters del fitxer:

en: Character set of the file:
ca: Joc de caràcters del fitxer:

en: Chart type
ca: Tipus de gràfic

en: Chart type:
ca: Tipus de gràfic:

en: Check again
ca: Torna a comprova-ho

en: Check any that apply
ca: Marqueu les que corresponguen

en: Check data
ca: Verifica les dades

en: Check data integrity
ca: Comprova la integritat de les dades

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
ca: Comprova si el contingut d'una variable és un valor enter vàlid

en: Check logic
ca: Comprova la lògica

en: Check survey logic for current question group
ca: Reviseu el fitxer de lògica de l'enquesta per a aquest grup de preguntes

en: Checkbox is checked
ca: La casella de selecció està activada

en: Checkbox is unchecked
ca: La casella de selecció està desactivada

en: Checkbox layout
ca: Disseny de caselles de selecció

en: Checked
ca: Marcat

en: Checking basic requirements...
ca: S'estan revisant els requisits bàsics...

en: Checking existing LimeSurvey files...
ca: S'estan comprovant els fitxers existents del LimeSurvey...

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinés (simplificat)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
ca: Xinés (tradicional - Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
ca: Xinés (tradicional - Hong Kong)

en: Choice column width
ca: Amplada de la columna d'elecció

en: Choice header
ca: Capçalera de les opcions

en: Choice of rank %s
ca: Elecció de rànquing %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
ca: Tria "Executa/Tot" del menú per a iniciar la importació.

en: Choose one of the following answers
ca: Trieu una de les respostes següents

en: Choose the CSV file to upload:
ca: Selecciona un fitxer CSV per a enviar-lo:

en: Choose the file to upload:
ca: Trieu el fitxer que s'ha de carregar:

en: Choose token fields:
ca: Trieu els camps de token:

en: Choose when user can add a comment
ca: Trieu quan l'usuari pot afegir un comentari

en: Choose your language
ca: Seleccioneu l'idioma

en: Chosen icon:
ca: Icona triada:

en: Circle
ca: Cercle

en: Clear
ca: Elimina

en: Clear selection
ca: Esborra la selecció

en: Click here to log in.
ca: Feu clic ací per a entrar.

en: Click here to start the survey.
ca: Feu clic ací per a començar l'enquesta.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
ca: Cliqueu ací per a utilitzar el ComfortUpdate o per a descarregar-lo.

en: Click here to use ComfortUpdate.
ca: Feu clic ací per a utilitzar el ComfortUpdate.

en: Click on the following button if you want to
ca: Feu clic al botó següent si voleu

en: Click this button to log out.
ca: Feu clic en aquest botó per a tancar la sessió.

en: Click to adjust.
ca: Feu clic per a ajustar

en: Click to expand
ca: Cliqueu per a expandir

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
ca: Feu clic per a establir la ubicació o arrossegueu i deixeu anar el punter. També podeu introduir les coordenades

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
ca: Si cliqueu "Sí" es generaran tots els tokens per als participants que encara no en tinguen cap d'assignat. Voleu continuar?

en: Close
ca: Tanca

en: Close editor
ca: Tanca l'editor

en: Close the picker
ca: Tanca el selector

en: Closed group
ca: Grup tancat

en: Code
ca: Codi

en: Code filter
ca: Codi de filtre

en: Code/text separator:
ca: Codi/text del separador:

en: Code:
ca: Codi:

en: Code: '%s' is a reserved word.
ca: Codi: '%s' és una paraula reservada.

en: Collapse all
ca: Plega-ho tot

en: Collapsed menu
ca: Menú colapsat

en: Collapsible text
ca: Text plegable

en: Columns
ca: Columnes

en: ComfortUpdate could not download the update!
ca: El ComfortUpdate no ha pogut descarregar l'actualització.

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
ca: ComfortUpdate no ha pogut trobar les dades d'actualització.

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
ca: El ComfortUpdate no ha pogut comprimir els arxius per a la còpia de seguretat

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
ca: El ComfortUpdate no ha pogut trobar l'arxiu d'actualització en el sistema local (o el fitxer per a actualitzar l'actualitzador)

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
ca: El ComfortUpdate no ha pogut suprimir un o més directoris que es van eliminar amb l'actualització.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
ca: El ComfortUpdate no ha pogut eliminar un o més fitxers que es van esborrar amb l'actualització.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
ca: El ComfortUpdate no ha pogut descomprimir l'arxiu d'actualització (o el fitxer per a actualitzar l'actualitzador)

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
ca: El ComfortUpdate ha trobat un error en intentar obtindre les dades de la base de dades.

en: ComfortUpdate has been updated!
ca: El ComfortUpdate s'ha actualitzat.

en: ComfortUpdate key
ca: Clau de la ComfortUpdate

en: ComfortUpdate key information
ca: Informació de la clau del ComfortUpdate

en: ComfortUpdate needs to be updated
ca: El ComfortUpdate necessita actualitzar-se

en: ComfortUpdate step %s
ca: ComfortUpdate pas %s

en: Comma
ca: Coma

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment only when
ca: Comentari només quan

en: Comment only when you choose an answer.
ca: Comenteu només quan seleccioneu una resposta

en: Comment only when you don't choose an answer.
ca: Comenteu només quan no seleccioneu cap resposta.

en: Comment your answers.
ca: Comenta les vostres respostes.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Compact
ca: Compacte

en: Compare a string to a regular expression pattern
ca: Compara una cadena a un patró d'expressió regular

en: Comparison operator
ca: Operador de comparació

en: Compatible with type coercion
ca: Compatible amb la conversió de tipus

en: Complete only
ca: Només complet

en: Completed
ca: Completat

en: Completed responses only
ca: Només respostes completes

en: Completed?
ca: Completada?

en: Completion state:
ca: Estat de compleció:

en: Condition
ca: Condició

en: Condition added.
ca: Condició afegida

en: Condition successfully copied
ca: La condició s'ha copiat correctament

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
ca: La condició s'ha copiat correctament(algunes s'han ignorat perquè estaven duplicades)

en: Condition updated.
ca: Condició actualitzada

en: Conditional processing
ca: Processament condicional

en: Conditions
ca: Condicions

en: Conditions designer
ca: Dissenyador de condicions

en: Config file is malformed or null.
ca: El fitxer de configuració no està ben format o es null.

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration directory is not writable
ca: No es pot escriure al directori de configuració

en: Configure
ca: Configura

en: Confirm
ca: Confirma

en: Confirm password:
ca: Confirmeu la contrasenya:

en: Confirm your admin password
ca: Confirmeu la vostra contrasenya d'administrador

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Confirmation attachments:
ca: Fitxers adjunts a la confirmació:

en: Confirmation email
ca: Correu electrònic de confirmació

en: Confirmation email body
ca: Text del correu electrònic de confirmació

en: Confirmation email body:
ca: Text del correu electrònic de confirmació:

en: Confirmation email subject
ca: Assumpte del correu de confirmació

en: Confirmation email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de confirmació:

en: Confirmation of your participation in our survey
ca: Confirmació de la vostra participació en l'enquesta

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
ca: La connexió amb la base de dades ha fallat. Reviseu la ubicació de la base de dades, el nom d'usuari i la contrasenya i torneu-ho a provar.

en: Continue
ca: Continua

en: Continue?
ca: Voleu continuar?

en: Convert N to:
ca: Converteix N a:

en: Convert Y to:
ca: Convertir Y a:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
ca: Converteix una cadena de 8 bits en una cadena de caràcters imprimibles

en: Convert a date/time string to unix timestamp
ca: Converteix el text de data/hora a una marca de temps de tipus Unix.

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
ca: Converteix un valor numèric utilitzant una taula d'entrades i una taula d'eixides de valors numèrics

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
ca: Converteix una cadena de caràcters imprimibles en una cadena de 8 bits

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Converteix totes les entitats HTML als seus caràcters aplicables (utilitza sempre ENT_QUOTES i UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Converteix tots els caràcters aplicables a entitats HTML (utilitza sempre ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Convert resource links and expression fields?
ca: Voleu convertir els enllaços de recursos i els camps d'expressió?

en: Convert resource links?
ca: S'han de converteix els enllaços dels recursos?

en: Convert spaces in question text to underscores:
ca: Converteix espais del text de les preguntes a barres baixes (_)

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Tornar a convertir entitats HTML especials a caràcters (utilitza sempre ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Converteix caràcters especials a entitats HTML (utilitza sempre ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Copy
ca: Copia

en: Copy a survey
ca: Copia una enquesta

en: Copy advanced settings?
ca: S'han de copiar els paràmetres avançats?

en: Copy answer options?
ca: S'han de copiar les opcions de resposta?

en: Copy conditions
ca: Copia les condicions

en: Copy default answers?
ca: Copiar respostes predeterminades?

en: Copy failed
ca: Ha fallat la còpia.

en: Copy of survey is completed.
ca: Ha finalitzat la copia de l'enquesta.

en: Copy options
ca: Opcions de còpia

en: Copy question
ca: Copia la pregunta

en: Copy subquestions?
ca: S'han de copiar les subpreguntes?

en: Copy survey
ca: Copia l'enquesta

en: Copy the selected conditions to:
ca: Copia les condicions seleccionades a:

en: Core plugin can not be disabled.
ca: El connector principal no es pot inhabilitar.

en: Corner boxes
ca: Requadres a les cantonades

en: Corner lines
ca: Línies a les cantonades

en: Corrected time:
ca: Temps corregit:

en: Cosine
ca: Cosinus

en: Could not connect to LDAP server.
ca: No es pot connectar al servidor LDAP.

en: Could not create new box
ca: No s'ha pogut crear la casella nova

en: Could not delete user group.
ca: No es pot eliminar el grup d'usuaris.

en: Could not delete user group. No group selected.
ca: No es pot eliminar el grup d'usuaris. No hi ha cap grup seleccionat.

en: Could not delete user. User was not supplied.
ca: No es pot eliminar l'usuari. No s'ha seleccionat cap usuari.

en: Could not insert all conditions.
ca: No s'han pogut inserir totes les condicions.

en: Could not modify user data.
ca: No s'han pogut modificar les dades de l'usuari.

en: Could not open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Could not remove deleted files
ca: No s'han pogut eliminar els fitxers esborrats

en: Could not remove the deleted directories
ca: No s'han pogut suprimir els directoris esborrats

en: Could not retrieve update info data
ca: No s'han pogut recuperar les dades d'actualització

en: Could not update box
ca: No es pot actualitzar la casella

en: Could not update condition.
ca: No s'ha pogut actualitzar la condició.

en: Could not write file
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer

en: Count
ca: Compta

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
ca: Realitza estadístiques per a cada pregunta basant-se només en el nombre total de respostes per a les quals s'ha mostrat la pregunta

en: Count the number of answered questions in the list
ca: Compta el nombre de preguntes respostes a la llista

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
ca: Compta en la llista el nombre de preguntes contestades que són iguals al primer argument

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
ca: Compta en la llista el nombre de preguntes contestades que compleixen el criteri (valor arg op)

en: Create
ca: Crea

en: Create a new box
ca: Crea un casella nova

en: Create a new question group inside your survey.
ca: Crea un nou grup de preguntes a l'enquesta.

en: Create a new survey
ca: Crea una enquesta nova

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
ca: Crea una enquesta nova fent clic a la icona %s.

en: Create database
ca: Crea una base de dades

en: Create dummy participants
ca: Crea participants ficticis

en: Create one or more questions inside the new question group.
ca: Creeu una o més preguntes al nou grup de preguntes.

en: Create or import new label set(s)
ca: Crea o importa un nou conjunt/s d'etiqueta/es

en: Create survey
ca: Crea una enquesta

en: Create tokens
ca: Crea tokens

en: Create, import, or copy survey
ca: Crea, importa, o copia l'enquesta

en: Create...
ca: Crea...

en: Create/edit user groups
ca: Crea/edita grups d'usuaris

en: Created
ca: Creat

en: Created by
ca: Creat per...

en: Creating file backup
ca: S'està creant el fitxer de la còpia de seguretat

en: Credentials are valid but we failed to create a user
ca: Les credencials són vàlides però la creació de l'usuari ha fallat

en: Croatian
ca: Croata

en: Current
ca: Actual

en: Current database version:
ca: Versió actual de la base de dades:

en: Current theme options are applied for this survey.
ca: S'apliquen les opcions de tema actuals per a aquesta enquesta.

en: Current value
ca: Valor actual

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
ca: Actualment no hi ha més idiomes configurats per a aquesta enquesta.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
ca: No hi ha condicions configurades per a aquesta enquesta

en: Currently we detect and handle the following changes:
ca: Actualment detectem i fem servir els canvis següents:

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom attributes
ca: Atributs personalitzats

en: Custom handle Unicode code
ca: Suport personalitzat del codi Unicode

en: Czech
ca: Txec

en: Czech (informal)
ca: Txec (informal)

en: DATA TO BE ENTERED
ca: DADES QUE ES GUARDARAN

en: DB backup created:
ca: S'ha creat una còpia de la base de dades:

en: DEC West European
ca: DEC Europa Occidental

en: DOS Central European (cp852)
ca: DOS europeu central (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
ca: DOS ciríl·lic

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
ca: DOS Kamenicky txec-eslovac (cp8895)

en: DOS West European (cp850)
ca: DOS europeu occidental (cp850)

en: Danish
ca: Danés

en: Dari
ca: Persa Dari

en: Data consistency check
ca: Verificació de la consistència de les dades

en: Data entry
ca: Entrada de dades

en: Data entry screen
ca: Pantalla d'entrada de dades

en: Data policy settings
ca: Configuració de la política de dades

en: Data redundancy check
ca: Comprovació de la redundància de dades

en: Data selection
ca: Selecció de dades

en: Data selection:
ca: Selecció d'informació:

en: Data view control
ca: Control de visualització de les dades

en: Database
ca: Base de dades

en: Database %s has been successfully populated.
ca: La base de dades %s s'ha poblat correctament

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Database creation
ca: Creació de la base de dades

en: Database doesn't exist!
ca: La base de dades no existeix.

en: Database error!
ca: Error de la base de dades!

en: Database exists
ca: La base de dades ja existeix

en: Database has been created.
ca: S'ha creat la base de dades.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
ca: S'ha actualitzat correctament la base de dades a la versió %s

en: Database location
ca: Localització de la base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Database name:
ca: Nom de la base de dades:

en: Database password
ca: Contrasenya de la base de dades

en: Database settings
ca: Opcions de la base de dades

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: Database type:
ca: Tipus de base de dades:

en: Database update
ca: Actualització de la base de dades

en: Database upgrade
ca: Millora de la base de dades

en: Database user
ca: Usuari de la base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
ca: Data (AAAA-MM-DD) igual a

en: Date added
ca: Afegit en data

en: Date entered is invalid!
ca: La data introduida no es vàlida!

en: Date format:
ca: Format de la data:

en: Date in the format: %s
ca: Data en el format: %s

en: Date is
ca: La data és

en: Date last action
ca: Data de l'última acció

en: Date saved
ca: Data guardada

en: Date stamp:
ca: Segell de data:

en: Date stamp?
ca: Respostes amb la data?

en: Date started
ca: Data d'inici

en: Date submitted
ca: Data d'enviament

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: Date/Time format
ca: Format de data/hora

en: Datestamp
ca: Marca de data

en: Day
ca: Dia

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Deactivate Survey
ca: Enquesta desactivada

en: Deactivate quotas
ca: Desactiva les quotes

en: Deactivate survey
ca: Desactiva l'enquesta

en: Deactivated result tables
ca: Taules de resultats desactivats

en: Deactivation
ca: Desactivació

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    Recentment et vam convidar a participar en l'enquesta següent:
    
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Encara no ha estat completada i, per això, volem recordar-te que l'enquesta encara està disponible per si desitges participar-hi.
    
    Per a participar-hi només has de clicar l'enllaç següent:
    {SURVEYURL}
    
    T'agraïm l'interès i col·laboració.
    
    Cordialment,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})"

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    Tu, o algú utilitzant la teua adreça de correu electrònic, s'ha registrat per a participar en l'enquesta titulada {SURVEYNAME}.
    
    Per a completar l'enquesta clica l'enllaç següent:
    
    {SURVEYURL}
    
    Si tens dubtes respecte de l'enquesta, o si no t'has registrat per a participar-hi i creus que aquest correu és un error, posa't en contacte amb {ADMINNAME} a {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    Aquest correu electrònic és per a confirmar que has emplenat l'enquesta titulada {SURVEYNAME} i s'han guardat les respostes. Moltes gràcies per la teua participació.
    
    Si tens cap dubte sobre aquest correu electrònic, posa't en contacte amb {ADMINNAME} a {ADMINEMAIL}
    
    Cordialment,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    Et convidem a participar en l'enquesta titulada: 
    
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Per a participar-hi clica l'enllaç següent:
    {SURVEYURL}
    
    Cordialment,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ---------------------------------------------
    Feu clic ací per a fer l'enquesta.
    {SURVEYURL}

en: Dec
ca: Des.

en: December
ca: desembre

en: Decimal mark:
ca: Separador decimal:

en: Decrease
ca: Menys

en: Default
ca: Per defecte

en: Default HTML editor mode:
ca: Mode d'edició HTML per defecte:

en: Default answer for scale %s:
ca: Resposta per defecte de l'escala %s:

en: Default answer value:
ca: Valor de resposta per defecte:

en: Default answers
ca: Respostes per defecte

en: Default attribute name:
ca: Nom per defecte de l'atribut:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
ca: Coordenades predeterminades del mapa quan es carrega la pàgina per primera vegada. Format: latitud [espai] longitud

en: Default language
ca: Idioma per defecte

en: Default position
ca: Posició per defecte

en: Default scenario
ca: Escenari per defecte

en: Default site admin email:
ca: Adreça electrònica per defecte de l'administrador del lloc:

en: Default site bounce email:
ca: Adreça electrònica de rebot per defecte:

en: Default site language:
ca: Idioma per defecte:

en: Default survey menu entries restored.
ca: S'han restablert les entrades predeterminades del menú d'enquesta.

en: Default survey menus restored.
ca: S'han restablert els menús predeterminats de l'enquesta.

en: Default value for option 'Other':
ca: Valor per defecte per a l'opció 'Altres':

en: Default value settings were successfully saved.
ca: Els valors de configuració per defecte s'han guardat correctament.

en: Default value:
ca: Valor per defecte:

en: Default:
ca: Per defecte:

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete User
ca: Elimina un usuari

en: Delete all conditions
ca: Elimina totes les condicions

en: Delete all conditions in this scenario
ca: Elimina totes les condicions en aquest escenari

en: Delete all files of this response
ca: Elimineu tots els fitxers d'aquesta resposta

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
ca: Elimina totes les respostes incompletes de tokens dels quals ja s'han registrat les respostes completes

en: Delete all notifications
ca: Elimina totes les notificacions

en: Delete attribute
ca: Esborra l'atribut

en: Delete checked items!
ca: Elimina els elements seleccionats

en: Delete condition
ca: Elimina la condició

en: Delete current question group
ca: Elimina el grup de preguntes seleccionat

en: Delete current user group
ca: Esborra aquest grup d'usuaris

en: Delete exported participants:
ca: Elimina els participants exportats:

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
ca: Elimina del panel central, les enquestes associades i totes les respostes associades

en: Delete from the central panel and associated surveys
ca: ELimina del panel central i les enquestes associades

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
ca: Esborra globalment els participants de la llista negra de la base de dades:

en: Delete label set
ca: Elimina el conjunt d'etiquetes

en: Delete marked responses
ca: Esborra les respostes marcades

en: Delete one or more participants...
ca: Esborra un o més participants...

en: Delete only from the central panel
ca: Elimina només del panel central

en: Delete participant
ca: Elimina el participant

en: Delete participants table
ca: Elimina la taula de participants

en: Delete question(s)
ca: Elimina les preguntes

en: Delete quotas
ca: Elimina les quotes

en: Delete responses
ca: Elimina les respostes

en: Delete survey
ca: Elimina l'enquesta

en: Delete survey participant
ca: Elimina el participant de l'enquesta

en: Delete survey participants
ca: Elimina els participants de l'enquesta

en: Delete survey participants table
ca: Elimina la taula de participants

en: Delete surveys
ca: Elimina les enquestes

en: Delete table
ca: Elimina la taula

en: Delete the selected entries
ca: Elimina les entrades seleccionades

en: Delete this attribute
ca: Elimina l'atribut

en: Delete this attribute:
ca: Esborra aquest atribut:

en: Delete this entry
ca: Elimina aquesta entrada

en: Delete this participant
ca: Elimina el participant

en: Delete this response
ca: Elimina aquesta resposta

en: Delete this user
ca: Elimina aquest usuari

en: Delete token attribute %s
ca: Esborra l'atribut de token %s

en: Delete user
ca: Elimina un usuari

en: Delete user group
ca: Elimina el grup d'usuaris

en: Delete value
ca: Esborra el valor

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
ca: Suprimir aquesta pregunta implica suprimir totes les respostes i subpreguntes que inclou. Esteu segur que voleu continuar?

en: Deleting User
ca: S'està eliminant l'usuari

en: Deleting answers: %u answers deleted
ca: S'estan esborrant respostes: se n'han esborrat %u

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
ca: S'estan esborrant valoracions: se n'han esborrat %u

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
ca: S'estan esborrant condicions: %u condicions esborrades

en: Deleting groups: %u groups deleted
ca: S'estan esborrant grups: se n'han esborrat %u

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
ca: S'estan esborrant atributs de pregunta: %u atributs esborrats

en: Deleting questions: %u questions deleted
ca: S'estan esborrant preguntes: se n'han esborrat %u

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
ca: S'estan eliminant les preferències d'idioma de l'enquesta: %u preferències d'idioma eliminades

en: Deleting survey table: %s
ca: S'està esborrant la taula de l'enquesta: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
ca: S'estan esborrant enquestes: se n'han esborrat %u

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
ca: En suprimir aquest grup també se suprimirà qualsevol pregunta i resposta que continga. Esteu segur que voleu continuar?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
ca: Si s'elimina aquesta pregunta també s'eliminaran totes les opcions de resposta i les subpreguntes que incloga. Esteu segur que voleu continuar?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
ca: Només mode de demostració: la càrrega de fitxers està inhabilitada en aquest sistema.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
ca: Mode de demostració: les credencials d'accés ja es troben preintroduïdes. Cliqueu el botó d'inici de sessió.

en: Demo mode: Uploading images is disabled.
ca: Mode de demostració: la càrrega de les imatges està desactivada.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
ca: Mode de demostració: l'opció de pujar plantilles està inhabilitada.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
ca: Mode de demostració: no es poden pujar plantilles.

en: Description
ca: Descripció

en: Description of the survey
ca: Descripció de l'enquesta

en: Description:
ca: Descripció:

en: Destination URL:
ca: URL de destinació:

en: Destination question group:
ca: Destinació del grup de preguntes:

en: Detailed Error
ca: Error detallat

en: Detailed admin notification
ca: Notificació detallada d'administrador

en: Detailed admin notification body
ca: Text de la notificació detallada de l'administrador

en: Detailed admin notification email body:
ca: Text del correu electrònic de notificació detallada a l'administrador:

en: Detailed admin notification subject
ca: Assumpte de la notificació detallada de l'administrador

en: Detailed admin notification subject:
ca: Assumpte de la notificació detallada a l'administrador:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
ca: Una notificació detallada amb les dades de la resposta s'enviarà per correu electrònic a:

en: Detailed notification attachments:
ca: Fitxers adjunts a la notificació detallada:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
ca: Determina si una variable es considerada com a buida

en: Did Not Save
ca: No s'ha guardat

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
ca: Ja existeix un directori amb el nom `%s`: trieu-ne un altre

en: Disable chart
ca: Desactiva el gràfic

en: Disable map display
ca: Desactiva la visualització del mapa

en: Disable only
ca: Només desactiva

en: Disable the next button until time limit expires
ca: Inhabilita el botó 'següent' fins que finalitze el termini

en: Disable the prev button until the time limit expires
ca: Inhabilita el botó 'anterior' fins que finalitze el termini

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Display
ca: Mostra

en: Display CPDB participants
ca: Mostra els participants de la CPDB

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ca: Moment (nombre de segons restants) en què es mostra un 'avís de termini'. Si es deixa en blanc, no es mostra l'avís.

en: Display a chart in the statistics?
ca: S'ha de mostrar un gràfic en les estadístiques?

en: Display as bar chart
ca: Mostra com un gràfic de barres

en: Display as pie chart
ca: Mostra com un gràfic de sectors

en: Display attribute warnings:
ca: Visualització dels avisos d'atributs:

en: Display chart
ca: Mostra el gràfic

en: Display chart:
ca: Mostra el gràfic:

en: Display columns
ca: Mostra les columnes

en: Display dropdown boxes
ca: Mostra les llistes desplegables de selecció

en: Display logo:
ca: Mostra el logotip:

en: Display map
ca: Mostra el mapa

en: Display min and max value under the slider
ca: Mostra els valors mínim i màxim davall del selector lliscant

en: Display mode:
ca: Mode de visualització:

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
ca: Si es necessari, mostra els nombres amb coma com a separador decimal

en: Display participants
ca: Mostra els participants

en: Display responses
ca: Mostra les respostes

en: Display rows
ca: Mostra les files

en: Display slider min and max value
ca: Mostra els valors mínim i màxim del selector lliscant

en: Display survey tokens after adding?
ca: S'han de mostrar els tokens de l'enquesta després d'afegir?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
ca: Nombre de segons que es mostra el 'missatge de finalització del termini' abans d'executar l'«acció de fi de termini» (si es deixa buit: 1 segon)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ca: Moment (nombre de segons restants) en què es mostra el 2n 'avís de termini'. Si es deixa en blanc, no es mostra l'avís.

en: Display this box to:
ca: Mostra aquesta casella a:

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Display:
ca: Mostra:

en: Displaying {count} survey(s).
ca: Es mostren {count} enquestes.

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
ca: Es mostren {start}-{end} de {count} resultat(s).

en: Do you really want to continue?
ca: Esteu segur que voleu continuar?

en: Do you really want to delete all marked responses?
ca: Esteu segur que voleu suprimir totes les respostes seleccionades?

en: Do you really want to delete this label set?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest conjunt d'etiquetes?

en: Do you really want to delete this response?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta resposta?

en: Do you want to continue?
ca: Vols continuar?

en: Do you want to delete this user?
ca: Voleu eliminar l'usuari?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
ca: Voleu poblar ara la base de dades creant les taules necessàries?

en: Don't force on/off
ca: No imposes activa/desactiva

en: Don't import if label set already exists:
ca: No ho importes si el conjunt d'etiquetes ja existeix:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
ca: Fet. Proveu l'enquesta clicant a la icona %s.

en: Dot (.)
ca: Punt (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
ca: Feu doble clic o bé arrossegueu i deixeu anar els elements de la llista de l'esquerra per a moure'ls cap a la llista de la dreta. El primer element (en importància) de la classificació ha de ser a la posició més alta, mentre que el darrer element ha d'ocupar la posició més baixa.

en: Doughnut
ca: Anella

en: Doughnut chart
ca: Gràfic d'anella

en: Download
ca: Baixa

en: Download CSV file
ca: Descarrega el fitxer CSV

en: Download all files in this response as a zip file
ca: Baixa tots els fitxers de la resposta en un arxiu ZIP

en: Download archive
ca: Descarrega el fitxer

en: Download error!
ca: Error de descàrrega!

en: Download files
ca: Descarrega fitxers

en: Download marked files
ca: Baixa els fitxers marcats

en: Download the data and the syntax file.
ca: Baixa les dades i el fitxer de sintaxi.

en: Download this file
ca: Descarrega aquest fitxer

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
ca: Arrossega i deixa anar el punter al lloc que desitgeu. També podeu clicar sobre el mapa amb el botó dret per a moure el punter.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
ca: Arrossega aquest atribut a una altra columna per a mapar-lo a la base de dades central de participants

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
ca: Arrossega un camp CSV dins d'un atribut de participant de la llista següent per a importar-hi les seues dades.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
ca: Arrossega un camp CSV a aquesta àrea per a crear un nou atribut de participant i importa-hi les seues dades.

en: Drop-down list
ca: Llista desplegable

en: Dropdown fields
ca: Camps desplegables

en: Dropdown prefix/suffix
ca: Prefix/sufix de la llista desplegable

en: Dropdown separator
ca: Separador de llista desplegable

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
ca: S'han trobat codis duplicats, aquestes entrades no s'actualitzaran.

en: Duplicate label set name
ca: Nom del grup d'etiquetes duplicat

en: Duplicate records removed
ca: Registres duplicats eliminats

en: Duplicates are determined by:
ca: Els duplicats estan determinats per:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
ca: El duplicats es detectaran mitjançant la combinació de nom, cognom i adreça de correu electrònic.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
ca: Els duplicats es detectaran fent servir el camp participant_id del fitxer CSV.

en: Dutch
ca: Holandés

en: Dutch (informal)
ca: Neerlandés (informal)

en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

en: EM value
ca: Valor EM

en: ERROR MESSAGE
ca: MISSATGE D'ERROR

en: EUC-JP Japanese
ca: EUC-JP Japonés

en: EUC-KR Korean
ca: EUC-KR Coreà

en: Each answer may only be a number.
ca: Cada resposta pot ser només un número.

en: Each answer must be %s
ca: Cada resposta ha de ser %s

en: Each answer must be at least %s
ca: Cada resposta ha de ser, com a mínim, %s

en: Each answer must be at most %s
ca: Cada resposta ha de ser, com a màxim, %s

en: Each answer must be between %s and %s
ca: Cada resposta ha de ser entre %s i %s

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
ca: Cada pregunta té el seu propi tipus de gràfic definit en la configuració avançada de la pregunta.

en: Earlier than:
ca: Anterior a:

en: Edge detection format:
ca: Format de detecció dels marges:

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Group
ca: Edita el grup

en: Edit URL parameter
ca: Edita el paràmetre d'URL

en: Edit answer options
ca: Edita les opcions de resposta

en: Edit answer options
ca: Edita les opcions de resposta

en: Edit answer options for this question
ca: Edita les opcions de resposta per a aquesta pregunta

en: Edit attribute
ca: Edita l'atribut

en: Edit condition
ca: Edita la condició

en: Edit current question group
ca: Edita el grup de preguntes actual

en: Edit current user group
ca: Edita aquest grup d'usuaris

en: Edit data policy settings
ca: Editeu la configuració de la política de dades

en: Edit default answer values
ca: Edita els valors de resposta per defecte

en: Edit default answers
ca: Edita les respostes predeterminades

en: Edit email templates
ca: Edita les plantilles de correu electrònic

en: Edit global settings
ca: Edita la configuració general

en: Edit group
ca: Edita el grup

en: Edit label set
ca: Edita el conjunt d'etiquetes

en: Edit label sets
ca: Edita els conjunts d'etiquetes

en: Edit participant
ca: Edita el participant

en: Edit permissions
ca: Edita els permisos

en: Edit question
ca: Modifica la pregunta

en: Edit quota
ca: Edita la quota

en: Edit relevance equation
ca: Edita l'equació de rellevància

en: Edit response URL
ca: Edita l'URL de resposta

en: Edit subquestions
ca: Edita les subpreguntes

en: Edit subquestions
ca: Edita les subpreguntes

en: Edit subquestions for this question
ca: Edita les subpreguntes d'aquesta pregunta

en: Edit survey participant
ca: Edita el participant

en: Edit survey permissions
ca: Edita els permisos de l'enquesta

en: Edit survey permissions for group %s
ca: Edita els permisos de l'enquesta per al grup %s

en: Edit survey permissions for user %s
ca: Estableix els permisos de l'usuari %s

en: Edit survey settings
ca: Edita les opcions de l'enquesta

en: Edit text elements and general settings
ca: Edita els elements de text i la configuració general

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
ca: Editeu la línia %s i completeu el nom del fitxer amb tot el camí al fitxer de dades descarregat.

en: Edit this attribute
ca: Edita l'atribut

en: Edit this entry
ca: Edita aquesta entrada

en: Edit this participant
ca: Edita el participant

en: Edit this response
ca: Edita aquesta resposta

en: Edit this survey participant
ca: Edita el participant de l'enquesta

en: Edit this token
ca: Edita aquest token

en: Edit this user
ca: Edita aquest usuari

en: Edit user group
ca: Edita el grup d'usuaris

en: Edit user permissions for user %s
ca: Edita els permisos d'usuari per a l'usuari %s

en: Edit value
ca: Edita el valor

en: Editing
ca: Edició

en: Editing %s
ca: S'està editant %s

en: Editing response (ID %s)
ca: S'està editant la resposta (ID %s)

en: Editing user
ca: Edita l'usuari

en: Editing user group (Owner: %s)
ca: S'està editant el grup d'usuaris (Propietari: %s)

en: Either admin login name, password or email is empty
ca: El nom d'usuari de l'administrador, la contrasenya o el correu electrònic estan buits.

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
ca: O bé heu estat inactiu durant molt temps, teniu desactivades les galetes del navegador o hi ha algun problema amb la connexió.

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email address is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: Email address of the survey administrator
ca: Adreça de correu electrònic de l'administrador de l'enquesta

en: Email address:
ca: Correu electrònic:

en: Email batch size:
ca: Mida del lot de correus electrònics:

en: Email failed
ca: El correu electrònic ha fallat

en: Email from the token
ca: Correu electrònic del token

en: Email from token
ca: Correu electrònic del token

en: Email method:
ca: Mètode de correu electrònic:

en: Email settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Email status
ca: Estat del correu electrònic

en: Email status:
ca: Estat del correu electrònic:

en: Email templates
ca: Plantilles dels correus electrònics

en: Email templates successfully saved.
ca: Les plantilles de correu electrònic s'han guardat correctament.

en: Email to %s failed. Error Message:
ca: Ha fallat l'enviament del correu a %s. Missatge d'error:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
ca: S'ha posposat l'enviament del correu electrònic a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): el token encara no és vàlid.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
ca: S'ha ignorat l'enviament del correu electrònic a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): el token ha deixat de ser vàlid.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic a {NAME} ({EMAIL})

en: Email user group
ca: Envia un correu electrònic al grup d'usuaris

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
ca: No s'ha enviat el correu electrònic perquè el mode de demostració està activat.

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Enable assessment mode:
ca: Activa el mode de valoració:

en: Enable chart
ca: Activa el gràfic

en: Enable map display
ca: Activa la visualització del mapa

en: Enable token-based response persistence:
ca: Habilita la persistència de resposta basada en tokens:

en: Encryption type:
ca: Tipus d'encriptació:

en: End
ca: Fi

en: End URL:
ca: URL d'eixida:

en: End message:
ca: Missatge final:

en: End: %s
ca: Fi: %s

en: English
ca: Anglés

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
ca: Assegura un nombre mínim de respostes possibles (0=Sense límit)

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
ca: Escriviu una equació booleana per a validar tota la pregunta.

en: Enter a header text for the first scale
ca: Introduïu un text de capçalera per a la primera escala

en: Enter a header text for the second scale
ca: Introduïu un text de capçalera per a la segona escala

en: Enter a list of response IDs that are to be deleted, separated by comma.
ca: Introduïu una llista d'identificadors de resposta que s'han d'eliminar, separats per coma.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
ca: Introduïu un nom i una contrasenya per a aquesta enquesta i feu clic a «Guarda».

en: Enter a new key
ca: Introduïu una clau nova

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
ca: Introduïu l'ID de pregunta per a obtindre una ordre de la subpregunta d'una pregunta anterior

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
ca: Introduïu els codis per a les preguntes de resposta múltiple (separats per punt i coma ';') per a no mostrar les respostes corresponents a aquesta pregunta.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
ca: Introduïu els codis per a les preguntes de resposta múltiple (separats per punt i coma ';') per a mostrar només les respostes corresponents a aquesta pregunta.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
ca: Introduïu les dades següents, i immediatament rebreu un correu electrònic amb l'enllaç per a participar en aquesta enquesta.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
ca: Introduïu el nom d'amfitrió i el port, per exemple: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
ca: Introduïu les vostres etiquetes

en: Enter your update key:
ca: Introduïu la clau d'actualització:

en: Entity
ca: Entitat

en: Equals
ca: Igual

en: Equals sum value
ca: Valor de la suma

en: Equals:
ca: Igual a:

en: Equation
ca: Equació

en: Error Files List
ca: Llistat de fitxers d'error

en: Error code:
ca: Codi d'error:

en: Error creating LDAP connection
ca: S'ha produït un error en crear la connexió LDAP

en: Error files list
ca: Llista de fitxers d'error

en: Error in SQL update
ca: S'ha produït un error en la consulta SQL d'actualització

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error message returned by IMAP:
ca: Missatge d'error tornat per l'IMAP:

en: Error on %s for subquestion %s: %s
ca: Error a %s per a la subpregunta %s: %s

en: Error saving results
ca: S'ha produït un error en guardar les respostes

en: Error while creating zip file
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer comprimit

en: Error while updating template permissions.
ca: S'ha produït un error mentre s'actualitzaven el permisos de la plantilla.

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
ca: Error. S'han eliminat %s atributs. Missatge d'error: %s

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
ca: Error: 'altre' és una paraula reservada.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
ca: Error: l'enviament del correu electrònic ha fallat; això pot indicar un problema de configuració del correu de PHP al servidor. Les vostres dades de l'enquesta s'han guardat correctament, però no rebreu un correu electrònic amb els detalls. Heu d'anotar el "nom" i la "contrasenya" que acabeu de fer servir per a futures referències.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
ca: Error: no existeix la taula de respostes. L'enquesta no es pot desactivar.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
ca: Error: No hi ha opcions de resposta per a aquesta pregunta i/o no existeixen en aquest idioma.

en: Error: There are no answers defined for this question.
ca: Error: no s'han definit respostes per a aquesta pregunta

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
ca: Error: esteu provant de duplicar els codis de resposta.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
ca: Error: Esteu provant d'usar codis d'etiqueta duplicats.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
ca: Error: esteu provant d'utilitzar codis de subpreguntes duplicats.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
ca: Error: heu d'introduir un títol de grup per a cada idioma.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
ca: Error: heu d'introduir un nom per a aquest conjunt d'etiquetes.

en: Estonian
ca: Estonià

en: Everybody
ca: Tothom

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
ca: Tot sembla correcte. Executeu el pas següent.

en: Example data
ca: Dades d'exemple

en: Exclude answers?
ca: S'han d'excloure les respostes?

en: Exclude quotas?
ca: S'han d'excloure les quotes?

en: Exclude record IDs?
ca: S'ha d'excloure l'ID del registre?

en: Exclude survey permissions?
ca: S'han d'excloure els permisos de l'enquesta?

en: Exclusive option
ca: Opció exclusiva

en: Execute survey
ca: Executa l'enquesta

en: Existing LID: %s
ca: LID existent: %s

en: Existing attribute
ca: Atribut existent

en: Existing participant attributes
ca: Atributs dels participants existents

en: Exit and clear survey
ca: Ix i esborra l'enquesta

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Expected expressions separated by commas
ca: Expressions esperades separades per comes

en: Expected left parentheses after function name
ca: S'esperava un parèntesi esquerre '(' després del nom de la funció

en: Expected right parentheses
ca: S'esperava un parèntesi de tancament ')'

en: Expert mode
ca: Mode avançat

en: Expiration
ca: Venciment

en: Expiration date/time:
ca: Data/hora de venciment:

en: Expire survey
ca: Enquesta caducada

en: Expired
ca: Ha caducat

en: Expired: %s
ca: Expirat: %s

en: Expiry date/time:
ca: Data i hora de finalització:

en: Exponential expression
ca: Expressió exponencial

en: Export
ca: Exporta

en: Export
ca: Exporta

en: Export VV file
ca: Exporta el fitxer VV

en: Export a VV survey file
ca: Exporta a un fitxer d'enquesta VV

en: Export as...
ca: Exporta com a...

en: Export data
ca: Exporta les dades

en: Export format:
ca: Format d'exportació:

en: Export label set
ca: Exporta el conjunt d'etiquetes

en: Export language:
ca: Idioma d'exportació

en: Export multiple label sets
ca: Exporta múltiples conjunts d'etiquetes

en: Export participant to CSV
ca: Exporta participant a CSV

en: Export participants
ca: Exporta participants

en: Export printable survey
ca: Exporta la versió imprimible de l'enquesta

en: Export resources as ZIP archive
ca: Exporta recursos com a arxiu ZIP

en: Export response data to SPSS
ca: Exporta les dades de la resposta a SPSS

en: Export results
ca: Exportació dels resultats

en: Export selected label sets
ca: Exporta els conjunts d'etiquetes seleccionats

en: Export survey
ca: Exporta l'enquesta

en: Export survey archive
ca: Exporta el fitxer d'enquesta

en: Export survey results
ca: Exporta el resultat de l'enquesta

en: Export survey structure
ca: Exporta l'estructura d'enquesta

en: Export syntax
ca: Sintaxi d'exportació

en: Export this label set
ca: Exporta aquest conjunt d'etiquetes

en: Export this question group
ca: Exporta aquest grup de preguntes

en: Export this question to PDF.
ca: Exporta aquesta pregunta a PDF.

en: Export this response
ca: Exporta aquesta resposta

en: Export tokens
ca: Exporta els tokens

en: Export type
ca: Tipus d'exportació

en: Export:
ca: Exporta:

en: Expression Manager
ca: Gestor d'expressions

en: Expression Manager descriptions
ca: Descripcions del gestor d'expressions

en: Extended
ca: Ampliat

en: External Link
ca: Enllaç extern

en: Extra comma found in function
ca: S'ha trobat una coma addicional en la funció

en: Extra right parentheses detected
ca: S'ha detectat un parèntesi addicional de tancament ')'

en: Extra token found after expressions
ca: Token addicional trobat després de les expressions

en: Extra tokens found
ca: S'han trobat tokens addicionals

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to activate the plugin.
ca: Ha fallat l'actualització del connector.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. No s'ha indicat un nom per al grup.

en: Failed to add group! Group already exists.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. El grup ja existeix.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. El nom del grup té més de 20 caràcters.

en: Failed to add user
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari.

en: Failed to add user group.
ca: S´ha produït un error en afegir el grup d'usuaris.

en: Failed to add user.
ca: S'ha produït un error en afegir l'usuari.

en: Failed to create token entries
ca: S'ha produït un error en crear les entrades de tokens

en: Failed to deactivate the plugin.
ca: Ha fallat la desactivació del connector.

en: Failed to delete answer
ca: No s'ha pogut eliminar la resposta

en: Failed to edit user group!
ca: L'edició del grup d'usuaris ha fallat.

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
ca: No s'ha pogut obrir la safata d'entrada del compte de correu electrònic de rebot.

en: Failed to open the uploaded file!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer pujat.

en: Failed to remove user.
ca: No s'ha pogut esborrar l'usuari.

en: Failed to update answer:
ca: No s'ha pogut actualitzar la resposta:

en: Failed to update answers
ca: No s'han pogut actualitzar les respostes

en: Failed to update survey permissions!
ca: S´ha produït un error en actualitzar els permisos de l'enquesta.

en: Failed.
ca: Ha fallat.

en: Fax to:
ca: Fax a:

en: Feb
ca: Febr.

en: February
ca: febrer

en: Female
ca: Dona

en: Field caption
ca: Descripció del camp

en: Field description
ca: Descripció del camp

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
ca: Els camps marcats amb un asterisc (%s) són obligatoris.

en: Fields with %s*%s are required.
ca: Els camps amb %s*%s són obligatoris.

en: File
ca: Fitxer

en: File %s
ca: Fitxer %s

en: File %s deleted
ca: Fitxer %s esborrat

en: File %s uploaded
ca: S'ha carregat el fitxer %s

en: File backup created: %s
ca: El fitxer de còpia de seguretat s'ha creat correctament: %s

en: File count
ca: Nombre de fitxers

en: File extension:
ca: Extensió de fitxer:

en: File metadata
ca: Fitxer de metadades

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File seems empty or has only one line
ca: El fitxer sembla buit o bé conté només una línia

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: File system
ca: Sistema de fitxers

en: File upload
ca: Càrrega de fitxer

en: File upload succeeded.
ca: S'ha pujat el fitxer correctament.

en: File: %s
ca: Fitxer: %s

en: File: %s (%s)
ca: Fitxer: %s (%s)

en: Files
ca: Fitxers

en: Files imported:
ca: Fitxers importats:

en: Files skipped:
ca: Fitxers omesos:

en: Filter HTML for XSS:
ca: Filtra HTML per XSS:

en: Filter blank email addresses:
ca: Filtra les adreces de correu electrònic buides:

en: Filter by email address:
ca: Filtra per adreça de correu electrònic:

en: Filter by language:
ca: Filtra per idioma:

en: Filter duplicate records:
ca: Filtra els registres duplicats:

en: Filter the available answers by this value
ca: Filtra les respostes possibles usant aquest valor

en: Filtered from statistics script
ca: Filtrat des de l'script d'estadístiques

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
ca: Equació final per a establir la base de dades, per defecte a la pregunta de text.

en: Finalize response submission
ca: Finalitza l'enviament de respostes

en: Find first occurrence of a string
ca: Troba la primera ocurrència d'una cadena

en: Find highest value
ca: Troba el valor més alt

en: Find lowest value
ca: Troba el valor més baix

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
ca: Troba la posició de la primera ocurrència d'una cadena no sensible a les majúscules

en: Find position of first occurrence of a string
ca: Troba la posició de la primera ocurrència d'una cadena

en: Find whether the type of a variable is string
ca: Troba si el tipus d'una variable és una cadena

en: Finds whether a value is not a number
ca: Troba si un valor no és un número

en: Finds whether a variable is NULL
ca: Troba si una variable és NUL·LA

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
ca: Troba si una variable és un número o una cadena numèrica

en: Finds whether the type of a variable is float
ca: Troba si el tipus d'una variable és flotant

en: Finish
ca: Finalitza

en: Finnish
ca: Finés

en: First choice
ca: Primera elecció

en: First line contains the code of questions:
ca: La primera línia conté el codi de les preguntes:

en: First name
ca: Nom

en: First name from token
ca: Nom del token

en: First name:
ca: Nom:

en: Folder: %s
ca: Carpeta: %s

en: Follow the following link to update it
ca: Seguiu l'enllaç següent per a actualitzar-lo

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
ca: Les enquestes següents no estan actives però us hi podeu registrar

en: Font size of PDFs:
ca: Mida de la lletra dels PDF:

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
ca: Per a facilitar l'obertura a l'MS Excel, canvieu l'extensió a 'tab' o 'txt'

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
ca: Per a les llistes desplegables, mostra fins a aquest nombre de files

en: Forbidden Extension
ca: Extensió prohibida

en: Force HTTPS:
ca: Imposa HTTPS:

en: Force import:
ca: Imposa la importació:

en: Forgot your password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Format a GMT date/time
ca: Formata una data/hora GMT

en: Format a local date/time
ca: Formata la data/hora local

en: Format a local time/date as integer
ca: Formata una hora/data local en enter

en: Format a number with grouped thousands
ca: Formata un nombre amb milers agrupats

en: Found
ca: Trobat

en: Found & writable
ca: Trobat i editable

en: Found no participant share
ca: No s'ha trobat cap participant compartit.

en: French
ca: Francés

en: From:
ca: De:

en: Fula
ca: Ful

en: Full
ca: Completes

en: Full answers
ca: Respostes completes

en: Full name
ca: Nom complet

en: Full name:
ca: Nom complet:

en: Full names
ca: Nom complet

en: Full question text
ca: Text complet de la pregunta

en: Full responses
ca: Respostes completes

en: Full selector
ca: Selector complet

en: Full template editor
ca: Editor de plantilles complet

en: Function does not support %s arguments
ca: La funció no admet %s arguments

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
ca: La funció admet aquests arguments, on -1=il·limitat: %s

en: GB2312 Simplified Chinese
ca: GB2312 Xinés simplificat

en: GBK Simplified Chinese
ca: GBK Xinés simplificat

en: GEOSTD8 Georgian
ca: GEOSTD8 Georgià

en: GNU General Public License:
ca: Llicència Pública General GNU:

en: Galician
ca: Gallec

en: Gender
ca: Sexe

en: General filters
ca: Filtres generals

en: General options
ca: Opcions generals

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: General settings & texts
ca: Configuració general i textos

en: Generate a random integer
ca: Genera un enter aleatori

en: Generate tokens
ca: Genera tokens

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: German (informal)
ca: Alemany (informal)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
ca: Obtín la marca de temps UNIX (tots els 6 arguments són opcionals)

en: Get order from previous question
ca: Ordre de la pregunta anterior

en: Get string length
ca: Obtín la llargària de la cadena

en: Get the default location using the user's IP address?
ca: Voleu obtindre la ubicació predeterminada mitjançant l'adreça IP de l'usuari?

en: Get the integer value of a variable
ca: Obtín el valor enter d'una variable

en: Get value of pi
ca: Obtín el valor de pi

en: Global settings
ca: Opcions globals

en: Global settings were saved.
ca: S'ha guardat la configuració global.

en: Go to question
ca: Vés a la pregunta

en: Go to question group
ca: Vés al grup de preguntes

en: Go to survey
ca: Vés a l'enquesta

en: Go to today
ca: Vés a hui

en: Google Analytics Tracking ID:
ca: ID del seguiment del Google Analytics:

en: Google Analytics settings:
ca: Configuració del Google Analytics:

en: Google Analytics style:
ca: Estil del Google Analytics:

en: Google Maps API key:
ca: Clau de l'API del Google Maps:

en: Google Translate API key:
ca: Clau de l'API del Google Translate:

en: Grand total
ca: Total general

en: Graph labels:
ca: Etiquetes de gràfic:

en: Greater than
ca: Major que

en: Greater than (Strings)
ca: Major que (cadenes)

en: Greater than or equal to
ca: Major o igual que

en: Greater than or equal to (Strings)
ca: Major o igual que (cadenes)

en: Greater than:
ca: Més de:

en: Greek
ca: Grec

en: Group
ca: Grup

en: Group 1: The first lot of questions
ca: Grup 1: Primer conjunt de preguntes

en: Group ID
ca: ID del grup

en: Group by Group
ca: Grup per Grup

en: Group by group
ca: Grup per grup

en: Group could not be deleted
ca: No s'ha pogut eliminar el grup

en: Group description
ca: Descripció del grup

en: Group description:
ca: Descripció del grup:

en: Group member can only see own group:
ca: Un membre d'un grup només pot veure el seu grup:

en: Group members
ca: Membres del grup

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Group not found
ca: Grup no trobat

en: Group not found.
ca: No s'ha trobat el grup.

en: Group of checkboxes
ca: Grup de caselles de selecció

en: Group order
ca: Ordre del grup

en: Group quick actions
ca: Accions ràpides de grup

en: Group summary
ca: Resum del grup

en: Group time
ca: Temps del grup

en: Group “%s“ was set to “%s“
ca: El grup "%s" s'ha definit a "%s"

en: Group:
ca: Grup:

en: Group:
ca: Grup:

en: Groups to which I belong
ca: Grups als quals pertanc

en: HP West European
ca: HP Europa Occidental

en: HTML editor
ca: Editor HTML

en: HTML editor mode:
ca: Mode d'editor HTML

en: HTML source
ca: Font HTML

en: Handle shape
ca: Forma del suport

en: Header for first scale
ca: Capçalera per a la primera escala

en: Header for second scale
ca: Capçalera per a la segona escala

en: Heading
ca: Capçalera

en: Headings
ca: Capçaleres

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height of dropdown
ca: Alçària de la llista desplegable

en: Hello %s,
ca: Hola %s,

en: Help about this question
ca: Ajuda per a aquesta pregunta

en: Help:
ca: Ajuda:

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide advanced settings
ca: Amaga les opcions avançades

en: Hide blacklisted participants:
ca: Amaga participants de la llista negra:

en: Hide both
ca: Amaga ambdós

en: Hide both (Forced by the system administrator)
ca: Amaga ambdós (imposat per l'administrador del sistema)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
ca: Amaga l'ajuda que normalment es mostra amb les preguntes

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
ca: Amaga sempre aquesta pregunta. Això és útil per a introduir dades usant preompliment de respostes.

en: Hide tip
ca: Amaga l'ajuda

en: Hint when response is not valid
ca: Pista quan la resposta no és vàlida

en: Hint when response is valid
ca: Pista quan la resposta és vàlida

en: Home page settings
ca: Configuració de la pàgina d'inici

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Hour
ca: Hora

en: How many roads must a man walk down?
ca: Quants camins ha de recórrer una persona?

en: How many rows to display
ca: Quantitat de files que s'han de mostrar

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
ca: No obstant això, és molt important que ara netegeu la memòria cau del navegador. Després, feu clic al botó de davall.

en: Huge Free Text
ca: Text lliure enorme

en: Hungarian
ca: Hongarés

en: I accept
ca: D'acord

en: I confirm
ca: Confirme

en: IFrame embedding allowed:
ca: La incrustació d'iFrame és permesa:

en: IP Addresses will be logged
ca: Les adreces IP es guardaran en un registre

en: IP Info DB API Key:
ca: Clau de l'API de DB info IP:

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP as default location
ca: IP com a ubicació per defecte

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
ca: ISO 8859-1 europeu occidental (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
ca: ISO 8859-13 bàltic (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
ca: ISO 9959-2 europeu central (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
ca: ISO 8859-7 Grec

en: ISO 8859-8 Hebrew
ca: ISO 8859-8 Hebreu

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
ca: ISO 8859-9 turc (latin5)

en: Icelandic
ca: Islandés

en: Icon
ca: Icona

en: Icon:
ca: Icona:

en: Identifier
ca: Identificador

en: Identifier:
ca: Identificador:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
ca: Si apareixen errors, haureu d'executar aquest procés diverses vegades.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
ca: Si cal, la base de dades s'actualitzarà en l'últim pas.

en: If necessary the database will be updated.
ca: En cas que siga necessari, s'actualitzarà la base de dades.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
ca: Si una de les subpreguntes està marcada, per a cada subpregunta marcada s'afig aquest valor com a valoració.

en: If some tokens have a 'valid from' date set which is in the future, they will not be able to access the survey before that 'valid from' date.
ca: Si alguns tokens tenen fixada una data 'vàlid des de' que se situa en el futur, no es podrà accedir a l'enquesta abans d'aquesta data 'vàlid des de'.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
ca: Si la base de dades no existeix, es crearà (assegureu-vos que el vostre usuari de base de dades té els permisos necessaris). Per altra banda, si la base de dades del Lime Survey ja existeix, al final de la instal·lació les taules existents s'actualitzaran automàticament.

en: If the external-option is not set, this will be appended to the current admin url.
ca: Si no s'estableix l'opció externa, aquesta s'afegirà a l'adreça d'administrador actual.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
ca: Si l'enllaç no funciona i l'HTTPS està activat, el LimeSurvey no funcionarà i no podreu accedir-hi.

en: If the link should have any extra classes, please insert them here.
ca: Si el vincle hauria de tenir classes addicionals, inseriu-les aquí.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
ca: Si l'opció de respostes anonimitzades s'activa només es farà servir una data fictícia (1980-01-01) per a totes les respostes a fi d'assegurar l'anonimat dels participants.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
ca: Si el participant marca totes les opcions, desmarca-les totes i marca l'opció del paràmetre "Opció exclusiva"

en: If token-based response persistence is enabled a participant can update his response after completion, else a participant can add new responses without restriction.
ca: Si s'activa la persistència de respostes basada en tokens, els participants poden actualitzar les seues respostes una vegada acabada l'enquesta, i poden afegir noves respostes sense restricció.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
ca: Si s'utilitzen tokens, el públic ha de registrar-se per a fer aquesta enquesta

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
ca: Si us trobeu en la llista d'exclusió però voleu participar en aquesta enquesta i voleu rebre invitacions, cliqueu l'enllaç següent:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
ca: Si feu servir funcions de token o notificacions per correu electrònic, heu de proporcionar una adreça de correu electrònic d'administrador.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
ca: Si seleccioneu '%s', especifiqueu els motius a l'espai de text habilitat.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
ca: Si elimineu la taula de tokens, no serà necessària cap contrasenya per a realitzar l'enquesta.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
ca: Si no voleu participar en aquesta enquesta i no voleu rebre més invitacions, cliqueu l'enllaç següent:
    {OPTOUTURL}

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
ca: Si no teniu un compte a limesurvey.org, %sregistreu-vos ací%s.

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
ca: Si heu introduït l'URL manualment, comproveu l'ortografia i torneu-ho a provar.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
ca: Si ens doneu la vostra adreça electrònica, us enviarem un correu amb els detalls de l'enquesta.

en: If you have any issues, please try using a modern browser first, before reporting it.
ca: Si teniu problemes, primer heu d'utilitzar un navegador modern abans d'informar-lo.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
ca: Si teniu cap dubte després de llegir aquest correu, no dubteu a posar-vos en contacte amb l'administrador a %s. Moltes gràcies!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
ca: Si se us ha proporcionat un token, introduïu-lo en el següent quadre de text i feu clic a Continua.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
ca: Si esborreu aquest atribut, perdreu tota la informació.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
ca: Si substituïu el conjunt d'etiquetes es perdran els actuals valors d'avaluació.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
ca: Si substituïu el conjunt d'etiquetes es perdran aquestes traduccions.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
ca: Si canvieu el mode de correu electrònic haureu de revisar les plantilles de correu electrònic per a adaptar-les al nou format

en: If you think this is a server error, please contact %s.
ca: Si creieu que aquest és un error del servidor, poseu-vos en contacte amb %s.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
ca: Si activeu l'opció "Respostes anònimes" i creeu la taula de tokens, el LimeSurvey marcarà els tokens completats només amb "Y" en comptes de la data/hora, per tal d'assegurar l'anonimat dels participants.

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
ca: Si feu servir un token d'identificació per a accedir a aquesta enquesta, assegureu-vos que aquest token no es guarda amb les vostres respostes. El token està gestionat en una base de dades separada i només s'actualitzarà per a indicar que heu fet (o no heu fet) l'enquesta. No hi ha cap manera d'identificar les vostres respostes a partir del token.

en: If you want to activate it click here:
ca: Si voleu activar-lo feu clic aquí:

en: If you want to apply original theme options, click here:
ca: Si voleu aplicar les opcions de tema originals, feu clic aquí:

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
ca: Si voleu exportar els participants de la llista negra, seleccioneu "No" al paràmetre "Oculta els participants de la llista negra" en la configuració de la CPDB.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
ca: Si voleu importar una enquesta a una instal·lació antiga o si la vostra enquesta té problemes, feu servir la versió antiga (se selecciona automàticament si algun codi està duplicat)

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
ca: Si voleu, podeu pujar %s fitxer(s) més; si no, podeu tornar a l'enquesta.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
ca: Si la base de dades és compartida, el prefix recomanat és "lime_" en cas contrari heu de deixar aquest paràmetre en blanc.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
ca: Si la base de dades utilitza un port personalitzat, afegiu-lo utilitzant els dos punts. Exemple: db.host.com:5431

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignored columns
ca: Columnes omeses

en: Image
ca: Imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Import
ca: Importa

en: Import CSV
ca: Importa CSV

en: Import Label Set
ca: Importa el conjunt d'etiquetes

en: Import VV file
ca: Importa un fitxer VV

en: Import a VV response data file
ca: Importa un fitxer de respostes VV

en: Import a VV survey file
ca: Importa un fitxer d'enquestes VV

en: Import a group
ca: Importa un grup

en: Import a question
ca: Importa una pregunta

en: Import a survey
ca: Importa una enquesta

en: Import as not finalized answers?
ca: S'ha d'importar com a respostes no finalitzades?

en: Import failed because of page reload.
ca: Error d'importació a causa de la recarrega de pàgina.

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
ca: La importació ha fallat. Heu especificat un tipus de fitxer no vàlid '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
ca: La importació ha fallat: s'ha demanat imposar la importació, però el fitxer pujat no conté les columnes necessàries per a omplir l'enquesta

en: Import failed: No answers could be mapped.
ca: La importació ha fallat: las respostes no es poden mapejar.

en: Import label set resources
ca: Importa recursos de conjunts d'etiquetes

en: Import label set(s)
ca: Importa conjunt(s) d'etiquetes

en: Import of label set(s) is completed.
ca: S'ha completat la importació del(s) conjunt(s) d'etiquetes

en: Import of survey is completed.
ca: Ha finalitzat la importació de l'enquesta.

en: Import old tokens
ca: Importa tokens antics:

en: Import participants from:
ca: Importa participants des de:

en: Import question group
ca: Importa el grup de preguntes

en: Import resources ZIP archive
ca: Importa un arxiu ZIP de recursos

en: Import responses
ca: Importa respostes

en: Import responses from a deactivated survey table
ca: Importa respostes d'una enquesta desactivada

en: Import survey
ca: Importa l'enquesta

en: Import survey data
ca: Importa dades de l'enquesta

en: Import survey participants from CSV file
ca: Importa els participants des d'un fitxer CSV

en: Import survey participants from LDAP
ca: Importa els participants des de l'LDAP

en: Import survey resources
ca: Importa recursos d'enquesta

en: Import timings (if exist)
ca: Importa els temps (si existeixen)

en: Importance
ca: Importància

en: Important instructions
ca: Instruccions importants

en: Imported Files List
ca: Llistat de fitxers importats

en: Imported files list
ca: Llista de fitxers importats

en: Imported files:
ca: Fitxers importats:

en: Imported resources for
ca: Recursos importats per a

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
ca: No s'ha pogut eliminar aquest grup perquè hi ha, almenys, una pregunta associada a una condició del seu contingut

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
ca: A la versió imprimible, reemplaça l'equació de rellevància amb aquest text d'explicació.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Include:
ca: Inclou:

en: Incomplete only
ca: Només incomplet

en: Incomplete responses
ca: Respostes incompletes

en: Incomplete responses only
ca: Només respostes incompletes

en: Incorrect permissions in your %s folder.
ca: Permisos incorrectes en la vostra carpeta %s.

en: Incorrect username and/or password!
ca: Nom d'usuari i/o contrasenya incorrectes.

en: Increase
ca: Més

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Info
ca: Informació

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
ca: El superadministrador inicial no es pot eliminar.

en: Initialise participant table
ca: Crea la taula de participants

en: Inline
ca: En línia

en: Inline HTML editor
ca: Editor HTML en línia

en: Inline text
ca: Text en línia

en: Input
ca: Entrada

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
ca: Introduïu un salt de pàgina abans de la pregunta a la versió imprimible establint el valor a Sí.

en: Insert page break in printable view
ca: Introduïu un salt de pàgina a la versió imprimible

en: Insert/edit placeholder field
ca: Afig/edita el camp de marcador de posició

en: Inserting the label set failed.
ca: La inserció del conjunt d'etiquetes ha fallat.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
ca: Insereix salts de línia HTML abans de totes les noves línies en una cadena

en: Instructions for the impatient
ca: Instruccions per a impacients

en: Integer only
ca: Només enters

en: Interface language:
ca: Idioma de la interfície:

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Internal database authentication
ca: Autenticació de la base de dades interna

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
ca: El mètode d'autenticació de la base de dades interna no es permet per a aquest usuari

en: Interview time
ca: Temps de l'entrevista

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
ca: Expressió regular PERL no vàlida: %s

en: Invalid action
ca: Acció no vàlida

en: Invalid email address.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: Invalid group id
ca: Id de grup invàlid

en: Invalid group number for this survey:
ca: Número de grup no vàlid per a aquesta enquesta:

en: Invalid notification id
ca: Id de notificació invàlid

en: Invalid question id
ca: Id de questió no trobat

en: Invalid screen name
ca: El nom d'usuari no és vàlid

en: Invalid survey ID
ca: L'ID de l'enquesta no és vàlid

en: Invalid survey id
ca: Id d'enquesta invàlid

en: Invalid type.
ca: Tipus no vàlid.

en: Invalid value(s) on the stack
ca: Valor/s invàlid/s a la pila

en: Invitation
ca: Invitació

en: Invitation attachments:
ca: Fitxers adjunts a l'invitació

en: Invitation email
ca: Correu electrònic d'invitació

en: Invitation email body
ca: Text del correu electrònic d'invitació

en: Invitation email body:
ca: Text del correu electrònic d'invitació:

en: Invitation email subject
ca: Assumpte del correu d'invitació

en: Invitation email subject:
ca: Assumpte de la invitació:

en: Invitation email:
ca: Missatge del correu electrònic d'invitació:

en: Invitation sent date
ca: Data d'enviament de la invitació

en: Invitation sent to:
ca: Invitació enviada a:

en: Invitation sent?
ca: Invitació enviada?

en: Invitation status:
ca: Estat de la invitació:

en: Invitation to participate in a survey
ca: Invitació a participar en una enquesta

en: Invitations & reminders
ca: Invitacions i recordatoris

en: Invited
ca: Convidat

en: Irish
ca: Irlandés

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
ca: No hi ha resposta (pendent) permesa quan "Igual al valor de la suma' o "Valor mínim de la suma" estan definits?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
ca: Cal que el participant faça un comentari al fitxer pujat?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
ca: Cal que el participant done un títol al fitxer pujat?

en: Is your ComfortUpdate up to date?
ca: El vostre ComfortUpdate està actualitzat?

en: It is missing a quota message for the following languages:
ca: Falta indicar el missatge de la quota per als idiomes següents:

en: It is presented group by group.
ca: Es presenta grup per grup.

en: It is presented on one single page.
ca: Es presenta en una sola pàgina.

en: It is presented question by question.
ca: Es presenta pregunta a pregunta.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
ca: Sembla que ComfortUpdate desconeix la versió que esteu actualitzant. Reinicieu el procés.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
ca: Sembla que el servidor ComfortUpdate no respon. Torneu-ho a provar d'ací a uns minuts o poseu-vos en contacte amb l'equip del LimeSurvey.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
ca: Sembla que el servidor no inclou la biblioteca PHP CURL. Instal·leu-la abans de procedir amb el ComfortUpdate.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
ca: Sembla que esteu fent servir una versió procedent del repositori GitHub del LimeSurvey. No podeu utilitzar el ComfortUpdate.

en: It uses cookies for access control.
ca: S'utilitzen galletes per al control d'accés.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
ca: També esborrarà tots els recursos/fitxers que s'hagen pujat per a aquesta enquesta.

en: It will not affect your update key.
ca: No afectarà la vostra clau d'actualització.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
ca: Es poden generar estadístiques de les respostes amb el LimeSurvey.

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (informal)
ca: Italià (informal)

en: Iterate survey
ca: Repeteix l'enquesta

en: Jan
ca: Gen.

en: January
ca: gener

en: Japanese
ca: Japonés

en: Join array elements with a string
ca: Uneix elements agrupats amb una cadena

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
ca: Uneix textos, retorna textos units. Aquesta funció és un àlies de: implode("", argN)

en: Jul
ca: Jul.

en: July
ca: juliol

en: Jun
ca: Juny

en: June
ca: juny

en: KOI8-R Relcom Russian
ca: KOI8-R Rus Relcom

en: KOI8-U Ukrainian
ca: KOI8-U Ucraïnés

en: Key can't be null!
ca: La clau no pot ser buida.

en: Key update
ca: Clau de l'actualització

en: Korean
ca: Coreà

en: Kurdish (Sorani)
ca: Kurd (Sorani)

en: Kyrgyz
ca: Kirguís

en: LDAP authentication
ca: Autenticació LDAP

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
ca: L'autenticació LDAP ha fallat: el mòdul PHP LDAP no està disponible.

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
ca: L'LDAP està inhabilitat o no s'ha definit cap consulta LDAP.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
ca: Les consultes LDAP són definides per l'administrador al fitxer de configuració /application/config/ldap.php

en: LDAP query
ca: Consulta LDAP

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label %s
ca: Etiqueta %s

en: Label column width
ca: Amplària de la columna d'etiqueta

en: Label for 'Other:' option
ca: Etiqueta per a l'opció 'Altres:'

en: Label set ID
ca: ID del conjunt d'etiquetes

en: Label set browser
ca: Navegador de conjunt d'etiquetes

en: Label set import summary
ca: Resum de la importació del conjunt d'etiquetes

en: Label set name
ca: Nom del grup d'etiquetes

en: Label set properties sucessfully updated.
ca: Les propietats del conjunt d'etiquetes s'han actualitzat correctament.

en: Label set sucessfully deleted.
ca: El grup d'etiquetes s'ha esborrat correctament.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
ca: El grup d'etiquetes no s'ha importat perquè ja existeix un grup d'etiquetes igual.

en: Label sets
ca: Conjunts d'etiquetes

en: Label sets list
ca: Llista de conjunts d'etiquetes

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Labels sucessfully updated
ca: Etiquetes actualitzades correctament

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Language
ca: Idioma

en: Language Switch
ca: Selecció d'idioma

en: Language code
ca: Codi idioma

en: Language selection
ca: Selecció de l'idioma

en: Language successfully deleted
ca: L'idioma s'ha eliminat correctament.

en: Language:
ca: Idioma:

en: Languages
ca: Idiomes

en: Languages:
ca: Idiomes:

en: Last VV version
ca: Darrera versió de VV

en: Last invited
ca: Darrer convidat

en: Last name
ca: Cognom

en: Last name from token
ca: Cognom del token

en: Last name:
ca: Cognom:

en: Last page
ca: Darrera pàgina

en: Last reminder sent date
ca: Data d'enviament del darrer recordatori

en: Last visited question:
ca: Darrera pregunta revisada:

en: Last visited survey:
ca: Darrera enquesta revisada:

en: Later than:
ca: Posterior a:

en: Latvian
ca: Lituà

en: Launch the survey with this token
ca: Posa en marxa l'enquesta amb aquest token

en: Less than
ca: Menor que

en: Less than (Strings)
ca: Menor que (cadenes)

en: Less than or equal to
ca: Menor o igual que

en: Less than or equal to (Strings)
ca: Menor o igual que (cadenes)

en: Less than:
ca: Menys de:

en: Level
ca: Nivell

en: License
ca: Llicència

en: LimeSurvey 3.0 theme editor
ca: Editor de temes LimeSurvey 3.0

en: LimeSurvey 3.x or newer does not support Internet Explorer for the LimeSurvey administration, anymore. However most of the functionality should still work.
ca: LimeSurvey 3.x o més recent no és compatible amb Internet Explorer per a l'administració de LimeSurvey. Tanmateix, la major part de la funcionalitat encara ha de funcionar.

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
ca: El LimeSurvey pot intentar crear-vos la base de dades.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
ca: El LimeSurvey s'ha instal·lat correctament.

en: LimeSurvey installer
ca: Instal·lador del LimeSurvey

en: LimeSurvey online manual
ca: Manual en línia del LimeSurvey

en: LimeSurvey version
ca: Versió del LimeSurvey

en: Limit
ca: Límit

en: Limit the number of possible answers
ca: Limita el nombre de respostes possibles

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
ca: Limita el nombre de possibles respostes fixat pel nombre de columnes de la base de dades

en: Limit time to answer question (in seconds)
ca: Termini per a respondre la pregunta (en segons)

en: Limit:
ca: Límit:

en: Line
ca: Línia

en: Line %s
ca: Línia %s

en: Line %s : %s
ca: Línia %s : %s

en: Line %s : %s %s
ca: Línia %s : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
ca: Línia %s : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
ca: Línia %s : %s %s (%s) - token : %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
ca: Línia %s: Camps trobats: %s Esperats: %s

en: Line chart
ca: Gràfic de línies

en: List
ca: Llistat

en: List (Dropdown)
ca: Llista (desplegable)

en: List (Radio)
ca: Llista (botó d'opció)

en: List active surveys
ca: Llista les enquestes actives

en: List available surveys
ca: Llista d'enquestes disponibles

en: List question groups
ca: Llista de grups de preguntes

en: List questions
ca: Llista de preguntes

en: List survey publicly:
ca: Llista l'enquesta públicament:

en: List surveys
ca: Llista d'enquestes

en: List with comment
ca: Llista amb comentari

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Load now
ca: Carrega ara

en: Load unfinished survey
ca: Recupera una enquesta no acabada

en: Load with pjax
ca: Carrega amb pjax

en: Loading translations
ca: S'estan carregant les traduccions

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Location
ca: Ubicació

en: Log in
ca: Inicia una sessió

en: Logic
ca: Lògica

en: Logic File for Survey #
ca: Fitxer de lògica per a l'enquesta #

en: Logout
ca: Tanca la sessió

en: Logout successful.
ca: Heu eixit del sistema correctament.

en: Long Free Text
ca: Text lliure llarg

en: Luxembourgish
ca: Luxemburgués

en: MYSQL version is only %s
ca: La versió MYSQL és només %s

en: MYSQL version required:
ca: Versió de MySQL requerida:

en: Mac Central European
ca: Mac centreeuropeu

en: Mac West European
ca: Mac Europa Occidental

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Mail to all Members
ca: Envia un missatge de correu electrònic a tots els membres

en: Main Admin Screen
ca: Pantalla principal d'administració

en: Maintenance!
ca: Manteniment!

en: Make a comment on your choice here:
ca: Comenteu la vostra opció ací:

en: Make a string lowercase
ca: Converteix la cadena a minúscules

en: Make a string uppercase
ca: Converteix la cadena a majúscules

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
ca: Fes que el camp de comentari de l'opció de resposta 'Altres:' siga obligatori quan aquesta opció estiga marcada.

en: Make these mappings automatic in future
ca: A partir d'ara, fes aquests mapatges automàticament

en: Malay
ca: Malai

en: Male
ca: Home

en: Maltese
ca: Maltés

en: Manage attribute fields
ca: Administra els camps d'atributs

en: Manage attributes
ca: Gestiona els atributs

en: Manage label sets
ca: Gestiona conjunts d'etiquetes

en: Manage survey administrators
ca: Gestió administradors de l'enquesta

en: Manage your key
ca: Gestiona la clau

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: Mandatory Question
ca: Pregunta obligatòria

en: Mandatory field:
ca: Camp obligatori:

en: Mandatory fields:
ca: Camps obligatoris:

en: Mandatory:
ca: Obligatòria:

en: Mandatory?
ca: Obligatori?

en: Map height
ca: Alçària del mapa

en: Map participant attributes
ca: Mapa d'atributs dels participants

en: Map width
ca: Amplària del mapa

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
ca: Mapa els atributs del participant a un atribut de token existent o crea'n un de nou

en: Map zoom level
ca: Nivell de zoom del mapa

en: Mar
ca: Març

en: March
ca: març

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
ca: Marge abans de l'element qüestionariInfo (mm)

en: Mask questions
ca: Preguntes de màscara

en: Max number of files
ca: Nombre màxim de fitxers

en: Max reminders:
ca: Nombre màxim de recordatoris:

en: Maximum
ca: Màxim

en: Maximum answers
ca: Nombre màxim de respostes

en: Maximum characters
ca: Nombre màxim de caràcters

en: Maximum characters allowed
ca: Nombre màxim de caràcters permés

en: Maximum columns for answers
ca: Nombre màxim de columnes per a les respostes

en: Maximum date
ca: Data màxima

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
ca: Data màxima, data vàlida en qualsevol descripció textual de data i hora en anglés (per exemple, format YYYY-MM-DD). Pot utilitzar-se el gestor d'expressions (només en el format YYYY-MM-DD). Per a un menú desplegable: només hi ha restricció d'any si la data usa una variable que no està en la mateixa pàgina.

en: Maximum file size allowed (in KB)
ca: Pes màxim permés del fitxer (en KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
ca: Quantitat màxima de fitxers que el participant pot pujar per a aquesta pregunta

en: Maximum sum value
ca: Valor màxim de la suma

en: Maximum sum value of multiple numeric input
ca: Valor màxim de la suma de múltiples entrades numèriques

en: Maximum value
ca: Valor màxim

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
ca: Valor màxim per al tipus de pregunta matriu (multiflexible)

en: Maximum value of the numeric input
ca: Valor màxim de l'entrada numèrica

en: Maximum:
ca: Màxim:

en: May
ca: Maig

en: Maybe you don't have permission.
ca: Potser no teniu permisos.

en: Median:
ca: Mediana:

en: Members
ca: Membres

en: Message
ca: Missatge

en: Message:
ca: Missatge:

en: Microsoft Excel
ca: Excel

en: Microsoft Word
ca: Word

en: Millisecond
ca: Millisegon

en: Min days between reminders:
ca: Nombre mínim de dies entre recordatoris:

en: Min number of files
ca: Nombre mínim de fitxers

en: Minimum
ca: Mínim

en: Minimum answers
ca: Nombre mínim de respostes

en: Minimum date
ca: Data mínima

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
ca: Data mínima, data vàlida en format YYYY-MM-DD o qualsevol descripció textual de data i hora en anglés. Pot utilitzar-se el gestor d'expressions (només en el format YYYY-MM-DD). Per a un menú desplegable: només hi ha restricció d'any si la data usa una variable que no està en la mateixa pàgina.

en: Minimum height of single choice answer boxes
ca: Alçària mínima de les caselles de resposta de selecció única

en: Minimum height of subquestion items
ca: Alçària mínima dels elements de la subpregunta

en: Minimum memory available
ca: Mínim de memòria disponible

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
ca: Quantitat mínima de fitxers que el participant pot pujar per a aquesta pregunta

en: Minimum requirements
ca: Requeriments mínims

en: Minimum section height (mm)
ca: Alçària mínima de la secció (mm)

en: Minimum sum value
ca: Valor mínim de la suma

en: Minimum value
ca: Valor mínim

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
ca: Valor mínim per al tipus de pregunta matriu (multiflexible)

en: Minimum value of the numeric input
ca: Valor mínim de l'entrada numèrica

en: Minimum:
ca: Mínim:

en: Minute
ca: Minut

en: Minute step interval
ca: Interval en minuts

en: Missing %s closing right parentheses
ca: Falta %s parèntesis de tancament

en: Missing columns
ca: Columnes perdudes

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Montenegrin
ca: Montenegrino

en: Month
ca: Mes

en: Month display style
ca: Estil de visualització dels mesos

en: Move all fields to create column
ca: Mou tots els camps per a crear una columna

en: Move on without warning
ca: Continua sense avís

en: Move to question:
ca: Vés a la pregunta:

en: Moving user templates to new location at %s...
ca: Mou les plantilles d'usuari a una nova ubicació a %s...

en: Multiple Numerical Input
ca: Entrada numèrica múltiple

en: Multiple Short Text
ca: Múltiples textos curts

en: Multiple choice
ca: Elecció múltiple

en: Multiple choice questions
ca: Preguntes amb múltiples opcions

en: Multiple choice with comments
ca: Elecció múltiple amb comentaris

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
ca: La suma de les múltiples entrades numèriques ha de ser igual a aquest valor

en: My first question group
ca: Primer grup de preguntes

en: My user groups
ca: Els meus grups d'usuaris

en: Name
ca: Nom

en: Name [ID]
ca: Nom [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
ca: Nom de la pàgina en què s'ha de mostrar la casella

en: Name of the survey
ca: Nom de l'enquesta

en: Name of the survey administrator
ca: Nom de l'administrador de l'enquesta

en: Name:
ca: Nom:

en: Navigation delay (seconds):
ca: Retard en la navegació (segons):

en: Need {n} token.|Need {n} tokens.
ca: Es necessita {n} token.|Es necessiten {n} tokens.

en: New UNSTABLE update available:
ca: Hi ha una nova actualització INESTABLE disponible:

en: New answer for quota '%s'
ca: Nova resposta per a la quota '%s'

en: New answer option
ca: Nova opció de resposta

en: New box
ca: Casella nova

en: New box created
ca: Nova casella creada

en: New dummy participants were added.
ca: S'han afegit nous participants ficticis.

en: New entry was added.
ca: S'ha afegit una nova entrada.

en: New files were successfully installed.
ca: S'han instal·lat correctament els fitxers nous.

en: New files will be downloaded and installed.
ca: Es descarregaran i s'instal·laran els fitxers nous.

en: New key
ca: Clau nova

en: New label set
ca: Nou conjunt d'etiquetes

en: New password: %s
ca: Contrasenya nova: %s

en: New question group was saved.
ca: S'ha guardat el nou grup de preguntes.

en: New quota
ca: Quota nova

en: New quota saved
ca: Nova quota guardada

en: New scenario number:
ca: Número d'escenari nou:

en: New survey
ca: Enquesta nova

en: New survey id:
ca: Nou ID de l'enquesta:

en: New survey title:
ca: Nou títol d'enquesta:

en: New update available:
ca: Nova actualització disponible:

en: Next
ca: Següent

en: Next century
ca: Segle següent

en: Next choice
ca: Elecció següent

en: Next decade
ca: Dècada següent

en: Next month
ca: Mes següent

en: Next year
ca: Any següent

en: No (Forced by the system administrator)
ca: No (imposat per l'administrador del sistema)

en: No (but optional)
ca: No (però opcional)

en: No CFIELDNAME field set!
ca: No s'ha introduït el camp CFIELDNAME.

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
ca: No s'ha indicat el GID (grup). No es pot importar la pregunta

en: No HTML editor
ca: Sense editor HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
ca: No s'ha indicat el SID (enquesta). No es pot importar la pregunta.

en: No Username selected.
ca: No s'ha seleccionat cap nom d'usuari

en: No answer
ca: NS/NC

en: No answer:
ca: Sense resposta:

en: No answers have been set for this quota.
ca: No s'han definit respostes per a aquesta quota.

en: No available surveys
ca: No hi ha enquestes disponibles

en: No build version found!
ca: No s'ha trobat cap versió de compilació!

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
ca: No s'han pogut copiar les condicions perquè hi havia duplicats

en: No control on checkbox
ca: Sense control a la casella de selecció

en: No database action required!
ca: No es requereix cap acció a la base de dades.

en: No file selected
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: No file was uploaded.
ca: No s'ha carregat cap fitxer.

en: No group found!
ca: No s'ha trobat cap grup.

en: No invitation code is needed to complete the survey.
ca: No es necessita cap codi d'invitació per a completar l'enquesta.

en: No label sets available
ca: No hi ha cap conjunt d'etiquetes disponible

en: No label sets found.
ca: No s'han trobat conjunts d'etiquetes.

en: No matching CFIELDNAME group!
ca: No hi ha cap CFIELDNAME coincident.

en: No matching CQID
ca: No hi ha cap CQID coincident

en: No matching group
ca: No hi ha cap grup coincident.

en: No matching question
ca: No hi ha cap pregunta coincident.

en: No matching survey
ca: No s'ha trobat l'enquesta

en: No new participants were created
ca: No s'han creat nous participants

en: No notifications found
ca: No s'ha trobat cap notificació.

en: No of surveys
ca: Nombre d'enquestes

en: No old responses found.
ca: No s'han trobat respostes antigues.

en: No parent menu
ca: Cap menú principal

en: No participant information lost.
ca: No es perdrà la informació dels participants.

en: No participant shares were deleted
ca: No s'ha eliminat cap compartició de participant.

en: No participants deleted
ca: No s'han eliminat els participants.

en: No participants found.
ca: No s'ha trobat cap participant.

en: No permission
ca: Sense permís

en: No question group found.
ca: No s'ha trobat el grup de preguntes.

en: No question group in this survey
ca: No hi ha cap grup de preguntes en aquesta enquesta

en: No question index will be shown with this format.
ca: No es mostrarà cap índex de preguntes en aquest format

en: No questions found.
ca: No s'han trobat preguntes.

en: No questions groups found.
ca: No s'han trobat grups de preguntes.

en: No quotas
ca: No hi ha cap quota.

en: No quotas have been set for this survey
ca: No s'han definit quotes per a aquesta enquesta.

en: No reminder(s) sent
ca: No s'han enviat recordatoris

en: No replacement variable available for this field
ca: No hi ha cap variable de reemplaçament per a aquest camp

en: No response lines in your file.
ca: No hi ha cap línia de resposta al fitxer.

en: No responses are lost.
ca: No es perdrà cap resposta.

en: No server answer
ca: No hi ha resposta del servidor

en: No server answer!
ca: No hi ha resposta del servidor!

en: No shared participants found
ca: No s'han trobat participants compartits.

en: No simple graph for this question type
ca: Sense gràfic senzill per a aquest tipus de pregunta

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
ca: No s'ha proporcionat l'ID de l'enquesta. No es pot copiar l'enquesta.

en: No survey participants found.
ca: No s'ha trobat cap participant.

en: No surveys found.
ca: No s'han trobat enquestes.

en: No syntax errors detected in this survey.
ca: No s'han detectat errors de sintaxi en aquesta enquesta.

en: No update available for your version.
ca: No hi ha cap actualització disponible per a aquesta versió.

en: No user groups found.
ca: No s'han trobat grups d'usuaris.

en: No, thanks.
ca: No, gràcies

en: Nobody
ca: Ningú

en: None
ca: Cap

en: None found
ca: No s'ha trobat cap

en: None selected
ca: Cap seleccionat

en: Norwegian (Bokmal)
ca: Noruec (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
ca: Noruec (Nynorsk)

en: Not Selected
ca: No seleccionat

en: Not a valid expression
ca: No és una expressió vàlida

en: Not active.
ca: No està actiu.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ca: No s'han guardat totes les opcions de resposta. Això normalment es produeix a causa de les limitacions del servidor (configuració max_input_vars de PHP). Poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: Not all emails were sent:
ca: No s'han enviat tots els correus electrònics:

en: Not all labels were updated successfully.
ca: No totes les etiquetes s'han actualitzat correctament.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ca: No s'han guardat totes les subpreguntes. Això normalment es produeix a causa de les limitacions del servidor (configuració max_input_vars de PHP). Poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: Not completed
ca: Sense completar

en: Not completed or Not displayed
ca: No completat o no mostrat

en: Not displayed
ca: No mostrat

en: Not enough response data
ca: Les dades per a les respostes són insuficients

en: Not enough space
ca: No hi ha suficient espai

en: Not enough values for calculation
ca: No hi ha prou valors per a fer el càlcul

en: Not equal to
ca: Diferent de

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Not found!
ca: No s'ha trobat.

en: Not imported label sets
ca: Conjunts d'etiquetes no importades

en: Not invited
ca: No convidat

en: Not relevant for this question type
ca: No és rellevant per a aquest tipus de pregunta.

en: Not started
ca: No començat

en: Not updatable!
ca: No es pot actualitzar.

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
ca: Nota: En algun hostatge, com l'hostatge compartit, pot ocórrer que l'espai lliure disponible no s'avalue correctament. Si heu comprovat manualment si hi ha prou espai per a fer l'actualització, simplement ignoreu aquest error.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
ca: Tingueu en compte que aquesta secció d'avaluacions només es mostrarà si s'han establit les regles d'avaluació i el mode d'avaluació està activat.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
ca: Tingueu en compte que si continueu no podreu recuperar el que s'elimine. Les dades es perdran.

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: All fields marked with (*) are required.
ca: Nota: Tots els camps marcats amb (*) són necessaris.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
ca: Nota: Com que esteu actualitzant des d'una versió estable a una versió inestable o viceversa, un registre de canvis podria no estar disponible o incomplet.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
ca: Nota: El mode de demostració es troba activat. Les configuracions marcades amb (*) no es poden canviar.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
ca: Nota: Si heu desactivat aquesta enquesta per error, és possible restaurar les dades fàcilment si no es fa cap canvi a l'estructura de l'enquesta. Per a saber-ne més, llegiu la documentació del LimeSurvey

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
ca: Nota: Si activeu l'opció "Respostes anònimes" per a aquesta enquesta, el LimeSurvey marcarà els participants que hagen completat l'enquesta només amb una "Y" en comptes de la data/hora per tal de garantir l'anonimat dels participants.

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
ca: Nota: Els camps estàndard de token no es poden mapar automàticament

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
ca: Nota: El filtratge XSS sempre està desactivat per al superadministrador.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
ca: Nota: Només podeu donar permisos limitats als altres usuaris perquè els vostres permisos també estan limitats.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
ca: Nota: No podeu editar l'equació de rellevància perquè la pregunta té alguna condició fixada.

en: Nothing to translate on this page
ca: Res a traduir en aquesta pàgina

en: Notification %s not found
ca: La notificatió %s no es troba

en: Notification & data management
ca: Notificacions i gestió de dades

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Nov
ca: Nov.

en: November
ca: novembre

en: Null values are ignored in calculations
ca: Els valors nuls s'ignoren en els càlculs

en: Number greater than
ca: Nombre més gran que

en: Number less than
ca: Nombre més xicotet que

en: Number of attribute fields to add:
ca: Nombre de camps d'atribut que s'han d'afegir:

en: Number of cases
ca: Nombre d'opcions

en: Number of characters:
ca: Nombre de caràcters

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Number of files greater than
ca: Nombre de fitxers més grans que

en: Number of files less than
ca: Nombre de fitxers menors que

en: Number of participants:
ca: Nombre de participants:

en: Number of questions/groups:
ca: Nombre de preguntes/grups:

en: Number of records in this query:
ca: Nombre d'elements en aquesta consulta:

en: Numbers
ca: Números

en: Numbers only
ca: Només nombres

en: Numbers only for 'Other'
ca: Només nombres per a 'Altres'

en: Numerical Input
ca: Entrada numèrica

en: OK
ca: D'acord

en: OK!
ca: D'acord!

en: OR
ca: O

en: Occitan
ca: Occità

en: Oct
ca: Oct.

en: October
ca: octubre

en: Off
ca: Desactivat

en: Off (Forced by the system administrator)
ca: Desactivat (imposat per l'administrador del sistema)

en: Offset:
ca: Desplaçament:

en: Ok
ca: D'acord

en: Old VV version
ca: Versió antiga de VV

en: On
ca: Activat

en: On (Forced by the system administrator)
ca: Activat (imposat per l'administrador del sistema)

en: On errors
ca: En car d'errors

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
ca: Hi ha hagut un error en sol·licitar la informació d'actualització a limesurvey.org:

en: Once a survey is activated you can no longer:
ca: Un vegada activada l'enquesta ja no podreu:

en: One
ca: Una

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
ca: Un o més fitxers o bé han superat la mida del fitxer i/o no estan en el format correcte; o bé el nombre mínim de fitxers necessaris no s'han carregat. No podeu continuar fins que això s'haja completat correctament.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
ca: Una o més preguntes obligatòries no s'han contestat. No podreu continuar fins que no les respongueu.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
ca: Una o més preguntes no s'han contestat correctament. No podreu continuar fins que les respostes siguen vàlides.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
ca: Un o més fitxers carregats no es troben en el format o mida adients. No podeu continuar fins que aquests fitxers siguen vàlids

en: Online Manual
ca: Manual del LimeSurvey en línia

en: Online manual
ca: Manual en línia

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
ca: Només %s nous participants ficticis s'han afegit després de %s intents.

en: Only CSV files are allowed.
ca: Només es permeten fitxers CSV.

en: Only Superadmin
ca: Només Superadmin

en: Only admin
ca: Només l'administrador

en: Only an integer value may be entered in this field.
ca: Només es pot introduir un valor enter en aquest camp.

en: Only answer the following question if:
ca: Només respon a la següent pregunta si:

en: Only answer this if the following conditions are met:
ca: Contesta aquesta pregunta només si es compleixen les condicions següents:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
ca: Respon només aquesta pregunta per als elements que no vau seleccionar a la pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
ca: Responeu només aquesta pregunta per als elements que vau seleccionar a la pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
ca: Contesteu aquesta pregunta només si es compleixen les condicions següents:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
ca: Només exporta les entrades que contenen aquesta cadena a l'adreça de correu electrònic.

en: Only integer values may be entered in these fields.
ca: Només es poden introduir valors enters en aquests camps.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
ca: Només podeu introduir nombres a '%s' acompanyant el camp de text.

en: Only numbers may be entered in these fields.
ca: Només podeu inserir nombres en aquests camps.

en: Only numbers may be entered in this field.
ca: Només es poden introduir nombres en aquest camp.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
ca: Només un atribut de CSV està mapat amb l'atribut central.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
ca: Només un atribut central està mapat amb un atribut de token

en: Only previous pages answers are available
ca: Només estan disponibles les respostes de les pàgines anteriors

en: Only show question
ca: Mostra només la pregunta

en: Only variables can be assigned values
ca: Només les variables poden tindre valor assignats

en: Only {n} token has been created.|Only {n} tokens have been created.
ca: Només s'ha creat {n} token.| Només s'han creat {n} tokens.

en: Oops, There was an error deleting the file
ca: Hi ha hagut un error en esborrar el fitxer.

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
ca: Obri el fitxer de sintaxi al SPSS en mode Unicode.

en: Open-access mode:
ca: Enquesta d'accés lliure:

en: OpenStreetMap via MapQuest
ca: OpenStreetMap a través de MapQuest

en: Option 'Other':
ca: Opció 'Altres':

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional Question
ca: Pregunta opcional

en: Optional fields:
ca: Camps opcionals:

en: Optional modules
ca: Mòduls opcionals

en: Order - like 3)
ca: Ordre: per exemple, 3)

en: Organize question groups/questions
ca: Organitza preguntes / grups de preguntes

en: Orientation
ca: Orientació

en: Original value
ca: Valor original

en: Other
ca: Altres

en: Other comment
ca: Un altre comentari

en: Other files:
ca: Altres fitxers:

en: Other users may edit this participant
ca: Altres usuaris poden editar aquest participant

en: Other:
ca: Altres:

en: Outdated
ca: Antic

en: Output format
ca: Format d'eixida

en: Output options
ca: Opcions d'eixida

en: Overall assessment score
ca: Valoració global

en: Overview
ca: Informació general

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
ca: Si el participant ja existeix, voleu sobreescriure els valors actuals dels atributs?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
ca: Voleu sobreescriure els valors dels atributs automapats existents si el participant ja existeix?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
ca: Si el participant ja existeix, voleu sobreescriure el camp estàndard actual?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
ca: Si es troba un participant duplicat, voleu esborrar el token actual?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
ca: Voleu sobreescriure el valor de l'atribut de token existent si el participant ja existeix?

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner ID
ca: ID del propietari

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Owner?
ca: Propietari?

en: PDF export
ca: Exportació a PDF

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
ca: Cadena de la capçalera del PDF (si és buit, es farà servir el nom de l'enquesta):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
ca: Títol de la capçalera del PDF (si és buit, s'utilitzarà el nom del lloc):

en: PDF questions in bold:
ca: Preguntes en negreta en el PDF:

en: PHP GD library
ca: Llibreria PHP GD

en: PHP LDAP library
ca: Llibreria PHP LDAP

en: PHP PDO driver library
ca: Biblioteca PHP de controladors (driver) PDO

en: PHP imap library
ca: Llibreria PHP imap

en: PHP mbstring library
ca: Biblioteca PHP mbstring

en: PHP version
ca: Versió del PHP

en: PHP version is only %s
ca: La versió de PHP és només %s

en: PHP version required:
ca: Versió de PHP requerida:

en: PHP zip library
ca: Llibreria PHP zip

en: PHP zlib library
ca: Llibreria PHP zlib

en: PHP/PECL JSON library
ca: Biblioteca JSON PHP/PECL

en: PHP_CURL library not loaded
ca: La biblioteca PHP_CURL no s'ha carregat

en: Pad a string to a certain length with another string
ca: Connecta una cadena a una llargària concreta amb una altra cadena

en: Page format:
ca: Format de la pàgina

en: Page orientation:
ca: Orientació de la pàgina

en: Panel integration
ca: Integració del tauler

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parameter name:
ca: Nom del paràmetre:

en: Parent
ca: Pare

en: Partial
ca: Parcial

en: Partial (saved) responses
ca: Respostes parcials (guardades)

en: Participant ID
ca: ID del participant

en: Participant attributes to create
ca: Atributs dels participants que s'han de crear

en: Participant deleted
ca: Participant eliminat

en: Participant may save and resume later:
ca: El participant pot guardar i continuar més tard:

en: Participant removed from sharing
ca: El participant s'ha eliminat de la compartició.

en: Participant share deleted
ca: S'ha eliminat la compartició del participant.

en: Participant shared.
ca: Participant compartit

en: Participant successfully added
ca: El participant s'ha afegit correctament.

en: Participant successfully updated
ca: El participant s'ha eliminat correctament.

en: Participants can save partially finished surveys
ca: Els participants poden guardar enquestes completades parcialment

en: Participants may print answers:
ca: Els participants poden imprimir les respostes:

en: Participants owned by you
ca: Participants dels quals sou el gestor

en: Participants shared with you
ca: Participants compartits amb el vostre usuari

en: Participants you have shared
ca: Participants amb què heu compartit

en: Pashto
ca: Paixtu

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords do not match!
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Percentage of total:
ca: Percentatge del total:

en: Permission
ca: Permís

en: Permission to activate/deactivate a survey
ca: Permís per a activar/desactivar una enquesta

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
ca: Permisos per a crear participants en la base de dades central de participants (per als quals els permisos s'assignaran automàticament) i per a visualitzar, actualitzar i esborrar participants d'altres usuaris.

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
ca: Permisos per a crear enquestes (per a les quals els permisos s'assignaran automàticament) i per a visualitzar, actualitzar i esborrar enquestes d'altres usuaris.

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
ca: Permisos per a crear(entrada de dades)/visualitzar/actualitzar/eliminar/importar/exportar respostes

en: Permission to create, view, update and delete user groups
ca: Permisos per a crear, visualitzar, actualitzar i esborrar grups d'usuaris

en: Permission to create, view, update and delete users
ca: Permisos per a crear, visualitzar, actualitzar i esborrar usuaris

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
ca: Permisos per a crear, visualitzar, actualitzar, esborrar, exportar i importar etiquetes/conjunts d'etiquetes

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
ca: Permisos per a crear, visualitzar, actualitzar, esborrar, exportar i importar plantilles

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
ca: Permís per a crear/actualitzar/eliminar/importar/exportar entrades de token

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
ca: Permís per a crear/visualitzar/actualitzar/eliminar les regles d'avaluació d'una enquesta

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
ca: Permís per a crear/visualitzar/actualitzar/eliminar regles de la quota d'una enquesta

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
ca: Permís per a crear/visualitzar/actualitzar/eliminar/importar/exportar les preguntes, els grups, les respostes i les condicions d'una enquesta

en: Permission to delete a survey
ca: Permís per a eliminar una enquesta

en: Permission to modify survey security settings
ca: Permís per a modificar les preferències de seguretat de l'enquesta

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
ca: Permís per a visualitzar i actualitzar les traduccions utilitzant la funció de traducció ràpida

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
ca: Permisos per a visualitzar i actualitzar la configuració global i els connectors i per a esborrar i importar connectors.

en: Permission to view statistics
ca: Permís per a veure les estadístiques

en: Permissions were successfully updated.
ca: Els permisos s'han actualitzat correctament.

en: Persian
ca: Persa

en: Pie chart
ca: Gràfic de sectors

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
ca: Feu preguntes en un grup aleatori específic, totes les preguntes incloses en el grup específic apareixeran en ordre aleatori

en: Placeholder fields
ca: Camps de marcador de posició

en: Please %s check your settings %s.
ca: %s comproveu la configuració %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
ca: <a href="%s">Inicieu la sessió</a>.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
ca: Tingueu paciència i torneu-ho a provar d'ací a 5 minuts.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
ca: Espereu fins a ser redirigit a l'URL final.

en: Please buy a new one!
ca: Compra'n una de nova

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
ca: Comproveu els errors que es mostren més amunt i, aleshores, passeu al darrer pas.

en: Please check at least one item.
ca: Seleccioneu un element com a mínim.

en: Please check the directory permissions.
ca: Comproveu els permisos del directori

en: Please check the format of your answer.
ca: Verifiqueu el format de la resposta.

en: Please check the matching combinations.
ca: Comproveu les combinacions coincidents.

en: Please check these settings now:
ca: Comproveu ara els valors de configuració:

en: Please choose
ca: Trieu

en: Please choose *all* that apply:
ca: Seleccioneu *totes* les que corresponguen:

en: Please choose *only one* of the following:
ca: Seleccioneu *només una* de les opcions següents:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
ca: Seleccioneu totes les que corresponguen i afegiu un comentari:

en: Please choose at least %s items.
ca: Trieu com a mínim %s elements.

en: Please choose no more than %s items.
ca: No trieu més de %s elements.

en: Please choose one option.
ca: Trieu una opció

en: Please choose the appropriate response for each item:
ca: Trieu la resposta apropiada per a cada entrada:

en: Please choose the label sets you want to export:
ca: Trieu el grup d'etiquetes que vulgueu exportar:

en: Please choose...
ca: Trieu...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
ca: Feu clic i arrossegueu els botons lliscants per a introduir la resposta.

en: Please complete all parts of the date.
ca: Completeu totes les parts de la data.

en: Please confirm
ca: Confirmeu

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
ca: Per favor, confirme que vol eixir d'aquesta enquesta fent click al botó a sota.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
ca: Confirmeu el token contestant la pregunta de seguretat de davall i premeu Continua.

en: Please confirm you want to clear your response?
ca: Per favor, confirma que desitja esborrar la seua resposta?

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
ca: Contacteu amb %s (%s) si voleu més ajuda.

en: Please contact %s to report this problem.
ca: Contacteu amb %s per informar d'aquest problema.

en: Please contact the LimeSurvey team.
ca: Poseu-vos en contacte amb l'equip del LimeSurvey.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
ca: Contacteu amb l'administrador per a sol·licitar la vostra contrasenya.

en: Please continue with populating the database.
ca: Continueu amb l'actualització i població de la base de dades.

en: Please do not repeat the request without modifications.
ca: No repetiu la sol·licitud sense modificacions.

en: Please enter a date:
ca: Introduïu una data:

en: Please enter only numbers.
ca: Introduïu només xifres.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
ca: Introduïu les preferències de la base de dades que voleu utilitzar per al LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
ca: Escriviu el vostre comentari ací

en: Please explain something in detail:
ca: Explica alguna cosa de manera detallada:

en: Please fax your completed survey to:
ca: Envieu un fax amb l'enquesta completada a:

en: Please fill in %s answers
ca: Ompliu %s respostes

en: Please fill in at least %s answers
ca: Ompliu almenys %s respostes

en: Please fill in at least one answer
ca: Ompliu almenys una resposta

en: Please fill in at most %s answers
ca: Ompliu com a molt %s respostes

en: Please fill in at most one answer
ca: Ompliu com a molt una resposta

en: Please fill in from %s to %s answers.
ca: Ompliu les respostes de %s a %s.

en: Please fix this error in your database and try again
ca: Arregleu aquest error a la base de dades i torneu-ho a provar

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
ca: Espereu i torneu-ho a provar d'ací a 30 minuts.

en: Please log in first.
ca: Cal que primer us identifiqueu

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
ca: Tingueu en compte que una vegada s'hagen obtingut respostes per a aquesta enquesta i vulgueu afegir o traure grups/preguntes o canviar alguna configuració de les anteriors, haureu de desactivar l'enquesta, fet que mourà totes les dades introduïdes a una taula d'arxiu separada.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
ca: Enumera cada casella en ordre de preferència d'1 a

en: Please select %s answers
ca: Trieu %s respostes

en: Please select a file to import!
ca: Seleccioneu un fitxer per a importar-lo

en: Please select a language:
ca: Seleccioneu un idioma:

en: Please select a user first
ca: Cal que abans seleccioneu un usuari

en: Please select a user group first
ca: Cal que abans seleccioneu un grup

en: Please select an answer for each combination.
ca: Seleccioneu una resposta per a cada combinació.

en: Please select at least %s answers
ca: Trieu com a mínim %s respostes

en: Please select at least one answer
ca: Trieu com a mínim una resposta

en: Please select at least one file for deletion
ca: Seleccioneu, com a mínim, un fitxer per a esborrar-lo

en: Please select at least one file for download
ca: Seleccioneu com a mínim un fitxer per a descarregar-lo

en: Please select at least one item
ca: Seleccioneu com a mínim un element

en: Please select at most %s answers
ca: Trieu com a màxim %s respostes

en: Please select at most one answer
ca: Trieu com a màxim una resposta

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
ca: Seleccioneu els filtres i feu clic al botó "Visualitza les estadístiques" per a generar les estadístiques.

en: Please select from %s to %s answers.
ca: Seleccioneu les respostes de %s a %s.

en: Please select one answer
ca: Seleccioneu una resposta

en: Please select your preferred language:
ca: Trieu l'idioma preferit:

en: Please solve the following equation:
ca: Per favor, solucione l'equació següent:

en: Please submit by %s
ca: Envieu-la abans de %s

en: Please upload %s files
ca: Pugeu %s fitxers

en: Please upload %s more file(s).
ca: Pugeu %s fitxer(s) més.

en: Please upload at least %s files
ca: Pugeu com a mínim %s fitxers

en: Please upload at least one file
ca: Pugeu com a mínim un fitxer

en: Please upload at most %s files
ca: Pugeu com a màxim %s fitxers

en: Please upload at most one file
ca: Pugeu com a màxim un fitxer

en: Please upload between %s and %s files
ca: Pugeu entre %s i %s fitxers

en: Please upload one file
ca: Pugeu un fitxer

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
ca: Verifiqueu la informació següent abans de continuar amb l'actualització de la base de dades:

en: Please wait, loading data...
ca: Espereu, s'estan carregant les dades...

en: Please write your answer here:
ca: Escriviu la resposta ací:

en: Please write your answer(s) here:
ca: Escriviu les respostes ací:

en: Plugin
ca: Connector

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
ca: El connector '%s' s'ha perdut i s'ha esborrat de la base de dades.

en: Plugin error
ca: Error de complement

en: Plugin is not active
ca: El connector no està actiu

en: Plugin manager
ca: Gestor de connectors

en: Plugin not found
ca: No s'ha trobat el connector.

en: Plugin was activated.
ca: El connector s'ha activat.

en: Plugin was deactivated.
ca: El connector s'ha desactivat.

en: Plugins
ca: Connectors

en: Polar chart
ca: Gràfic polar

en: Polish
ca: Polonés

en: Polish (Informal)
ca: Polonés (informal)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
ca: Expressió mal acabada: s'esperava una constant o una variable

en: Populate database
ca: Pobla la base de dades

en: Popup
ca: Finestra emergent

en: Popup HTML editor
ca: Editor HTML en una finestra nova

en: Portrait
ca: Vertical

en: Portuguese
ca: Portugués

en: Portuguese (Brazilian)
ca: Portugués (Brasil)

en: Position
ca: Posició

en: Position:
ca: Posició:

en: Pre-installation check
ca: Comprovació de preinstal·lació

en: Pre-installation check for LimeSurvey
ca: Comprovació de la preinstal·lació del LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
ca: Atributs premapats

en: Predefined
ca: Predefinit

en: Prefix for list items
ca: Prefix pels elements de llista

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
ca: Prefix|Sufix per a les llistes desplegables

en: Present answer options in reverse order
ca: Mostra les opcions de resposta en ordre invers

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
ca: Mostra quadres d'entrada de text en lloc de llistes de selecció desplegables

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
ca: Utilitza controls desplegables en lloc d'una llista de botons d'opció

en: Present subquestions/answer options in random order
ca: Mostra les opcions de les subpreguntes/respostes en ordre aleatori

en: Presentation
ca: Presentació

en: Presentation & navigation
ca: Presentació i navegació

en: Preview
ca: Previsualització

en: Preview conversion of conditions to relevance
ca: Previsualització de la conversió de les condicions a rellevància

en: Preview question
ca: Previsualitza la pregunta

en: Preview question group
ca: Previsualitza el grup de preguntes

en: Preview question type
ca: Vista prèvia de tipus de pregunta

en: Preview survey
ca: Previsualitza l'enquesta

en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous answer fields
ca: Camps de resposta anteriors

en: Previous century
ca: Segle anterior

en: Previous decade
ca: Dècada anterior

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Previous questions
ca: Preguntes anteriors

en: Previous session is set to be finished.
ca: S'ha marcat la sessió anterior com a finalitzada.

en: Previous year
ca: Any anterior

en: Print your answers.
ca: Imprimeix les respostes

en: Printable survey
ca: Versió imprimible de l'enquesta

en: Printable survey (*.html)
ca: Versió imprimible de l'enquesta (*.html)

en: Prior to 16
ca: Anterior a 16

en: Processing...
ca: En curs...

en: Progress
ca: Progrés

en: Public statistics:
ca: Estadístiques públiques:

en: Publication & access control
ca: Publicació i control d'accés

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
ca: Publica l'API a /admin/remotecontrol:

en: Punjabi
ca: Panjabi

en: Q1 and Q3 calculated using %s
ca: Q1 i Q3 calculats utilitzant %s

en: Question
ca: Pregunta

en: Question ID
ca: ID de la pregunta

en: Question Type:
ca: Tipus de pregunta:

en: Question attribute
ca: Atribut de la pregunta

en: Question attributes
ca: Atributs de la pregunta

en: Question attributes:
ca: Atributs de la pregunta:

en: Question by Question
ca: Pregunta per pregunta

en: Question by question
ca: Pregunta per pregunta

en: Question by question mode not yet supported.
ca: El mode 'Pregunta a pregunta' encara no està disponible.

en: Question code
ca: Codi de la pregunta

en: Question code %s was updated to %s.
ca: El codi de la pregunta %s s'ha actualitzat a %s.

en: Question code / ID
ca: Codi de la pregunta / ID

en: Question code may not be empty.
ca: El codi de la pregunta no pot estar buit.

en: Question code:
ca: Codi de la pregunta:

en: Question codes must be unique.
ca: Els codis de les preguntes han de ser únics.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
ca: Els codis de les preguntes han de començar per una lletra i només poden estar formats per caràcters alfanumèrics.

en: Question codes were successfully regenerated.
ca: Els codis de pregunta s'han regenerat correctament.

en: Question could not be created with error on %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la subpregunta amb error a %s: %s

en: Question could not be created.
ca: No s'ha pogut crear la pregunta.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
ca: La pregunta no s'ha pogut esborrar. Hi ha condicions en altres preguntes que fan referència a aquesta. No es pot esborrar aquesta pregunta fins que aquestes condicions s'hagen eliminat.

en: Question could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta

en: Question could not be updated with error on %s: %s
ca: La pregunta no s'ha pogut actualitzar amb un error a %s: %s

en: Question could not be updated.
ca: La pregunta no s'ha pogut actualitzar.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta. Hi ha condicions per a altres preguntes que depenen de les respostes d'aquesta pregunta i modificar el tipus de pregunta provocaria problemes. Heu d'eliminar les condicions abans de modificar el tipus de pregunta.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta. Hi ha condicions per a altres preguntes que depenen de les respostes d'aquesta pregunta i modificar el tipus de pregunta provocaria problemes. Heu d'eliminar les condicions abans de modificar el tipus de pregunta.

en: Question explorer
ca: Navegador de preguntes

en: Question group
ca: Grup de preguntes

en: Question group import is complete.
ca: S'ha completat la importació del grup de preguntes.

en: Question group import summary
ca: Resum de la importació del grup de preguntes

en: Question group successfully saved.
ca: El grup d'usuaris s'ha guardat correctament.

en: Question group was not saved.
ca: El grup de preguntes no s'ha guardat.

en: Question group:
ca: Grup de preguntes:

en: Question groups
ca: Grups de preguntes

en: Question groups in this survey
ca: Grups de preguntes en aquesta enquesta

en: Question help
ca: Ajuda de la pregunta

en: Question import is complete.
ca: S'ha completat la importació de la pregunta.

en: Question import summary
ca: Resum de la importació de la pregunta

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
ca: La pregunta en l'idioma %s no s'ha pogut crear amb un error a %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
ca: No s'ha pogut crear la pregunta en l'idioma %s.

en: Question index
ca: Índex de preguntes

en: Question is added to target (result is set to database default value).
ca: La pregunta s'ha afegit a l'objectiu (el resultat s'ha fixat al valor per defecte de la base de dades)

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
ca: La pregunta s'ha mogut a un altre grup (el resultat s'ha importat correctament)

en: Question is removed from target (result is ignored).
ca: La pregunta s'ha esborrat de l'objectiu (el resultat s'ignora).

en: Question not found
ca: Questió no trobada

en: Question preview
ca: Previsualitza la pregunta

en: Question quick actions
ca: Accions ràpides de pregunta

en: Question selection
ca: Selecció de pregunta

en: Question summary
ca: Resum de la pregunta

en: Question text
ca: Text de la pregunta

en: Question time
ca: Temps de la pregunta

en: Question title
ca: Títol de la pregunta

en: Question type
ca: Tipus de pregunta

en: Question type selector:
ca: Selector de tipus de pregunta:

en: Question type:
ca: Tipus de pregunta:

en: Question validation equation
ca: Equació de validació de la pregunta

en: Question validation tip
ca: Ajuda a la validació de la pregunta

en: Question was successfully added.
ca: La pregunta s'ha afegit correctament.

en: Question was successfully deleted.
ca: La pregunta s'ha eliminat correctament.

en: Question was successfully saved.
ca: La pregunta s'ha guardat correctament.

en: Question:
ca: Pregunta:

en: Question:
ca: Pregunta:

en: Questions
ca: Preguntes

en: Questions in group:
ca: Preguntes en el grup:

en: Questions in this survey
ca: Preguntes de l'enquesta

en: Questions with conditions to this group
ca: Preguntes amb condicions en aquest grup

en: Quick CSV report
ca: Informe CSV ràpid

en: Quick add...
ca: Afig...

en: Quick statistics
ca: Estadístiques ràpides

en: Quick translation
ca: Traducció ràpida

en: Quick-add answers
ca: Respostes ràpides

en: Quick-add conditions
ca: Afig condicions (drecera)

en: Quick-add subquestion or answer items
ca: Insereix ràpidament subpreguntes o respostes

en: Quick-translation
ca: Traducció ràpida

en: Quota action
ca: Acció de la quota

en: Quota could not be added!
ca: No s'ha pogut afegir la quota.

en: Quota language settings:
ca: Configuració d'idioma per a les quotes:

en: Quota members
ca: Membres de la quota

en: Quota members:
ca: Membres de la quota:

en: Quota message (%s)
ca: Missatge de la quota (%s)

en: Quota message:
ca: Missatge de quota:

en: Quota name
ca: Nom de la quota

en: Quota name (%s)
ca: Nom de la quota (%s)

en: Quota saved
ca: Quota guardada

en: Quota with ID %s was deleted
ca: La quota amb ID %s s'ha eliminat

en: Quotas
ca: Quotes

en: Quote meta characters
ca: Posa entre cometes els metacaràcters

en: R (data file)
ca: R (fitxer de dades)

en: R (syntax file)
ca: R (fitxer de sintaxi)

en: RANK
ca: RÀNQUING

en: RPC interface enabled:
ca: Interfície RPC activada:

en: Radar
ca: Radial

en: Radar chart
ca: Gràfic radial

en: Radio list
ca: Llista de botons d'opció

en: Random order
ca: Ordre aleatori

en: Random order:
ca: Ordre aleatori:

en: Randomization group name
ca: Nom de grup aleatori

en: Randomization group:
ca: Grup aleatori:

en: Randomize on each page load
ca: Genera aleatòriament cada vegada que es carrega una pàgina

en: Range
ca: Interval

en: Rank %s
ca: Interval %s

en: Rank header
ca: Capçalera del rànquing

en: Ranking
ca: Classificació

en: Read
ca: Llegir

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Record Deleted
ca: Registre eliminat

en: Records displayed:
ca: Registres mostrats:

en: Records imported
ca: Registres importats

en: Recover your password
ca: Recupera la vostra contrasenya

en: Referrer URL
ca: URL de procedència

en: Referrer URL will be saved.
ca: Es guardarà l'URL de referència

en: RegExp
ca: Expressió regular

en: Regenerate question codes
ca: Regenera codis de pregunta

en: Registration
ca: Registre

en: Registration attachments:
ca: Fitxers adjunts al registre:

en: Registration email
ca: Correu electrònic de registre

en: Registration email body
ca: Text del correu electrònic de registre

en: Registration email body:
ca: Text del correu electrònic de registre:

en: Registration email subject
ca: Assumpte del correu de registre

en: Registration email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de registre:

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Regular update
ca: Actualització periòdica

en: Relative width of checkbox wrapper element
ca: Ample relatiu de l'element contenidor de la casella de verificació

en: Relative width of the labels
ca: Amplària relativa de les etiquetes

en: Relative width of the text input wrapper element
ca: Ample relatiu de l'element de contenidor d'entrada de text

en: Relevance
ca: Rellevància

en: Relevance [Validation] (Default value)
ca: Rellevància [Validació] (Valor per defecte)

en: Relevance equation
ca: Equació de rellevància

en: Relevance equation:
ca: Equació de rellevància:

en: Relevance help for printable survey
ca: Ajuda rellevant per l'enquesta imprimible

en: Relevance:
ca: Rellevància:

en: Reload URL
ca: Torna a carregar l'URL

en: Reload captcha
ca: Torna a carregar captcha

en: Reload image
ca: Recarrega la imatge

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
ca: Torneu a carregar l'enquesta fent clic al següent enllaç (o apegant-lo en el navegador):

en: Reloading screen. Please wait.
ca: Espereu, s'està recarregant la pantalla.

en: Remaining
ca: Restants

en: Remaining updates:
ca: Resta d'actualitzacions:

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Reminder Email:
ca: Correu electrònic de recordatori:

en: Reminder attachments:
ca: Fitxers adjunts al recordatori:

en: Reminder count
ca: Recompte de recordatoris

en: Reminder count:
ca: Recompte de recordatoris:

en: Reminder email
ca: Correu electrònic de recordatori

en: Reminder email body
ca: Text del correu electrònic de recordatori

en: Reminder email body:
ca: Text del correu electrònic de recordatori:

en: Reminder email subject
ca: Assumpte del correu de recordatori

en: Reminder email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de recordatori:

en: Reminder sent to:
ca: Recordatori enviat a:

en: Reminder sent?
ca: Recordatori enviat?

en: Reminder status:
ca: Estat del recordatori:

en: Reminder to participate in a survey
ca: Recordatori per a participar en una enquesta

en: Reminder(s) sent
ca: Recordatoris enviats

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
ca: El control remot (RemoteControl) està disponible mitjançant %s per al transport i habilita les funcions següents:

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove attachment
ca: Elimina el fitxer adjunt

en: Remove filters
ca: Elimina els filtres

en: Remove from blacklist?
ca: Voleu eliminar-lo de la llista negra?

en: Remove link
ca: Elimina l'enllaç

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
ca: Esborra el text o desactiva la casella de selecció automàticament

en: Rename
ca: Reanomena

en: Renumber the new record.
ca: Torna a numerar el registre nou.

en: Reorder questions/question groups
ca: Reordena les preguntes/grups de preguntes

en: Repeat a string
ca: Repetiu la cadena

en: Repeat answer options
ca: Repetiu les opcions de resposta

en: Repeat password:
ca: Repeteix la contrasenya:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
ca: Repeteix les capçaleres en preguntes de tipus matriu cada X subpreguntes:

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
ca: Canvia totes les aparicions de la cadena buscada per la cadena de canvi

en: Replace answers in file in the existing record.
ca: Reemplaça les respostes al fitxer en el registre existent.

en: Replace choice header (default: "%s")
ca: Reemplaça la capçalera d'opció (per defecte: "%s")

en: Replace rank header (default: "%s")
ca: Reemplaça la capçalera del rànquing (per defecte: "%s")

en: Replace the existing record.
ca: Substitueix el registre existent.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
ca: Reemplaça l'etiqueta de l'opció de resposta 'Altres:' amb un text personalitzat

en: Report and skip the new record.
ca: Informa i salta el nou registre.

en: Required
ca: Obligatori

en: Required PHP modules:
ca: Mòduls de PHP necessaris:

en: Reset
ca: Restaura

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
ca: Reinicia tots els token a l'estat 'no usat'

en: Reset answers and token completed state
ca: Reinicia l'estat de 'complet' de les respostes i tokens.

en: Reset conditions
ca: Reinicia les condicions

en: Reset conditions/relevance?
ca: Voleu reiniciar les condicions/rellevància?

en: Reset response start ID?
ca: Vol reinicialitzar el ID de respostes?

en: Reset start/end date/time?
ca: Reinicia la data/hora d'inici/fi?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
ca: Reinicia les respostes completes a l'estat 'incomplet'

en: Reset this template
ca: Reinicialitza aquesta plantilla

en: Reset to default boxes
ca: Restableix les caselles predeterminades

en: Resources
ca: Recursos

en: Resources Import Summary
ca: Resum de la importació de recursos

en: Resources import summary
ca: Resum de recursos importats

en: Response
ca: Resposta

en: Response ID
ca: ID de la resposta

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
ca: Arxiu de dades de la resposta (*.csv,*.vv,*.txt) (mida màxima: %d MB):

en: Response filters
ca: Filtres de la resposta

en: Response import summary
ca: Resum de la importació de respostes

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
ca: Enviament de respostes de l'enquesta {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
ca: Enviament de les respostes de l'enquesta {SURVEYNAME} amb els resultats

en: Response summary
ca: Resum de les respostes

en: Responses
ca: Respostes

en: Responses & statistics
ca: Respostes i estadístiques

en: Responses containing
ca: Respostes que contenen

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta NO són anònimes.

en: Responses to this survey are anonymized.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta són anònimes.

en: Responses will be date stamped.
ca: Les respostes tindran registre de data.

en: Responses will have the IP address logged
ca: Les respostes tindran registrada l'adreça IP

en: Responses will have their referring URL logged.
ca: Les respostes registraran l'URL referenciada.

en: Responses will not be date stamped.
ca: Les respostes no tindran registre de data.

en: Responses will not have the IP address logged.
ca: Les respostes no tindran registrada l'adreça IP

en: Responses will not have their referring URL logged.
ca: Les respostes no registraran l'URL referenciada.

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore options
ca: Opcions de recuperació

en: Restrict input to integer values
ca: Restringeix l'entrada a valors enters

en: Result
ca: Resultat

en: Results
ca: Resultats

en: Results from LDAP Query.
ca: Resultats de la consulta (query) LDAP

en: Resume later
ca: Continua més tard

en: Return a formatted string
ca: Retorna una cadena formatada

en: Return comma-separated list of values
ca: Torna una llista de valors separats per comes

en: Return current UNIX timestamp
ca: Tornar la marca de temps UNIX actual

en: Return part of a string
ca: Torna una part de la cadena

en: Return to admin home
ca: Torna al tauler d'administració

en: Return to label set administration
ca: Torna a l'administrador de conjunts d'etiquetes

en: Return to question list
ca: Torna a la llista de preguntes

en: Return to survey
ca: Torna a l'enquesta

en: Return to survey administration
ca: Torna a l'administració d'enquestes

en: Return to survey list
ca: Torna a la llista d'enquestes

en: Returns true if all non-empty responses are unique
ca: Retorna cert si totes les respostes no buides són úniques

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
ca: Retorna verdader(1) si és una data vàlida del calendari gregorià

en: Reverse a string
ca: Inverteix una cadena

en: Reverse answer order
ca: Ordre de les respostes invers

en: Reverse the slider direction
ca: Inverteix la direcció del control lliscant

en: Reverses the slider direction and repositions the min/max text accordingly.
ca: Inverteix la direcció del control lliscant i torna a col·locar el text mínim / màxim en conseqüència.

en: Romanian
ca: Romanés

en: Root URL:
ca: URL principal:

en: Round fractions down
ca: Arredoneix els fraccions a la baixa

en: Round fractions up
ca: Arredoniment a l'alça de les fraccions

en: Rounds a number to an optional precision
ca: Arredoneix un nombre a una precisió opcional

en: Rows
ca: Files

en: Rows & columns
ca: Files i columnes

en: Russian
ca: Rus

en: SMTP debug mode:
ca: Mode de depuració SMTP:

en: SMTP debug output:
ca: Eixida de depuració d'STMP:

en: SMTP encryption:
ca: xifratge SMTP:

en: SMTP host:
ca: Servidor SMTP:

en: SMTP password:
ca: Contrasenya SMTP:

en: SMTP username:
ca: Usuari SMTP:

en: SPSS export scale type
ca: Tipus d'escala de l'exportació a SPSS

en: SPSS version:
ca: Versió del SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
ca: CODI SQL QUE HA FALLAT

en: SQL command failed: %s
ca: L'ordre SQL ha fallat: %s

en: Same
ca: Igual

en: Same height for all answer options
ca: La mateixa alçària per a totes les opcions de resposta

en: Same height for lists
ca: La mateixa alçària per a les llistes

en: Same origin
ca: Mateix origen

en: Save
ca: Guarda

en: Save & activate survey
ca: Guarda i activa l'enquesta

en: Save IP address:
ca: Guarda l'adreça IP:

en: Save IP address?
ca: Voleu guardar l'adreça IP?

en: Save Now
ca: Guarda-ho ara

en: Save and close
ca: Guarda i tanca

en: Save as label set
ca: Guarda com a conjunt d'etiquetes

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
ca: Guarda ambdós al directori de treball de R (utilitzeu getwd() i setwd() a la finestra d'ordres de R per a obtindre'l i assignar-lo)

en: Save boxes settings
ca: Guarda la configuració de les caselles

en: Save changes
ca: Guarda els canvis

en: Save city
ca: Guarda la ciutat

en: Save country
ca: Guarda el país

en: Save for further completion by survey user
ca: Guarda l'enquesta per a continuar-la més tard

en: Save postal code
ca: Guarda el codi postal

en: Save question group
ca: Guarda el grup de preguntes

en: Save referrer URL:
ca: Guarda l'URL de referència:

en: Save referrer URL?
ca: Voleu guardar l'URL de referència?

en: Save settings
ca: Guarda la configuració

en: Save state
ca: Guarda l'estat

en: Save this, then create another:
ca: Guarda aquest, després crea'n un de nou:

en: Save timings:
ca: Guarda els temps:

en: Save timings?
ca: Voleu guardar els temps?

en: Save your unfinished survey
ca: Guarda l'enquesta no finalitzada

en: Saved
ca: Guardat

en: Saved Survey Details
ca: Detalls de l'enquesta guardada

en: Saved name:
ca: Nom guardat:

en: Saved responses
ca: Respostes guardades

en: Scale
ca: Escala

en: Scale 1
ca: Escala 1

en: Scale 2
ca: Escala 2

en: Scenario
ca: Escenari

en: Scope
ca: Abast

en: Scope:
ca: Abast:

en: Screen:
ca: Pantalla:

en: Search
ca: Cerca

en: Search by group name:
ca: Cerca per nom de grup:

en: Search:
ca: Cerca:

en: Second
ca: Segon

en: Second choice
ca: Segona opció

en: Section
ca: Secció

en: Security
ca: Seguretat

en: Security question:
ca: Pregunta de seguretat:

en: Security update
ca: Actualització de seguretat

en: Security update!
ca: Actualització de seguretat!

en: Seed
ca: Llavor

en: Select
ca: Selecciona

en: Select ZIP file:
ca: Selecciona l'arxiu ZIP:

en: Select additional languages
ca: Seleccioneu els idiomes addicionals

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select answer:
ca: Seleccioneu una resposta:

en: Select columns
ca: Selecciona columnes

en: Select columns:
ca: Selecciona columnes:

en: Select decade
ca: Selecciona la dècada

en: Select file
ca: Selecciona un fitxer

en: Select icon
ca: Selecciona la icona

en: Select label set file (*.lsl):
ca: Selecciona el fitxer de conjunt d'etiquetes (* .lsl):

en: Select language to add
ca: Seleccioneu l'idioma que s'ha d'afegir

en: Select language...
ca: Escolliu l'idioma...

en: Select languages
ca: Selecciona els idiomes:

en: Select month
ca: Selecciona el mes

en: Select question
ca: Selecciona una pregunta

en: Select question file (*.lsq):
ca: Seleccioneu el fitxer de preguntes (*.lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
ca: Selecciona el fitxer de grup de preguntes (*.lsg):

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
ca: Seleccioneu el fitxer d'estructura de l'enquesta (*.lss, *.txt) o el fitxer de l'enquesta (*.lsa) (mida màxima del fitxer: %01.2f MB)

en: Select survey to copy:
ca: Selecciona l'enquesta que s'ha de copiar:

en: Select template ZIP file:
ca: Selecciona l'arxiu ZIP de la plantilla:

en: Select the LDAP query you want to run:
ca: Seleccioneu la consulta LDAP que voleu executar:

en: Select the type of chart to be displayed
ca: Seleccioneu el tipus de gràfic que s'ha de mostrar

en: Select time
ca: Selecciona el temps

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
ca: Seleccioneu els camps que voleu importar com a atributs amb {n} participant.|Seleccioneu els camps que voleu importar com a atributs amb {n} participants.

en: Select year
ca: Selecciona l'any

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Selectable
ca: Seleccionable

en: Selectable by survey admin
ca: Seleccionable per l'admininistrador de l'enquesta

en: Selected attribute(s)...
ca: Atribut(s) seleccionat(s)...

en: Selected participant share(s)...
ca: Participant(s) compartit(s) seleccionat(s)...

en: Selected participant(s)...
ca: Participant(s) seleccionat(s)...

en: Selected question(s)...
ca: Pregunta/es seleccionada/es...

en: Selected quota(s)...
ca: Quota/es seleccionada/es...

en: Selected response(s)...
ca: Resposta/es seleccionada/es...

en: Selected survey(s)...
ca: Enquesta/es seleccionada/es...

en: Selected!
ca: Seleccionat

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Send
ca: Envia

en: Send Invitations
ca: Envia invitacions

en: Send Reminders
ca: Envia els recordatoris

en: Send basic admin notification email to:
ca: Envia el correu bàsic de notificació a:

en: Send confirmation emails:
ca: Envia missatges de correu electrònic de confirmació:

en: Send detailed admin notification email to:
ca: Envia el correu detallat de notificació a:

en: Send email invitation
ca: Envia una invitació per correu electrònic

en: Send email invitations
ca: Envia una invitació per correu electrònic

en: Send email reminder
ca: Envia els recordatori per correu electrònic

en: Send invitation email to token ID(s):
ca: Envia correu electrònic d'invitació al token ID:

en: Send invitations
ca: Envia invitacions

en: Send me a copy:
ca: Envia'm una còpia:

en: Send reminder to token ID(s):
ca: Envia recordatoris als tokens amb ID:

en: Send reminders
ca: Envia recordatoris

en: Sending invitations...
ca: S'estan enviant invitacions...

en: Sending reminders...
ca: S'estan enviant recordatoris...

en: Sep
ca: Set.

en: Separator used:
ca: Separador utilitzat:

en: September
ca: setembre

en: Serbian (Cyrillic)
ca: Serbi (ciríl·lic)

en: Serbian (Latin)
ca: Serbi (llatí)

en: Server error!
ca: Error del servidor!

en: Server name & port:
ca: Nom del servidor i port:

en: Server time:
ca: Hora del servidor:

en: Server type:
ca: Tipus de servidor:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
ca: Temps de vida de la sessió de les enquestes (en segons):

en: Session writable
ca: Sessió que es pot escriure

en: Set "Mandatory" state
ca: Estableix l'estat "Obligatori"

en: Set "Other" state
ca: Estableix l'estat "Altres"

en: Set CSS class
ca: Estableix la classe CSS

en: Set Survey Rights
ca: Estableix permisos per a l'enquesta

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
ca: Especifica un tipus d'escala de l'exportació a SPSS per a aquesta pregunta

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
ca: Ajusta a continuació si les preguntes s'han de mostrar d'una en una, grup per grup o totes en una sola pàgina.

en: Set conditions
ca: Estableix les condicions

en: Set cookie to prevent repeated participation:
ca: Estableix galetes per a evitar participacions repetides:

en: Set expiry date
ca: Posar data d'expiració

en: Set global permissions for this user
ca: Estableix els permisos globals per a aquest usuari

en: Set name:
ca: Nom del conjunt:

en: Set question group
ca: Estableix el grup de preguntes

en: Set question group and position
ca: Estableix el grup de preguntes i la posició

en: Set question group for those question
ca: Estableix el grup de preguntes per a aquelles preguntes

en: Set statistics options
ca: Estableix les opcions estadístiques

en: Set survey permissions
ca: Defineix els permisos de l'enquesta

en: Set survey theme
ca: Estableix el tema de l'enquesta

en: Set template permissions for this user
ca: Estableix els permisos de plantilla per a aquest usuari

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
ca: Establiu la forma del suport. 'Personalitzat' es defineix al CSS utilitzant el tipus de lletra Awesome.

en: Set the orientation.
ca: Estableix l'orientació.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
ca: Indica el percentatge d'amplària de la columna de la (sub)pregunta (1-100)

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
ca: Estableix l'amplada de percentatge de la columna de respostes (1-100)

en: Set the size to the input or textarea, the input will be displayed with approximately this size in width.
ca: Establiu la mida a l'entrada o textarea, l'entrada es mostrarà amb aproximadament aquesta mida d'amplada.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
ca: Introduïu l'adreça IP/net del servidor de la base de dades, habitualment "localhost". Podeu imposar un sòcol d'Unix amb el camí (path) complet del sòcol.

en: Set token length to:
ca: Estableix la llargària del token a:

en: Set user permissions
ca: Defineix els permisos de l'usuari

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings & Plugins
ca: Configuració i connectors

en: Settings for plugin %s
ca: Configuració del connector %s

en: Settings for plugin: %s
ca: Configuració del connector : %s

en: Settings saved
ca: La configuració s'ha guardat.

en: Share
ca: Comparteix

en: Share panel
ca: Comparteix

en: Share participant(s)
ca: Comparteix participants...

en: Share this participant
ca: Comparteix aquest participant

en: Share with all users
ca: Comparteix amb tots els usuaris

en: Shared by
ca: Compartida per

en: Shift-JIS Japanese
ca: Shift-JIS Japonés

en: Short Free Text
ca: Text lliure curt

en: Short names
ca: Nom curt

en: Should this attribute be visible on the panel?
ca: L'atribut ha de ser visible en el panel?

en: Should we proceed with the delete?
ca: Voleu continuar amb l'eliminació?

en: Show
ca: Mostra

en: Show "No answer":
ca: Mostra "NS/NC"

en: Show "There are X questions in this survey":
ca: Mostra "Hi ha X preguntes en aquesta enquesta":

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
ca: Mostra l'opció 'sense resposta' per a preguntes no obligatòries:

en: Show PHPInfo
ca: Mostra PHPInfo

en: Show a map in the statistics?
ca: S'ha de mostrar un mapa en les estadístiques?

en: Show advanced settings
ca: Mostra les opcions avançades

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
ca: Mostra un avís si les respostes excedeixen del nombre màxim de respostes

en: Show both
ca: Mostra ambdós

en: Show both (Forced by the system administrator)
ca: Mostra ambdós (imposat per l'administrador del sistema)

en: Show comment
ca: Mostra el comentari

en: Show conditions for this question
ca: Mostra les condicions per a aquesta pregunta

en: Show during registration?
ca: S'ha de mostrar durant el registre?

en: Show grand total
ca: Mostra el total

en: Show grand total for either columns or rows
ca: Mostra el total ja siga per columnes o files

en: Show graphs in public statistics:
ca: Mostra les gràfiques en les estadístiques públiques:

en: Show graphs:
ca: Mostra els gràfics:

en: Show group description only
ca: Mostra només la descripció del grup de preguntes

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només la descripció del grup (imposat per l'administrador del sistema)

en: Show group name and/or group description:
ca: Mostra el nom i/o la descripció del grup:

en: Show group name only
ca: Mostra només el nom del grup

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només el nom del grup (imposat per l'administrador del sistema)

en: Show header in answers export PDFs:
ca: Mostra la capçalera en el PDF d'exportació de les respostes:

en: Show in public statistics
ca: Mostra en les estadístiques públiques

en: Show in public statistics:
ca: Mostra en les estadístiques públiques:

en: Show javascript alert
ca: Mostra avisos del javascript

en: Show last visited survey and question:
ca: Mostra l'última enquesta i l'última pregunta revisades:

en: Show last..
ca: Mostra l'últim...

en: Show next..
ca: Mostra el següent...

en: Show next...
ca: Mostra el següent...

en: Show on-screen keyboard:
ca: Mostra el teclat en pantalla:

en: Show previous..
ca: Mostra l'anterior...

en: Show previous...
ca: Mostra l'anterior...

en: Show progress bar:
ca: Mostra la barra de progrés:

en: Show question code only
ca: Mostra només el codi de la pregunta

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només el número i/o codi de la pregunta (imposat per l'administrador del sistema)

en: Show question group title and/or description:
ca: Mostra el nom i/o la descripció del grup de preguntes:

en: Show question index / allow jumping:
ca: Mostra l'índex de preguntes / permet saltar:

en: Show question number and/or code:
ca: Mostra el número de la pregunta i/o el codi:

en: Show question number and/or question code:
ca: Mostra el número i/o el codi de la pregunta:

en: Show question number only
ca: Mostra només el número de la pregunta

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només el número de la pregunta (imposat per l'administrador del sistema)

en: Show search box on survey list:
ca: Mostra el quadre de cerca en la llista d'enquestes:

en: Show start...
ca: Mostra l'inici...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
ca: Mostra les estadístiques d'aquesta pregunta a la pàgina d'estadístiques públiques

en: Show survey list:
ca: Mostra la llista d'enquestes:

en: Show survey logic file
ca: Mostra el fitxer de lògica de l'enquesta

en: Show survey policy text with mandatory checkbox:
ca: Mostra el text de la política d'enquesta amb casella de verificació obligatòria:

en: Show text responses inline:
ca: Mostra les respostes de text en la línia:

en: Show title
ca: Mostra el títol

en: Show totals for
ca: Mostra els totals per

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
ca: Mostra els totals per files o columnes o tant per files com per columnes

en: Show welcome screen:
ca: Mostra la pantalla de benvinguda:

en: Showing filtered results
ca: Mostra els resultats filtrats

en: Side-menu behaviour:
ca: Funcionament del menú lateral:

en: Sidemenu
ca: Menú lateral

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
ca: L'enllaç simple de la configuració de l'LDAP no permet la creació d'usuaris LDAP

en: Simple mode
ca: Mode simple

en: Simple plugin settings
ca: Configuració simple del complement

en: Simple selector
ca: Selector simple

en: Simple template editor
ca: Editor de plantilles simples

en: Sine
ca: Sinus

en: Single checkbox
ca: Casella de selecció única

en: Single choice questions
ca: Preguntes amb una opció

en: Single response: ID %s
ca: Resposta única: ID %s

en: Sinhala
ca: Singalés

en: Site name
ca: Nom del lloc web

en: Site name:
ca: Nom del lloc:

en: Size
ca: Mida

en: Skipped files:
ca: Fitxers omesos:

en: Skipped tokens entry:
ca: Tokens ignorats:

en: Slider
ca: Selector lliscant

en: Slider accuracy
ca: Precisió del selector lliscant

en: Slider initial value
ca: Valor inicial del selector lliscant

en: Slider initial value set at start
ca: Valor inicial del control lliscant establert al començament

en: Slider left/right text separator
ca: Separador de text del selector lliscant esquerre/dret

en: Slider maximum value
ca: Valor màxim del selector lliscant

en: Slider minimum value
ca: Valor mínim del selector lliscant

en: Slider starts at the middle position
ca: El selector lliscant comença a la posició del mig

en: Slider with emoticon
ca: Botó lliscant amb emoticona

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslové

en: Some URL description
ca: Alguna descripció de l'URL

en: Some automatic fixes were already applied.
ca: Algunes correccions automàtiques ja s'han aplicat.

en: Some description text
ca: Text de descripció

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
ca: Alguns missatges de correu electrònic no s'han enviat perquè el servidor no accepta correus electrònics o s'ha produït algun altre error.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
ca: Algunes entrades tenien una data de validesa que encara no és vàlida o ja no és vàlida.

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
ca: Alguns passos molt senzills per a crear la vostra primera enquesta:

en: Some questions have been disabled
ca: S'han inhabilitat algunes preguntes

en: Some text in this answer
ca: Text de la resposta

en: Something went wrong!
ca: Alguna cosa ha anat malament!

en: Something went wrong! Are the survey menus properly restored?
ca: Alguna cosa ha anat malament! S'han restaurat els menús de l'enquesta?

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
ca: Hi ha tipus de pregunta no admesos en aquesta enquesta

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
ca: Les vostres respostes han excedit la quota definida per a l'enquesta.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
ca: El mòdul LDAP no es troba en la vostra configuració de PHP

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
ca: Aquesta pregunta encara no té respostes i, per tant, no es pot mostrar cap gràfic.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
ca: Aquesta pregunta té massa opcions de resposta per a poder mostrar-les correctament en un gràfic.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
ca: No es poden pujar més fitxers.

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
ca: Només les extensions %s estan permeses.

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
ca: Només podeu pujar %s fitxers per a aquesta pregunta.

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
ca: El nom que heu proporcionat per al conjunt d'etiquetes ja existeix a la base de dades. Indiqueu-ne un de diferent.

en: Sorry, the request failed!
ca: La petició ha fallat

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
ca: El fitxer pujat (%s) és més gran que la mida permesa de %s KB.

en: Sorry, there are no files for this response.
ca: No hi ha cap fitxer per a aquesta resposta.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
ca: L'extensió d'aquest fitxer (%s) no és permesa.

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
ca: Aquest fitxer és massa gran. Només els fitxers de fins a %0.2f MB estan permesos.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
ca: Aquest fitxer és massa gran. Només es permeten els fitxers de menys de %s KB.

en: Sorry, this file was not found.
ca: Ho sentim, no s'ha trobat aquest fitxer.

en: Sorry, this response was not found.
ca: No s'ha trobat la resposta.

en: Sort answers alphabetically
ca: Ordena les respostes alfabèticament

en: Sort the answer options alphabetically
ca: Ordena les opcions de resposta alfabèticament

en: Source table
ca: Taula d'origen

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Spanish (Argentina)
ca: Espanyol (Argentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
ca: Espanyol (Argentina) (informal)

en: Spanish (Chile)
ca: Espanyol (Xile)

en: Spanish (Mexico)
ca: Espanyol (Mèxic)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
ca: Especifiqueu un format de data/hora personalitzat (es permeten els formats <i>d/dd m/mm aa/aaaa H/HH M/MM</i> i els caràcters "-./: " per a dia/mes/any/hora/minuts amb zero o sense zero a l'esquerra respectivament. Predeterminats al format de data de l'enquesta

en: Square
ca: Quadrat

en: Square root
ca: Arrel quadrada

en: Standard deviation
ca: Desviació estàndard

en: Standard fields
ca: Camps estàndard

en: Standard token fields
ca: Camps estàndard de token

en: Stars
ca: Estreles

en: Start HTML editor in a popup window
ca: Inicia l'editor HTML en una nova finestra emergent

en: Start bounce processing
ca: Comença el processament de rebot

en: Start date/time:
ca: Data i hora d'inici:

en: Start installation
ca: Comença la instal·lació

en: Start language
ca: Idioma d'inici

en: Start language:
ca: Idioma d'inici:

en: Start: %s
ca: Inici: %s

en: Started but not yet completed
ca: Començat però no completat

en: Starting from:
ca: Començant des de:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
ca: Des de la versió 2.05, els noms de les variables només poden contindre xifres i lletres, i no poden començar amb una xifra. Aquest nom de variable està desfasat.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Statistics URL
ca: URL d'estadístiques

en: Statistics report language:
ca: Idioma de l'informe estadístic:

en: Statistics survey %s
ca: Estadístiques de l'enquesta %s

en: Status
ca: Estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Stay safe and up to date
ca: Seguretat i actualització

en: Step 1:
ca: Pas 1:

en: Step 2:
ca: Pas 2:

en: Step value
ca: Valor del pas

en: Stop this survey
ca: Para l'enquesta

en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: Store the city?
ca: S'ha d'emmagatzemar la ciutat?

en: Store the country?
ca: S'ha d'emmagatzemar el país?

en: Store the postal code?
ca: S'ha d'emmagatzemar el codi postal?

en: Store the state?
ca: S'ha d'emmagatzemar l'estat?

en: Straight
ca: Complet

en: Strip HTML and PHP tags from a string
ca: Elimina les etiquetes HTML i PHP d'una cadena

en: Strip HTML code:
ca: Etiqueta de codi HTML:

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
ca: Elimina els espais en blanc (o altres caràcters) de l'inici o el final d'una cadena

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
ca: Elimina els espais en blanc (o altres caràcters) de l'inici d'una cadena

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
ca: Elimina els espais en blanc (o altres caràcters) del final d'una cadena

en: Style:
ca: Estil:

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Submission date
ca: Data d'enviament

en: Submit
ca: Envia

en: Submit Your Survey.
ca: Envia l'enquesta.

en: Submit your answers
ca: Envia les respostes

en: Submit your survey.
ca: Envia la vostra enquesta.

en: Submitted
ca: Enviat

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
ca: Els codis de les subpreguntes només poden estar formats per caràcters alfanumèrics.

en: Subquestion codes must be unique.
ca: Els codis de les subpreguntes han de ser únics.

en: Subquestions
ca: Subpreguntes

en: Subquestions %s could not be updated.
ca: Les subpreguntes %s no s'han pogut actualitzar.

en: Subquestions were successfully saved.
ca: Les subpreguntes s'han guardat correctament.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
ca: Subscriviu-vos al ComfortUpdate!

en: Subtotals based on displayed questions:
ca: Subtotals basats en les preguntes mostrades

en: Success
ca: Correcte

en: Success!
ca: Correcte!

en: Successful login
ca: Inici de sessió correcte

en: Successfully created CPDB entries
ca: Les entrades CPDB s'han creat correctament

en: Successfully created token entries
ca: Entrades de tokens creades correctament

en: Sum
ca: Suma

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
ca: Suma en la llista el nombre de preguntes contestades que compleixen el criteri (valor arg op)

en: Summary
ca: Resum

en: Summary for %s
ca: Resum per a %s

en: Superadministrator
ca: Superadministrador

en: Support this project - Donate to
ca: Col·laboreu amb el projecte. Feu una donació a

en: Survey
ca: Enquesta

en: Survey %s
ca: Enquesta %s

en: Survey Has Been Deactivated
ca: L'enquesta s'ha desactivat

en: Survey ID
ca: ID de l'enquesta

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
ca: L'enquesta amb ID %d s'ha guardat el %s amb %d registres(s)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
ca: L'enquesta amb ID %d s'ha guardat el %s amb %d registre/es (%s)

en: Survey ID:
ca: ID de l'enquesta:

en: Survey URL:|Survey URLs:
ca: L'URL de l'enquesta:|Els URL de l'enquesta:

en: Survey activation
ca: Activació de l'enquesta

en: Survey administrator %s (%s)
ca: Administrador de l'enquesta %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
ca: Arxiu d'enquesta (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
ca: Arxiu de l'enquesta (.lsa)

en: Survey bounce email address:
ca: Correu electrònic de rebot de l'enquesta:

en: Survey cannot be activated yet.
ca: L'enquesta no es pot activar encara

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
ca: L'enquesta no es pot activar. Això pot ser perquè no teniu permís o no hi ha preguntes.

en: Survey content
ca: Contingut de l'enquesta

en: Survey copy summary
ca: Resum de la còpia de l'enquesta

en: Survey could not be created because it did not have a title
ca: No s'ha pogut crear l'enquesta perquè no té títol.

en: Survey could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar l'enquesta

en: Survey data policy
ca: Política de dades d'enquestes

en: Survey data policy message:
ca: Missatge de política de dades d'enquestes:

en: Survey data policy:
ca: Política de dades d'enquestes:

en: Survey deleted.
ca: Enquesta esborrada.

en: Survey deletion
ca: Eliminació de l'enquesta

en: Survey description
ca: Descripció de l'enquesta

en: Survey display mode is set to %s:
ca: El mode de pantalla de l'enquesta s'ha posat a %s:

en: Survey does not pass consistency check
ca: L'enquesta no passa el control de consistència

en: Survey expiration date
ca: Data de finalització de l'enquesta

en: Survey group:
ca: Grup d'enquestes:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
ca: L'enquesta s'ha activat. La taula de resultats s'ha creat correctament.

en: Survey import summary
ca: Resum de la importació de l'enquesta

en: Survey language could not be created.
ca: L'idioma de l'enquesta no s'ha pogut crear.

en: Survey list
ca: Llista d'enquestes

en: Survey logic file
ca: Fitxer de lògica d'enquesta

en: Survey name
ca: Nom de l'enquesta

en: Survey name (ID)
ca: Nom de l'enquesta (ID)

en: Survey name (ID):
ca: Nom de l'enquesta (ID):

en: Survey not found
ca: Enquesta no trobada

en: Survey owner:
ca: Propietari de l'enquesta:

en: Survey participant attributes
ca: Atributs del participant de l'enquesta

en: Survey participant export options
ca: Opcions d'exportació de participants

en: Survey participant summary
ca: Resum de participants

en: Survey participants
ca: Participants de l'enquesta

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
ca: No s'ha iniciat cap taula de participants per a aquesta enquesta.

en: Survey permissions
ca: Permisos de l'enquesta

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
ca: El permisos de l'enquesta per a tots el usuaris d'aquest grup s'han actualitzat correctament.

en: Survey permissions were successfully updated.
ca: El permisos de l'enquesta s'han actualitzat correctament.

en: Survey preview only for administration users:
ca: La previsualització de l'enquesta només està disponible per als usuaris administradors:

en: Survey quick actions
ca: Accions ràpides de l'enquesta

en: Survey quota
ca: Quota de l'enquesta

en: Survey quotas
ca: Quotes de l'enquesta

en: Survey registration confirmation
ca: Confirmació del registre a l'enquesta

en: Survey response
ca: Resposta a l'enquesta

en: Survey response %d
ca: Resposta a l'enquesta %d

en: Survey responses
ca: Respostes de l'enquesta

en: Survey security
ca: Seguretat de l'enquesta

en: Survey settings
ca: Paràmetres de l'enquesta

en: Survey settings were successfully saved.
ca: La configuració de l'enquesta s'ha guardat correctament.

en: Survey settings:
ca: Configuració de l'enquesta:

en: Survey status:
ca: Estat de l'enquesta:

en: Survey structure (*.lss)
ca: Estructura d'enquesta (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
ca: Estructura de l'enquesta (.lss)

en: Survey structure import summary
ca: Resum d'importació de l'estructura de l'enquesta

en: Survey summary
ca: Resum de l'enquesta

en: Survey template options
ca: Opcions de plantilla d'enquestes

en: Survey text elements
ca: Elements de text de l'enquesta

en: Survey theme
ca: Tema de l'enquesta

en: Survey theme:
ca: Tema d'enquesta:

en: Survey title
ca: Títol de l'enquesta

en: Survey title and description
ca: Títol i descripció de l'enquesta

en: Survey title:
ca: Títol de l'enquesta:

en: Survey-SID/Group
ca: Enquesta-SID/Grup

en: Surveys
ca: Enquestes

en: Swahili
ca: Suahili

en: Swedish
ca: Suec

en: Switch to closed-access mode
ca: Canvia a enquesta d'accés restringit

en: System overview
ca: Visió general del Sistema

en: TIS620 Thai
ca: TIS620 Tai

en: Tab-separated-values format (*.txt)
ca: Fitxer de text separat per tabulacions (*.txt)

en: Table column usage
ca: Ús de columnes en la taula

en: Table prefix
ca: Prefix de la taula

en: Table prefix:
ca: Prefix de la taula:

en: Table size usage
ca: Ús la mida en la taula

en: Take ownership
ca: Obtín la propietat

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Target (sub-)question:
ca: Subpregunta objectiu:

en: Target database version:
ca: Versió de l'objectiu de la base de dades:

en: Target question
ca: Pregunta objectiu

en: Template
ca: Plantilla

en: Template '%s' could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar la plantilla '%s'

en: Template '%s' does already exist.
ca: La plantilla '%s' ja existeix

en: Template '%s' was successfully deleted.
ca: La plantilla '%s' s'ha eliminat correctament.

en: Template Sample
ca: Mostra de plantilla

en: Template editor mode:
ca: Mode d'editor de plantilles

en: Template editor:
ca: Editor de plantilles:

en: Template permissions were updated successfully.
ca: S'han actualitzat correctament els permisos de la plantilla.

en: Template:
ca: Plantilla:

en: Templates
ca: Plantilles

en: Terminate survey
ca: Finalitza l'enquesta

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
ca: Comproveu si el vostre servidor té SSL activat clicant en aquest enllaç.

en: Test navigation
ca: Prova de navegació

en: Text [Help] (Tip)
ca: Text [Ajuda] (Consell)

en: Text abbreviated:
ca: Text abreujat

en: Text box
ca: Quadre de text

en: Text display
ca: Mostra el text

en: Text input box width
ca: Amplada del quadre d'entrada de text

en: Text input size
ca: Mida d'entrada de text

en: Text inputs
ca: Entrades de text

en: Text needs to be lowercase.
ca: El text ha d'estar en minúscules.

en: Text needs to be uppercase.
ca: El text ha d'estar en majúscules.

en: Text questions
ca: Preguntes de text

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
ca: Text que es mostra, en mode de llista desplegable, entre les dues escales a cada fila de la subpregunta.

en: Thai
ca: Tai

en: Thank you for completing this survey.
ca: Moltes gràcies per completar aquesta enquesta.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
ca: Gràcies per registrar-vos per a participar en aquesta enquesta.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
ca: Gràcies per guardar l'enquesta. Podeu utilitzar les dades següents per a tornar a l'enquesta i continuar allà on l'heu deixada. Conserveu aquest correu electrònic ja que, per a la vostra seguretat, no us podrem recordar la contrasenya.

en: Thank you!
ca: Gràcies!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ca: Nombre de segons que es mostra l'«avís de termini» (si es deixa en blanc, NO es desactiva)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ca: Temps que es mostra el 2n avís de termini (si es deixa en blanc, NO es desactiva)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ca: Text del 2n missatge que es mostra com a 'avís de termini' (si es deixa en blanc, es mostra un avís per defecte)

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
ca: El servei ComfortUpdate està actualment en manteniment.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
ca: El ComfortUpdate del LimeSurvey és una gran funcionalitat per a actualitzar fàcilment a l'última versió del LimeSurvey. Per a utilitzar-la es necessita una clau d'actualització.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
ca: El ComfortUpdate del LimeSurvey és un procediment senzill per a actualitzar ràpidament a la darrera versió del LimeSurvey.

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
ca: La biblioteca ZIP no està activada en la configuració de PHP així que la importació dels arxius ZIP està desactivada.

en: The above error occurred when the Web server was processing your request.
ca: L'error anterior es va produir quan el servidor web processava la vostra sol·licitud.

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
ca: L'adreça que heu introduït ja està registrada. S'ha enviat un correu electrònic a aquesta adreça amb un enllaç que dóna accés a l'enquesta.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
ca: Les opcions de resposta es distribuiran entre el nombre de columnes indicat ací

en: The answer to the security question is incorrect.
ca: La resposta a la pregunta de seguretat és incorrecta.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
ca: Les respostes han de complir aquest criteri d'array_filtre:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
ca: Les respostes han de complir aquest criteri de validació:

en: The database does not meet the minimum MySQL/MariaDB server version requirement for LimeSurvey (%s). Found version: %s
ca: La base de dades no ha trobat els requeriments mínims de la versió del servidor MySQL/MariaDB per al LimeSurvey (%s). S'ha trobat la versió %s

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
ca: La base de dades existeix i conté taules de LimeSurvey.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
ca: La base de dades s'ha actualitzat de la versió %s a la versió %s.

en: The database you specified does already exist.
ca: La base de dades que heu indicat ja existeix.

en: The database you specified does not exist:
ca: La base de dades especificada no existeix:

en: The email address is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
ca: L'adreça de correu electrònic que heu introduït ja està registrada i l'enquesta s'ha completat.

en: The email you used is not valid. Please try again.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida. Torneu-ho a provar.

en: The entry was assigned the following record id:
ca: A l'entrada se li ha assignat l'id següent:

en: The existing label set has assessment values assigned.
ca: El conjunt d'etiquetes existent té assignats valors d'avaluació.

en: The existing label set has different/more languages.
ca: El conjunt d'etiquetes existent té diferents/més idiomes.

en: The file %s was deleted.
ca: S'ha esborrat el fitxer %s

en: The file has been successfully uploaded.
ca: El fitxer s'ha carregat correctament.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
ca: La carpeta %s no existeix i no es pot crear.

en: The following LimeSurvey updates are available:
ca: Hi ha disponibles les següents actualitzacions del LimeSurvey:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
ca: S'han trobat els següents camps addicionals al fitxer CSV.

en: The following answers should be deleted:
ca: Les respostes següents s'han d'eliminar:

en: The following assessments should be deleted:
ca: Las avaluacions següents s'han d'esborrar:

en: The following conditions should be deleted:
ca: Les següents condicions s'han d'eliminar:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
ca: Els fitxers següents es modificaran o suprimiran, però ja els va modificar una altra persona.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
ca: Els fitxers següents s'afegirien per l'actualització, però ja existeixen. Això és inusual i pot ser el resultat d'un intent d'actualització anterior.

en: The following groups should be deleted:
ca: Els grups següents s'han d'eliminar:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
ca: Les següents taules de respostes antigues existeixen i es poden esborrar si no han de ser necessàries:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
ca: Les següents taules d'enquestes antigues s'han d'esborrar perquè no contenen registres o perquè ja no existeix l'enquesta de referència:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
ca: Les següents taules antigues de llista de tokens existeixen i es poden esborrar si no s'han de necessitar en un futur:

en: The following problems have been found:
ca: S'han detectat els problemes següents:

en: The following questions should be deleted:
ca: Les preguntes següents s'han d'eliminar:

en: The following steps will be done by this update:
ca: Aquesta actualització durà a terme els passos següents:

en: The following survey language settings should be deleted:
ca: Els següents paràmetres d'idioma de l'enquesta s'han d'eliminar:

en: The following surveys are available:
ca: Les enquestes següents estan disponibles:

en: The following surveys should be deleted:
ca: Les enquestes següents s'han d'eliminar:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
ca: El fitxer de tipus de lletra %s no s'ha trobat al directori <limesurvey root folder>/fonts. Reviseu el fitxer txt per al vostre idioma al directori de tipus de lletra per tal de generar els gràfics.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
ca: El suport es mostrarà al mig del selector de botó lliscant, excepte si s'ha fixat un valor inicial (això no fixarà el valor inicial)

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
ca: La biblioteca Imap PHP no està instal·lada o no s'ha activat. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
ca: Els idiomes del fitxer de grup importat han d'incloure com a mínim l'idioma de base de l'enquesta.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
ca: Com a mínim l'idioma de base de l'enquesta ha de figurar entre els idiomes de la pregunta importada.

en: The last column shows the total for the row.
ca: L'última columna mostra el total de la fila.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
ca: L'última fila mostra el total de la columna i l'última columna mostra el total de la fila.

en: The last row shows the total for the column.
ca: L'última fila mostra el total de la columna.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
ca: El logaritme natural, o bé, si s'indica, el logaritme del número a la base.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
ca: Ja heu pujat el nombre màxim de fitxers permesos. Torneu arrere a l'enquesta.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ca: Missatge que s'ha de mostrar com a 'avís de termini' (si es deixa en blanc, es mostrarà un avís per defecte)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
ca: Missatge que es mostra quan ha finalitzat el termini (si es deixa en blanc, es mostra un missatge per defecte)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
ca: No s'ha carregat la quantitat mínima de fitxers

en: The name must be unique for all menu entries throughout the software.
ca: El nom ha de ser únic per a totes les entrades de menú a tot el programari.

en: The new question group/question order was successfully saved.
ca: La nova ordenació de les preguntes/grups s'ha guardat correctament.

en: The password will be generated and sent by email.
ca: La contrasenya es generarà i s'enviarà per correu electrònic.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
ca: La contrasenya que heu triat en el pas de la configuració opcional.

en: The plugin settings were saved.
ca: La configuració del connector s'ha guardat.

en: The plugin was not found.
ca: No s'ha trobat el connector.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
ca: La pregunta no s'ha pogut afegir. Com a mínim heu d'introduir un codi per a la pregunta.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
ca: La pregunta no s'ha pogut afegir. Com a mínim heu d'introduir un codi per a la pregunta.

en: The question could not be imported for the following reasons:
ca: La pregunta no es pot importar pels motius següents:

en: The question group was deleted.
ca: El grup de preguntes s'ha eliminat.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
ca: El registre de les vostres respostes a l'enquesta no conté cap identificació vostra, sinó és que una pregunta específica de l'enquesta ho demane explícitament.

en: The records have been saved successfully!
ca: El registres s'han guardat correctament.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
ca: La comprovació de la redundància busca taules sobrants després de desactivar una enquesta. Podeu eliminar-les si ja no les heu de necessitar més.

en: The related survey is missing.
ca: L'enquesta relacionada no existeix.

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
ca: La sol·licitud no va poder ser entesa pel servidor degut a la sintaxi incorrecta.

en: The requested URL was not found on this server.
ca: L'URL sol·licitada no s'ha trobat en aquest servidor.

en: The requested files do not exist on the server.
ca: Els fitxers sol·licitats no existeixen al servidor.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
ca: El directori necessari per a guardar els fitxers pujats no s'ha pogut crear. Reviseu el permisos dels fitxers al directori /upload/surveys.

en: The response record %s was updated.
ca: El registre de respostes %s s'ha actualitzat.

en: The response timings table has been renamed to:
ca: La taula de temps de resposta s'ha reanomenat:

en: The responses table has been renamed to:
ca: La taula de respostes s'ha reanomenat:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta ja no estan disponibles al LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
ca: L'atribut seleccionat no es vàlid.

en: The server tried to call an unknown view!
ca: El servidor ha provat de cridar una visualització desconeguda.

en: The sum must be at least %s
ca: La suma ha de ser com a mínim %s

en: The sum must be at most %s
ca: La suma ha de ser com a màxim %s

en: The sum must be between %s and %s
ca: La suma ha de ser entre %s i %s

en: The sum must equal %s
ca: La suma ha de ser igual a %s

en: The sum must equal %s.
ca: La suma ha de ser igual a %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
ca: La suma dels múltiples camps numèrics ha de ser més gran que aquest valor

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
ca: L'enquesta no es podrà activar fins que aquests problemes estiguen resolts.

en: The survey in which you are trying to participate does not seem to exist.
ca: L'enquesta en què intenteu participar no sembla existir.

en: The survey participant was successfully updated.
ca: El participant s'ha actualitzat correctament.

en: The survey response table could not be created.
ca: La taula de respostes de l'enquesta no s'ha pogut crear.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
ca: L'enquesta ha finalitzat correctament en programar una data de finalització en els paràmetres de l'enquesta.

en: The survey you selected does not exist
ca: L'enquesta que ha seleccionat no existeix

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
ca: El directori de càrrega de les plantilles no existeix o no s'hi pot escriure.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
ca: El missatge que es mostra al rellotge de compte arrere durant el compte arrere

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
ca: El token proporcionada no és vàlid o ja s'ha utilitzat.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
ca: El token proporcionat no és vàlid o ja s'ha utilitzat.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
ca: El token que heu proporcionat no concorda amb el de la vostra sessió.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
ca: La taula de tokens associada a aquesta enquesta s'ha reanomenat:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
ca: La taula de tokens s'ha eliminat i ja no és necessària cap contrasenya per a accedir a l'enquesta.

en: The type of your database management system
ca: El tipus del vostre sistema de gestió de base de dades

en: The update is now complete!
ca: S'ha completat l'actualització.

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
ca: El servidor d'actualitzacions es troba ocupat. Això sol passar quan s'estan preparant els fitxers d'actualització per a una nova versió.

en: The user name cannot be changed.
ca: El nom d'usuari no es pot canviar.

en: The username already exists.
ca: Aquest usuari ja existeix.

en: The value of this variable can not be changed
ca: El valor d'aquesta variable no es pot canviar

en: Theme
ca: Tema

en: Theme options differences
ca: Diferències d'opcions de tema

en: Themes:
ca: Temes:

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
ca: Hi ha %s entrades òrfenes de valors predeterminats que es poden esborrar.

en: There are %s orphaned question attributes.
ca: Hi ha %s atributs de pregunta orfes.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
ca: Hi ha %s entrades òrfenes de la quota que es poden esborrar.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
ca: Hi ha %s paràmetres orfes d'idioma per a les quotes que es poden esborrar.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
ca: Hi ha %s membres orfes de la quota que es poden esborrar.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
ca: Hi ha grups de preguntes buides en aquesta enquesta: creeu almenys una pregunta dins d'un grup de preguntes.

en: There are no existing conditions in this survey.
ca: No hi ha condicions en aquesta enquesta.

en: There are no groups available.
ca: No hi ha grups disponibles

en: There are no label sets which match the survey default language
ca: No hi ha grups d'etiquetes que coincidisquen amb l'idioma per defecte de l'enquesta

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
ca: No hi ha més preguntes. Premeu el botó <Envia> per a finalitzar l'enquesta.

en: There are no participants to be exported.
ca: No hi ha cap participant per exportar.

en: There are no questions in this group.
ca: No hi ha preguntes en aquest grup.

en: There are no questions in this survey
ca: No hi ha preguntes en aquesta enquesta

en: There are no questions in this survey.
ca: No hi ha preguntes en aquesta enquesta.

en: There are no unmapped attributes
ca: No hi ha atributs sense mapar

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
ca: Hi ha dues formes de parar una enquesta. Llegiu atentament les dues opcions disponibles i trieu la que s'adeqüe a les vostres necessitats.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
ca: Hi ha {EMAILCOUNT} correus que no s'han enviat.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
ca: Hi ha {NUMBEROFQUESTIONS} preguntes en aquesta enquesta.

en: There has to be at least one language.
ca: Hi ha d'haver almenys un idioma.

en: There is 1 question in this survey
ca: Hi ha 1 pregunta en aquesta enquesta

en: There is 1 question in this survey.
ca: Hi ha una pregunta en aquesta enquesta.

en: There is already a recorded answer for this token
ca: Ja existeixen respostes registrades per a aquest token

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
ca: Ja hi ha una entrada amb aquest token a la taula. El mateix token no es pot utilitzar en més d'una entrada.

en: There is no matching survey.
ca: No s'ha trobat cap enquesta.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
ca: Hi ha hagut un problema a l'hora d'esborrar la plantilla '%s'. Comproveu els permisos del fitxer i del directori.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
ca: Hi ha hagut un problema en baixar el fitxer d'actualització. Proveu de reiniciar el procés.

en: There was a problem updating the user permissions.
ca: S'ha produït un problema en actualitzar el permisos d'usuari.

en: There was an error using the Google API.
ca: Hi ha hagut un error en utilitzar l'API de Google.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
ca: No hi havia cap correu electrònic seleccionable per a enviar. Això s'ha produït perquè no s'han satisfet aquests criteris:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
ca: D'aquests fitxers, se'n farà un còpia de seguretat i després es reemplaçaran pel procediment d'actualització.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
ca: S'han trobat duplicats que utilitzen la mateixa combinació dels camps de nom, cognom i correu electrònic

en: They were found to be duplicate using the participant id field
ca: S'han trobat duplicats que utilitzen l'id del participant

en: Third choice
ca: Tercera opció

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
ca: Aquest arxiu ZIP conté fitxers de recursos no vàlids. La importació ja fallat.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
ca: Aquest arxiu ZIP conté fitxers de plantilla no vàlids. Ha fallat la importació.

en: This action need confirmation.
ca: Aquesta acció necessita confirmació

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
ca: Aquest arxiu conté un fitxer PDF de l'enquesta, el fitxer queXML de l'enquesta i un fitxer XML amb bandes queXF que es poden utilitzar amb el queXF: http://quexf.sourceforge.net/ per a processar enquestes escanejades.

en: This attribute is automatically mapped
ca: Aquest atribut s'ha mapat automàticament

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
ca: Aquesta adreça de correu electrònic no es pot utilitzar perquè s'ha optat per eixir d'aquesta enquesta.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
ca: Aquesta adreça de correu electrònic ja està registrada però el correu electrònic s'ha rebutjat.

en: This feature is only available for MySQL databases. Your database type is %s.
ca: Aquesta funció només està disponible per a bases de dades MySQL. El vostre tipus de base de dades és %s.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ca: Aquest fitxer no és un arxiu ZIP. Ha fallat la importació.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ca: Aquest fitxer no és un arxiu ZIP vàlid. La importació ha fallat.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
ca: No està permés pujar aquest tipus de fitxers.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
ca: No està permés pujar un fitxer amb aquest nom.

en: This function cannot be executed because demo mode is active.
ca: Aquesta funció no es pot executar perquè el mode de demostració està actiu.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
ca: Aquest grup no conté preguntes. Cal que afegiu preguntes al grup abans de poder previsualitzar-lo

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
ca: Aquesta descripció de grup és bastant buida, però molt important.

en: This group does not contain any question(s).
ca: Aquest grup no conté cap pregunta.

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
ca: Aquest grup, per si mateix, no conté cap error de sintaxi.

en: This invitation has already been used.
ca: Aquesta invitació ja s'ha fet servir.

en: This invitation is not valid anymore.
ca: Aquesta invitació ja no és vàlida.

en: This invitation is not valid yet.
ca: Aquesta invitació encara no és vàlida.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
ca: Aquesta enquesta és privada, heu d'introduir un token vàlid. Contacteu amb l'administrador per a obtindre'n més ajuda.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
ca: Aquesta enquesta té control d'accés. Necessiteu un token vàlid per a participar-hi.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
ca: Aquest és un text de suggeriment que es mostrarà al participant per a descriure l'equació de validació de la pregunta.

en: This is a question help text.
ca: Això és un text d'ajuda.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
ca: Aquest és un text d'exemple de pregunta. S'ha demanat a l'usuari que introduïsca una data.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
ca: Aquest es un text d'exemple de pregunta. S'ha demanat a l'usuari que trie una entrada.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
ca: Això és una descripció d'enquesta de mostra. La definitiva pot ser considerablement més extensa.

en: This is an error message example
ca: Aquest és un exemple de missatge d'error

en: This is an update to an unstable version
ca: Aquesta és una actualització per a una versió inestable

en: This is another sample question text - asking for number.
ca: Aquest és un altre text d'exemple de pregunta: es demana una resposta numèrica.

en: This is not a .csv file.
ca: No és un fitxer .csv.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
ca: Aquesta no és una estructura d'enquesta LimeSurvey vàlida de fitxer XML.

en: This is not a valid response data XML file.
ca: Aquest no es un fitxer XML de resposta vàlid.

en: This is not a valid timings data XML file.
ca: Aquest no es un fitxer XML de dades de temps vàlid.

en: This is not a valid token data XML file.
ca: Aquest no es un fitxer XML de tokens vàlid.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
ca: Aquest és l'últim text d'exemple de la pregunta: es demana algun text lliure.

en: This is some help text for this question.
ca: Aquest es un text d'ajuda per a aquesta pregunta.

en: This is some helpful text.
ca: Això és un text d'ajuda.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
ca: Aquesta és la interfície d'administració del LimeSurvey. Comenceu a crear la vostra enquesta des d'ací.

en: This is the content of the menu link - leave blank to use the title.
ca: Aquest és el contingut de l'enllaç del menú - deixeu-lo en blanc per utilitzar el títol.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
ca: Aquesta és l'adreça de correu electrònic per defecte de l'administrador de la pàgina i s'utilitza per als missatges del sistema, les opcions de contacte i el correu electrònic predeterminat de rebot.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
ca: Aquest és el nom per defecte de l'administrador de la pàgina i s'utilitza per als missatges del sistema i les opcions de contacte.

en: This is the survey end message.
ca: Aquest és el missatge final de l'enquesta.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
ca: Aquest nom ja s'ha utilitzat per a aquesta enquesta. Heu d'utilitzar un nom diferent.

en: This name is reserved for standard template.
ca: Aquest nom està reservar per a la plantilla estàndard.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
ca: Aquest nom apareixerà en el resum de la llista d'enquestes i en la capçalera d'administració.

en: This option can't be used if the -Anonymized responses- option is active.
ca: Aquesta opció no es pot activar si l'opció de "Respostes anònimes" està activa.

en: This participant is not active in any survey
ca: Aquest participant no està actiu en cap enquesta.

en: This plugin has no settings.
ca: Aquesta extensió no té configuració.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
ca: Aquest procés eliminarà aquesta enquesta, i tots els grups relacionats, preguntes, respostes i condicions.

en: This question does not have a question 'type' set.
ca: Aquesta pregunta encara no té assignat el 'tipus' de pregunta.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
ca: Aquesta pregunta té una condició, però la condició està basada en una pregunta que apareix després d'aquesta.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
ca: Aquesta pregunta té almenys {n} error.|Aquesta pregunta té almenys {n} errors.

en: This question has missing answer options.
ca: Aquesta pregunta ha perdut les opcions de resposta.

en: This question has missing subquestions.
ca: Aquesta pregunta ha perdut les subpreguntes.

en: This question is always shown.
ca: Aquesta pregunta es mostra sempre

en: This question is mandatory
ca: Aquesta pregunta és obligatòria

en: This question only accept 30 digits including 10 decimals.
ca: Aquesta pregunta només accepta 30 dígits, inclosos 10 decimals.

en: This question requires a second answer set but none is set.
ca: Aquesta pregunta requereix un segon conjunt de respostes, però no se n'ha indicat cap.

en: This question requires answers, but none are set.
ca: Aquesta pregunta requereix respostes, però no se n'ha indicat cap.

en: This question type can't be selected.
ca: Aquest tipus de pregunta no es pot seleccionat.

en: This question's SGQA code
ca: Codi SGQA d'aquesta pregunta

en: This question's group ID number
ca: El número d'ID de grup d'aquesta pregunta

en: This question's question ID number
ca: El número d'ID de pregunta d'aquesta pregunta

en: This question's survey ID number
ca: El número d'ID d'enquesta d'aquesta pregunta

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
ca: Aquesta pregunta, per si mateixa, no conté cap error de sintaxi.

en: This response ID is invalid.
ca: L'ID d'aquesta resposta no es vàlid

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
ca: Aquest paràmetre no es pot canviar perquè el mode de demostració està actiu.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
ca: Aquesta enquesta no pot ser provada ni completada pel motiu següent:

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
ca: Aquesta enquesta té una taula de tokens associada. Si elimineu l'enquesta, la taula de tokens s'eliminarà. Us recomanem que exporteu els tokens o en realitzeu una còpia abans d'eliminar l'enquesta.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
ca: Aquesta enquesta no s'ha activat. No hi ha cap resultat per examinar.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
ca: Aquesta enquesta està activa i té la taula de respostes corresponent. Si esborreu l'enquesta, les respostes (i els seus fitxers) s'eliminaran. Us recomanem que exporteu les respostes abans d'esborrar l'enquesta.

en: This survey is active but expired.
ca: Aquesta enquesta està activa però caducada.

en: This survey is active but has a start date.
ca: Aquesta enquesta està activa però té una data d'inici.

en: This survey is already active.
ca: L'enquesta ja està activa.

en: This survey is anonymous.
ca: Aquesta enquesta és anònima.

en: This survey is currently active.
ca: Aquesta enquesta està activa.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
ca: Actualment aquesta enquesta no està activa. No podreu guardar les respostes.

en: This survey is not active - no responses are available.
ca: L'enquesta no està activa - no hi ha respostes disponibles.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
ca: L'enquesta no està activa. Heu d'activar l'enquesta abans d'intentar importar un fitxer VVexport.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
ca: Aquesta enquesta encara no s'ha activat, per tant els participants no podran omplir-la.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
ca: Aquesta enquesta encara no està activa. Les respostes no es guardaran.

en: This survey is not yet started.
ca: Aquesta enquesta encara no ha començat.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
ca: L'enquesta està activa i les respostes es guardaran.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
ca: Aquesta configuració de l'enquesta no s'ha importat: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
ca: Aquesta enquesta és anònima, per tant, no podeu actualitzar les vostres respostes.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
ca: Aquesta actualització no canviarà la base de dades. No es requereix còpia de seguretat de la base de dades.

en: This variable name has already been used.
ca: Aquest nom de variable ja s'ha utilitzat.

en: This will be the password of admin user.
ca: Aquesta serà la contrasenya de l'administrador.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
ca: Aquest serà l'identificador d'usuari amb el qual l'administrador iniciarà sessió.

en: This will be your default language.
ca: Aquest serà l'idioma per defecte.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
ca: Això eliminarà totes les caselles actuals per a restaurar els valors per defecte. Esteu segur que voleu continuar?

en: This will export a printable version of your survey.
ca: Això exportarà una versió imprimible de l'enquesta.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
ca: Això exportarà el fitxer d'enquesta (.lsa) per a totes les enquestes actives seleccionades. Els fitxers es proporcionaran en un únic arxiu ZIP.

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
ca: Això exportarà el fitxer d'estructura d'enquesta (.lss) per a totes les enquestes actives seleccionades. Els fitxers es proporcionaran en un únic arxiu ZIP.

en: This will replace the existing text. Continue?
ca: Això substituirà el text existent. Voleu continuar?

en: This will update the survey group for all selected active surveys.
ca: Això actualitzarà el grup d'enquestes per a totes les enquestes actives seleccionades.

en: This will update the survey theme for all selected active surveys.
ca: Això actualitzarà el tema de l'enquesta per a totes les enquestes actives seleccionades.

en: Those files/directories are not writable:
ca: En aquests fitxers/directoris no es pot escriure:

en: Three
ca: Tres

en: Time difference (in hours):
ca: Diferència horària (en hores):

en: Time limit
ca: Termini

en: Time limit action
ca: Acció de fi de termini

en: Time limit countdown message
ca: Missatge de compte arrere

en: Time limit disable next
ca: El termini desactiva el botó 'següent'

en: Time limit disable prev
ca: El termini desactiva el botó 'anterior'

en: Time limit expiry message
ca: Missatge de finalització de compte arrere

en: Time limit expiry message display time
ca: Temps que es mostra el missatge de finalització del termini

en: Time limit message CSS style
ca: Estil CSS del missatge de termini

en: Time limit timer CSS style
ca: Estil CSS per al rellotge de compte arrere

en: Time remaining
ca: Temps restant

en: Time statistics
ca: Estadístiques de temps

en: Timer
ca: Temporitzador

en: Timing statistics
ca: Estadístiques de temps

en: Timings table could not be created.
ca: La taula de temps no s'ha pogut crear.

en: Timings will be saved.
ca: Les respostes tindran registre de temps.

en: Timings will not be saved.
ca: Les respostes no tindran registre de temps.

en: Tip:
ca: Consell:

en: Title
ca: Títol

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
ca: El títol de la subpregunta %s s'ha actualitzat a %s.

en: Title:
ca: Títol:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
ca: Per a poder pujar imatges o un altre contingut, primer heu de guardar la vostra enquesta.

en: To participate in this restricted survey, you need a valid token.
ca: Per a participar en aquesta enquesta restringida, es necessita un token vàlid.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
ca: Per a rebre una contrasenya nova per correu electrònic, heu d'introduir el nom d'usuari i l'adreça de correu electrònic original.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
ca: Per a seguir en l'anonimat, utilitzeu un pseudònim com a nom d'usuari, no és necessària una adreça de correu electrònic.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
ca: Per a reorganitzar les preguntes/grups de preguntes arrossegueu la pregunta/grup amb el ratolí fins a la posició que desitgeu.

en: Token ID
ca: ID del token

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
ca: La descripció dels atributs s'ha actualitzat correctament.

en: Token attribute: %s
ca: Atribut del token: %s

en: Token code for this participant
ca: Codi de token per a aquest participant

en: Token control
ca: Control de tokens

en: Token fields
ca: Camps de token

en: Token length
ca: Longitud del token

en: Token mismatch
ca: El token no concorda.

en: Tokens already exist for this survey.
ca: Ja existeixen tokens per a aquesta enquesta.

en: Too low
ca: Massa baixa

en: Too many labels, can't generate chart
ca: Hi ha massa etiquetes, no es pot generar el gràfic

en: Tools
ca: Eines

en: Top bar
ca: Barra superior

en: Total Errors
ca: Nombre total d'errors

en: Total Imported files
ca: Total de fitxer importats

en: Total attributes in the central table
ca: Nombre total d'atributs a la taula central

en: Total errors
ca: Total d'errors

en: Total imported files
ca: Total de fitxers importats

en: Total invitations sent
ca: Total d'invitacions enviades

en: Total number of files
ca: Nombre total de fitxers

en: Total numbers of sent reminders
ca: Nombre total de recordatoris enviats

en: Total opted out
ca: Total que han declinat participar

en: Total participants in central table
ca: Total de participants a la taula central

en: Total records
ca: Total de registres

en: Total records in survey
ca: Total d'elements en l'enquesta

en: Total records in survey:
ca: Total de registres en l'enquesta:

en: Total responses
ca: Total de respostes

en: Total screened out
ca: Total que es mostra

en: Total size of files
ca: Mida total dels fitxers

en: Total surveys completed
ca: Total d'enquestes acabades

en: Total time
ca: Temps total

en: Total with no unique token
ca: Total amb token no únic

en: Transfer the surveys of this user to:
ca: Transfereix les enquestes d'aquest usuari a:

en: Translate survey
ca: Tradueix l'enquesta

en: Translate to
ca: Tradueix a

en: Tried to pop value off of empty stack
ca: Heu provat d'eliminar un valor d'una pila buida

en: Try again
ca: Torneu-ho a provar

en: Try again! Connection with database failed.
ca: Torneu-ho a provar. Hi ha hagut un error de connexió amb la base de dades.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
ca: Torneu-ho a provar. Hi ha hagut un error de connexió amb la base de dades. Motiu:

en: Try again! Creation of database failed.
ca: Torneu-ho a provar. La creació de la base de dades ha fallat.

en: Try to import even if question codes don't match
ca: Proveu d'importar fins i tot si els codis de les preguntes no coincideixen

en: Try to submit again
ca: Proveu d'enviar-lo una altra vegada

en: Try with a bigger token length.
ca: Proveu amb un token més llarg

en: Turkish
ca: Turc

en: Two
ca: Dues

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
ca: Introduïu el 'nom' i la contrasenya que vau utilitzar per a guardar l'enquesta

en: Type:
ca: Tipus:

en: UJIS for Windows Japanese
ca: UJIS per a Windows japonés

en: URL Description:
ca: Descripció de l'URL:

en: URL description (%s)
ca: Descripció de l'URL (%s)

en: URL description:
ca: Descripció de l'URL:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
ca: URL per a un enquestat que vol participar en l'enquesta

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
ca: URL per a un enquestat que ha declinat participar en l'enquesta

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
ca: S'ha d'establir un URL si la càrrega automàtica d'URL està activada.

en: URL of the survey
ca: URL de l'enquesta

en: URL:
ca: Direcció web (URL):

en: US ASCII
ca: ASCII nord-americà

en: US Letter
ca: Carta

en: Ukrainian
ca: Ucrainés

en: Un-quotes a quoted string
ca: Elimina les cometes d'una cadena

en: Unable to backup your database for unknown reason.
ca: No s'ha pogut fer una de còpia de seguretat de la base de dades per raons desconegudes.

en: Unable to create directory `%s`.
ca: No es pot crear el directori `%s`.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
ca: No s'ha pogut avaluar l'operador binari - menys de 2 entrades a la pila

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
ca: No s'ha pogut avaluar l'operador unari. No hi ha entrades a la pila

en: Unable to insert record into survey table
ca: No es pot afegir un registre a la taula de l'enquesta

en: Unbalanced equation - values left on stack
ca: Equació no equilibrada: hi ha valors deixats a la pila

en: Uncertain
ca: Incert

en: Unchanged
ca: Sense canvis

en: Undefined function
ca: Funció no definida

en: Undefined variable
ca: Variable no definida

en: Unit test dynamic relevance processing
ca: Processament dinàmic de rellevància de la prova unitària

en: Unit tests of expressions within strings
ca: Proves unitàries d'expressions dins de les cadenes

en: Unknown box ID!
ca: Quadre ID desconegut

en: Unknown destination build!
ca: La versió de destinació és desconeguda.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
ca: S'ha produït un error desconegut en llegir el fitxer, no s'ha creat l'enquesta.

en: Unknown error!
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut

en: Unknown file extension
ca: Extensió de fitxer desconeguda

en: Unknown session
ca: Sessió desconeguda

en: Unknown update key!
ca: Clau d'actualització desconeguda.

en: Unknown view!
ca: Vista desconeguda.

en: Unkown
ca: Desconegut

en: Unlimited
ca: Il·limitada

en: Unlimited administration permissions
ca: Permisos il·limitats d'administració

en: Unmapped participant attributes
ca: Atributs de participant no mapats

en: Unsupported number of arguments: %s
ca: Nombre d'arguments no admés: %s

en: Unsupported syntax
ca: Sintaxi no admesa

en: Until:
ca: Fins a:

en: Unwritable
ca: Inhabilitat

en: Unzip error!
ca: Error de descompressió!

en: Up to date!
ca: Actualitzat!

en: Update
ca: Actualitza

en: Update complete!
ca: Actualització completada!

en: Update condition
ca: Actualitza la condició

en: Update scenario
ca: Actualitza l'escenari

en: Update server busy
ca: Servidor d'actualitzacions ocupat

en: Update token entry
ca: Actualitza el token

en: Update type
ca: Tipus d'actualització

en: Update user group
ca: Actualitza el grup d'usuaris

en: Upload
ca: Envia

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
ca: Carrega un fitxer (mida màxima: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
ca: No s'ha trobat el fitxer que s'ha de carregar. Comproveu els permisos i el camí (%s) per al directori de càrrega

en: Upload files
ca: Puja els fitxers

en: Upload file|Upload files
ca: Carrega un fitxer|Carrega fitxers

en: Upload summary
ca: Resum dels fitxers pujats

en: Upload template file
ca: Càrrega del fitxer de plantilla

en: Upload your files
ca: Puja els vostres fitxers

en: Uploaded CSV file successfully
ca: S'ha carregat correctament el fitxer CSV

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
ca: El fitxer de conjunt d'etiquetes que heu carregat ha de tindre una extensió .lsl

en: Uploaded resources management
ca: Gestió de recursos carregats

en: Uploading
ca: S'està pujant

en: Uploading LDAP Query
ca: S'està pujant una consulta LDAP

en: Uppercase the first character of each word in a string
ca: Posa en majúscula el primer caràcter de cada paraula d'una cadena

en: Urdu
ca: Urdú

en: Use CAPTCHA for registration:
ca: Utilitza un CAPTCHA per a la inscripció:

en: Use CAPTCHA for save and load:
ca: Utilitza un CAPTCHA per a guardar i carregar:

en: Use CAPTCHA for survey access:
ca: Utilitza un CAPTCHA per a accedir a l'enquesta:

en: Use ComfortUpdate
ca: Feu servir el ComfortUpdate

en: Use Expression Manager code:
ca: Utilitza el codi del gestor d'expressions:

en: Use HTML format for token emails:
ca: Utilitza el format HTML per als correus electrònics de tokens:

en: Use LDAP authentication
ca: Utilitza l'autenticació LDAP

en: Use a customized question theme for this question
ca: Utilitzeu un tema de preguntes personalitzat per a aquesta pregunta

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
ca: Feu servir llistes desplegables accessibles en lloc d'una finestra emergent amb un calendari

en: Use button group or radio list
ca: Utilitza grup de botons o llista de botons d'opció

en: Use checkbox layout
ca: Utilitza el disseny de caselles de selecció

en: Use dropdown presentation
ca: Utilitza una presentació desplegable

en: Use global settings
ca: Utilitza les opcions globals

en: Use internal database authentication
ca: Utilitza l'autenticació de la base de dades interna

en: Use javascript function to remove text and uncheck checkbox (or use Expression Manager only).
ca: Utilitzeu una funció javascript per a esborrar el text i desactivar la casella de selecció (o feu servir només el gestor d'expressions)

en: Use mapping service
ca: Utilitza el servei de mapatge

en: Use same default value across languages:
ca: Utilitza el mateix valor per defecte per a tots els idiomes:

en: Use settings below
ca: Utilitza les preferències de més avall

en: Use slider layout
ca: Utilitza un selector lliscant

en: Use web server authentication
ca: Utilitza l'autenticació del servidor web

en: Used bounce settings:
ca: Configuració de rebot:

en: Used/free space for file uploads
ca: Espai utilitzat/lliure per a pujar fitxers

en: User
ca: Usuari

en: User '%s' was successfully deleted.
ca: L'usuari '%s' s'ha esborrat correctament.

en: User ID
ca: ID d'usuari

en: User added.
ca: Usuari afegit

en: User administration
ca: Administració d'usuaris

en: User already exists in the group.
ca: L'usuari ja existeix en aquest grup.

en: User control
ca: Control d'usuaris

en: User data
ca: Dades de l'usuari

en: User does not exist in the group.
ca: L'usuari no existeix en aquest grup.

en: User group
ca: Grup d'usuaris

en: User group ID
ca: ID de l'usuari de grup

en: User group added.
ca: Grup d'usuaris afegit.

en: User group successfully added!
ca: El grup d'usuaris s'ha afegit correctament.

en: User group successfully saved!
ca: El grup d'usuaris s'ha guardat correctament.

en: User groups
ca: Grups d'usuaris

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: User name:
ca: Nom de l'usuari:

en: User not found.
ca: L'usuari no s'ha trobat.

en: User registration at '%s'
ca: Registre d'usuari a '%s'

en: User removed.
ca: S'ha esborrat l'usuari.

en: User with whom the participants are to be shared:
ca: Usuari amb el qual els participants són compartits:

en: Username
ca: Usuari

en: Username already exists.
ca: L'usuari ja existeix.

en: Username not found in LDAP server
ca: L'usuari no es troba al servidor LDAP

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username: %s
ca: Usuari: %s

en: Users
ca: Usuaris

en: Uses left
ca: Usos restants

en: Uses left:
ca: Usos restants:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
ca: Utilitzant el selector de tipus de gràfic podeu imposar el tipus de gràfic per a totes les preguntes seleccionades.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
ca: Fer servir la conversió de tipus pot corrompre les dades; utilitzeu-la amb compte o, sempre que siga possible, no la feu servir.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
ca: En general, això és causat per l'excés de (sub)preguntes en l'enquesta. Proveu d'eliminar algunes de les preguntes de l'enquesta.

en: VV export version:
ca: Versió VV d'exportació:

en: Valid from
ca: Vàlid des de

en: Valid until
ca: Vàlid fins a

en: Valid until:
ca: Vàlid fins a:

en: Valid username but not authorized by group restriction
ca: El nom d'usuari és vàlid però no està autoritzat per la restricció de grup.

en: Validate expression in email : %s
ca: Valida l'expressió en el correu electrònic : %s

en: Validate expressions
ca: Valida les expressions

en: Validate quota
ca: Valida la quota

en: Validation of quota %s
ca: Validació de la quota %s

en: Validation:
ca: Validació:

en: Value
ca: Valor

en: Value range allows missing
ca: L'interval de valors permet el valor 'buit'

en: Values:
ca: Valors:

en: Verify username and try again
ca: Comproveu l'usuari i torneu-ho a provar

en: Version
ca: Versió

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View Saved but not submitted Responses
ca: Mostra les respostes guardades però no enviades

en: View in CPDB
ca: Visualitza en CPDB

en: View labels
ca: Visualitza les etiquetes

en: View policy
ca: Mostra la política

en: View response
ca: Mostra la resposta

en: View response ID %d
ca: Visualitza l'ID de resposta %d

en: View response URL
ca: Visualitza l'URL de resposta

en: View response details
ca: Visualitza els detalls de la resposta

en: View statistics
ca: Visualitza les estadístiques

en: View summary of all available fields:
ca: Visualitza un resum de tots els camps disponibles:

en: View the statistics for this survey.
ca: Mostra les estadístiques d'aquesta enquesta

en: View this record
ca: Visualitza aquest registre

en: View users
ca: Visualitza els usuaris

en: View without the filter.
ca: Visualitza sense el filtre.

en: View/read
ca: Visualitza/llig

en: Viewing response (ID %s)
ca: S'està visualitzant la resposta (ID %s)

en: Visit our website!
ca: Visiteu la nostra pàgina web.

en: Visual minute step interval
ca: Interval de pas de minut visual

en: Warn and move on
ca: Avisa i continua

en: Warning
ca: Avís

en: Warning!
ca: Atenció!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
ca: Atenció! El correu electrònic de rebot de l'administrador no és vàlid i no s'ha guardat

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
ca: Atenció! El correu electrònic de rebot no és vàlid i no s'ha actualitzat.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
ca: Atenció! El correu electrònic de notificació no és vàlid i no s'ha actualitzat.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
ca: Avís: Abans d'activar l'HTTPS, %s assegureu-vos que aquest enllaç funciona.%s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
ca: Avís: Les entrades dels participants eliminats no es poden recuperar.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
ca: Avís: Llegiu atentament aquesta informació abans de continuar.

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
ca: Atenció: Cal actualitzar els següents fitxers/directoris, però teniu permisos només de lectura.

en: Warning: There are some differences between current theme options and original theme options!
ca: Advertència: hi ha algunes diferències entre les opcions actuals del tema i les opcions originals del tema.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
ca: Atenció: Encara esteu utilitzant la contrasenya per defecte ('password'). Modifiqueu-la i torneu a iniciar la sessió.

en: Warning: original survey theme doesn't exist!
ca: Avís: el tema original de l'enquesta no existeix!

en: Warnings
ca: Avisos

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
ca: L'enquesta ha caducat i ja no està disponible.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
ca: Hi ha hagut un error al sistema i no s'ha pogut guardar el fitxer. S'ha enviat un correu electrònic a l'administrador de l'enquesta per a notificar-li-ho.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
ca: No esteu autoritzat a accedir a aquesta enquesta.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
ca: No teniu permisos per a fer això.

en: We are sorry but your session has expired.
ca: La sessió ha caducat.

en: We could not zip your database!
ca: No hem pogut comprimir la vostra base de dades.

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
ca: No hem pogut arribar al servidor o el servidor no ha proporcionat cap resposta. Torneu-ho a provar d'ací a uns minuts.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
ca: Abans d'eliminar aquesta enquesta, us recomanem que l'exporteu completa des de la pàgina d'administració.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
ca: Us recomanem que, abans de procedir, exporteu la totalitat de l'enquesta des de la pàgina principal d'administració.

en: Web server authentication method is not allowed for this user
ca: El mètode d'autenticació del servidor web no està permés per a aquest usuari

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Welcome %s!
ca: Benvingut/da %s!

en: Welcome and end text
ca: Text de benvinguda i de finalització

en: Welcome message:
ca: Missatge de benvinguda:

en: Welcome to %s!
ca: Us donem la benvinguda a %s!

en: Welcome to the Assessment
ca: Benvingut a l'Avaluació

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
ca: Us donem la benvinguda al ComfortUpdate del LimeSurvey!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
ca: Us donem la benvinguda a l'auxiliar d'intal·lació del LimeSurvey. Aquest auxiliar us guiarà a través de la instal·lació, en la creació de la base de dades i en la configuració inicial del LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
ca: Us donem la benvinguda a aquesta enquesta de mostra

en: Welcome:
ca: Benvinguda:

en: Welsh
ca: Gal·lés

en: When an imported record matches an existing record ID:
ca: Quan un registre importat concorda amb l'ID d'un registre existent:

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
ca: Mentre l'enquesta està activa, no es pot afegir ni suprimir un grup ni una pregunta.

en: Width of PDF header logo:
ca: Amplària del logotip de capçalera del PDF:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
ca: Windows aràbic (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
ca: Windows bàltic (Windows 1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
ca: Windows europeu central (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
ca: Windows ciríl·lic (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
ca: Windows-31J - SJIS per a Windows japonés

en: With real vv file : questions code are in second line
ca: Amb un fitxer real vv: els codis de les preguntes estan a la segona línia

en: Writable
ca: Habilitat

en: Write error!
ca: Error d'escriptura!

en: Year
ca: Any

en: Yes
ca: Sí

en: Yes (Forced by the system administrator)
ca: Sí (imposat per l'administrador del sistema)

en: Yes - Delete Them!
ca: Sí, elimineu-les

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
ca: Esteu a punt d'eliminar totes les condicions de les preguntes d'aquesta enquesta

en: You are about to delete this survey
ca: Esteu a punt d'eliminar aquesta enquesta

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
ca: Esteu a punt de reemplaçar un conjunt d'etiquetes existent amb les opcions de resposta actuals.

en: You are already a part of this survey.
ca: Ja sou part d'aquesta enquesta.

en: You are not a participant in this survey.
ca: No sou un participant d'aquesta enquesta.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
ca: No esteu autoritzat a editar els vostres propis permisos.

en: You are not allowed to print answers.
ca: No esteu autoritzat a imprimir les respostes.

en: You are not authorized to delete label sets.
ca: No esteu autoritzat a eliminar conjunts d'etiquetes.

en: You are not authorized to delete questions.
ca: No podeu eliminar preguntes.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
ca: Esteu registrat però hi ha hagut un error en intentar enviar el correu electrònic: poseu-vos en contacte amb l'administrador de l'enquesta.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
ca: Esteu utilitzant Microsoft Internet Explorer.

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
ca: Podeu obtindre una prova gratuïta de la clau d'actualització del %svostre compte al web limesurvey.org%s.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
ca: Podeu importar totes les respostes antigues que siguen compatibles amb l'enquesta actual. La compatibilitat es determina comparant els tipus de les columnes i els seus noms, el camp de l'ID no es té en compte.

en: You can leave these settings blank and change them later
ca: Podeu deixar aquestes opcions en blanc i canviar-les més tard

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
ca: Podeu deixar aquest camp buit, i generar els tokens automàticament fent servir l'opció "Genera els tokens"

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
ca: Podeu recuperar una enquesta guardada prèviament des d'aquesta pantalla.

en: You can not add a group if survey is active.
ca: No podeu afegir un grup si l'enquesta està activa.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
ca: El vostre usuari no pot afegir ni esborrar el propietari del grup

en: You can now %sadd a question%s in this group.
ca: Ara podeu %safegir una pregunta%s en aquest grup.

en: You can now close this modal box.
ca: Ara podeu tancar aquesta caixa modal.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
ca: Podeu continuar amb l'actualització de la instal·lació del LimeSurvey.

en: You can upload %s under %s KB each.
ca: Podeu pujar %s de menys de %s KB cada un.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
ca: Podeu utilitzar el gestor d'expressions, però aquest valor ha de ser un nombre abans de mostrar la pàgina si no establiu-ho a 0. Si el valor mínim no s'estableix, s'utilitza aquest valor.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
ca: Podeu utilitzar el gestor d'expressions, però aquest valor ha de ser un nombre abans de mostrar la pàgina, si no establiu-ho a 1.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
ca: Podeu utilitzar el gestor d'expressions, però aquest valor ha de ser un nombre abans de mostrar la pàgina, si no establiu-ho a 100. Si no s'estableix un valor màxim, s'utilitza aquest valor.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
ca: Ara podeu usar les credencials següents per a accedir al lloc:

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
ca: Podeu utilitzar operadors en els filtres de cerca (per exemple: >, <, >=, <=, = )

en: You can't add questions while the survey is active.
ca: No es poden afegir preguntes mentre l'enquesta està activa.

en: You can't copy a question if the survey is active.
ca: No podeu copiar una pregunta si l'enquesta està activa.

en: You can't delete a group if it's not empty!
ca: No podeu suprimir un grup si no està buit.

en: You can't delete a question if the survey is active.
ca: No és pot suprimir una pregunta si l'enquesta està activa.

en: You can't delete template '%s' because one or more templates inherit from it.
ca: No podeu suprimir la plantilla '%s' perquè hi hereten una o més plantilles.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
ca: No podeu esborrar aquest grup de preguntes perquè l'enquesta està activa.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
ca: No es pot inserir una pregunta nova quan l'enquesta està activa.

en: You can't remove the default language.
ca: No es pot eliminar l'idioma per defecte.

en: You can't reorder in an active survey
ca: No podeu tornar a ordenar en una enquesta activa

en: You can't uninstall template '%s' because some templates inherit from it.
ca: No podeu desinstal·lar la plantilla '%s' perquè algunes plantilles hereixen d'ell.

en: You can't update question code for an active survey.
ca: No podeu actualitzar el codi de la pregunta per a una enquesta activa.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
ca: No podeu fer servir respostes anònimes quan estan habilitades les respostes persistents basades en tokens.

en: You cannot delete the last answer option.
ca: No podeu eliminar la darrera opció de pregunta.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
ca: No podeu continuar fins que no completeu una o més preguntes.

en: You did not answer to the security question.
ca: No heu respost a la pregunta de seguretat.

en: You didn't save your changes!
ca: No heu guardat els canvis.

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
ca: Heu inhabilitat el ComfortUpdate en el fitxer de configuració.

en: You do not have permission to access this page.
ca: No teniu permís per a accedir a la pàgina.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
ca: No teniu instal·lada la biblioteca Freetype. La biblioteca Freetype és necessària per a poder mostrar gràfiques correctament.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
ca: No teniu instal·lada la biblioteca GD. La biblioteca GD és necessària per a poder mostrar gràfiques correctament.

en: You do not have the permission to access this page.
ca: No teniu permís per accedir a aquesta pàgina.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
ca: No és necessari tindre instal·lada la biblioteca ZIP en PHP.

en: You don't have sufficient permissions to upload images in this survey
ca: No tens suficients permisos per carregar imatges en aquesta enquesta

en: You don't have the permission to activate tokens.
ca: No teniu permisos per a activar tokens.

en: You don't have the right to restore the settings to default
ca: No teniu dret a restaurar la configuració per defecte

en: You don't need an update key.
ca: No necessiteu una clau d'actualització.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
ca: Teniu {TOTAL} punts de 3 punts possibles.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
ca: Ja s'ha esborrat de la llista central de participants per a aquest lloc

en: You have already completed this survey.
ca: Ja heu completat aquesta enquesta.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
ca: Hi ha un error dins la instal·lació local del LimeSurvey. Vegeu:

en: You have been already removed from this survey.
ca: Ja heu estat eliminat d'aquesta enquesta.

en: You have been removed from the central participants list for this site
ca: Heu sigut eliminat de la llista central de participants d'aquest lloc

en: You have been successfully added back to this survey.
ca: Us heu adherit de nou a aquesta enquesta correctament.

en: You have been successfully removed from this survey.
ca: Heu estat correctament eliminat d'aquesta enquesta.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
ca: Heu sobrepassat el nombre màxim d'intents d'entrar. Espereu %d minuts abans de tornar-ho a intentar.

en: You have not selected a question
ca: No heu seleccionat cap pregunta

en: You have not selected a survey
ca: No heu seleccionat cap enquesta

en: You have to pair this field with an existing attribute.
ca: Heu d'aparellar aquest camp amb un atribut existent.

en: You have to select a file.
ca: Heu de seleccionar un fitxer.

en: You have to select at least one label set.
ca: Heu de seleccionar, com a mínim, un grup d'etiquetes

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
ca: No podeu fer servir barres o caràcters d'unió en el nom o contrasenya.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
ca: Podeu registrar-vos per a aquesta enquesta però haureu d'esperar el '%s' abans d'iniciar de l'enquesta.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
ca: Podeu registrar-vos en aquesta enquesta si voleu participar-hi.

en: You must be logged in to access to this page.
ca: Heu d'haver iniciat la sessió per accedir a aquesta pàgina.

en: You must be registered to complete this survey
ca: Heu d'estar registrar per a completar aquesta enquesta

en: You must enter a valid email. Please try again.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic vàlida. Torneu-ho a provar.

en: You must first create a question group.
ca: Primer heu de crear un grup de preguntes.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
ca: Heu de fixar els permisos d'escriptura adients per a aquests fitxers abans de continuar. Si no esteu segur de què cal fer, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: You must supply a name for this saved session.
ca: Heu de proporcionar un nom per a aquesta sessió guardada.

en: You must supply a password for this saved session.
ca: Heu de proporcionar una contrasenya per a aquesta sessió guardada.

en: You need to add answer options to this question
ca: Heu d'afegir opcions de resposta a aquesta pregunta

en: You need to add question groups
ca: Heu d'afegir grups de preguntes

en: You need to add questions
ca: Heu d'afegir preguntes

en: You need to add subquestions to this question
ca: Heu d'afegir subpreguntes a aquesta pregunta

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
ca: Heu de pujar %s fitxers més per a aquesta pregunta.
    Esteu segur que voleu eixir?

en: You should export your responses before deactivating.
ca: Cal que exporteu les respostes abans de desactivar.

en: You should have a great time doing this
ca: Us ho hauríeu de passar bé fent això

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
ca: Cal que anoteu el nom de les taules per si necessiteu accedir a aquesta informació més tard.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
ca: Heu d'activar l'enquesta quan estigueu totalment segur que la configuració de l'enquesta és correcta i no hi haurà més canvis.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
ca: Se us redirigirà en uns 5 segons. Si no és així, cliqueu <a href="%s">ací</a>.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
ca: Sereu redirigit a l'actualització de la base de dades o (si la vostra base de dades ja està actualitzada) a l'inici de sessió de l'administrador al cap de 5 segons. En cas contrari, feu clic %sací%s.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
ca: La sessió ha expirat a causa de la inactivitat. Torneu a connectar-vos.

en: Your Choices
ca: Les vostres opcions

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
ca: Es comprovarà la instal·lació del LimeSurvey per tal de confirmar que es pot actualitzar.

en: Your Ranking
ca: La vostra classificació

en: Your answer
ca: La vostra resposta

en: Your answer must be %s
ca: La resposta ha de ser %s

en: Your answer must be at least %s
ca: La resposta ha de ser almenys %s

en: Your answer must be at most %s
ca: La resposta ha de ser com a màxim %s

en: Your answer must be between %s and %s
ca: La resposta ha de ser entre %s i %s

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
ca: La resposta a la pregunta de seguretat no és correcta. Torneu a intentar-ho.

en: Your assessment
ca: La vostra avaluació

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
ca: El vostre navegador indica que ja s'ha usat anteriorment per a contestar aquesta enquesta. Estem reiniciant la sessió perquè pugueu començar de nou.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
ca: La pantalla del navegador és massa xicoteta per a usar l'administració adequadament. La mida mínima requerida és de 1280*1024 px.

en: Your choices
ca: Les vostres seleccions

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
ca: Les vostres dades s'han d'importar ara, el data.frame s'anomena "data", les variable.labels són atributs de les dades ("attributes(data)$variable.labels"), com per a foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
ca: Les vostres dades s'importaran ara.

en: Your database is too big to be saved!
ca: La base de dades és massa gran per a guardar-la.

en: Your database server password.
ca: Contrasenya del servidor de la base de dades.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
ca: El vostre nom d'usuari en la base de dades del servidor. En la majoria de casos, "root" funcionarà.

en: Your database type is not MySQL!
ca: El tipus de base de dades no és MySQL.

en: Your email address:
ca: La vostra adreça de correu:

en: Your have to answer the security question - please try again.
ca: Heu de respondre la pregunta de seguretat - torneu-ho a provar.

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
ca: La clau s'ha actualitzat i validat. Ara podeu utilitzar el ComfortUpdate.

en: Your key is unknown by the update server.
ca: La clau és desconeguda pel servidor d'actualitzacions.

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
ca: La vostra contrasenya nova no va ser salvada perquè aparella la contrasenya vella.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
ca: La vostra contrasenya nova no va ser salvada perquè la contrasenya vella era malament.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
ca: La vostra contrasenya no s'ha guardat perquè les contrasenyes no coincideixen.

en: Your new survey was created.
ca: Heu creat una enquesta nova

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
ca: S'ha creat una enquesta nova. També s'ha creat un primer grup de preguntes i una pregunta d'exemple.

en: Your passwords do not match.
ca: Les vostres contrasenyes no coincideixen

en: Your personal settings were successfully saved.
ca: La vostra configuració personal s'ha guardat correctament.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
ca: L'idioma seleccionat s'utilitzarà durant tot el procés d'instal·lació.

en: Your ranking
ca: La vostra classificació

en: Your response table will be renamed to:
ca: La taula de respostes es reanomenarà:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
ca: Les vostres respostes no s'han perdut, s'han enviat per correu electrònic a l'administrador de l'enquesta per a la seua posterior incorporació a la base de dades.

en: Your responses were successfully saved.
ca: Les respostes s'han guardat correctament.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
ca: La sessió amb el servidor del ComfortUpdate no és vàlida o ha caducat. Reinicieu el procés.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
ca: Per a cada resposta podeu exportar dades associades a tokens. Seleccioneu els camps addicionals que voleu exportar.

en: Your survey responses have been recorded.
ca: Les respostes s'han guardat correctament.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
ca: Les respostes s'han guardat correctament. Rebreu un correu electrònic de confirmació. Assegureu-vos de guardar en un lloc segur la contrasenya perquè no la podrem recuperar.

en: Your survey was successfully saved.
ca: L'enquesta s'ha guardat correctament.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
ca: La vostra enquesta es guardarà amb aquest nom i contrasenya, i podreu completar-la després entrant amb el mateix nom d'usuari i contrasenya.

en: Your time to answer this question has expired
ca: Ha finalitzat el temps per a respondre aquesta pregunta.

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
ca: Quasi ha finalitzat el temps per a contestar aquesta pregunta. Disposeu de {TIME}.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
ca: La clau d'actualització ha superat el nombre màxim d'actualitzacions.

en: Your update key has expired!
ca: La clau d'actualització ha caducat.

en: Your update key is invalid and was removed.
ca: La vostra clau d'actualització no era vàlida i s'ha esborrat.

en: Your update key:
ca: La clau d'actualització:

en: Your user data for accessing %s
ca: Les vostres dades d'usuari per a accedir a %s

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
ca: La versió no es pot actualitzar a través del ComfortUpdate. Actualitzeu-la manualment.

en: Your version is up to date!
ca: La versió està actualitzada.

en: Zip error!
ca: Error de compressió!

en: Zip file not found!
ca: No s'ha trobat el fitxer comprimit!

en: Zoom level
ca: Nivell de zoom

en: addslashes
ca: afigbarres

en: and
ca: i

en: at question
ca: a la pregunta

en: checked
ca: marcat

en: completed
ca: acabat

en: default
ca: per defecte

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
ca: dígit: source("filename", encoding="UTF-8") en la finestra d'ordre R, reemplaça el nom del fitxer amb el nom actual del fitxer

en: directory
ca: directori

en: equals
ca: Igual

en: having a token
ca: tenint un token

en: having a valid email address
ca: que té una adreça de correu electrònic vàlida

en: hours
ca: hores

en: if:
ca: si:

en: is
ca: és

en: is NOT
ca: NO és

en: is greater than
ca: és major que

en: is greater than or equal to
ca: és major o igual a

en: is less than
ca: és menor que

en: is less than or equal to
ca: és menor o igual que

en: is lesser than
ca: és menor que

en: is like
ca: és com

en: is matched (regexp)
ca: es correspon (expressió regular, regexp)

en: is not like
ca: no és com

en: language of token
ca: Idioma del token

en: minitab method
ca: mètode minitab

en: mins
ca: minuts

en: not checked
ca: no marcat

en: not having already completed the survey
ca: no havent completat encara l'enquesta

en: not having been sent an invitation already
ca: encara no s'ha enviat una invitació

en: only apply to certain question types
ca: només s'aplica a certs tipus de preguntes

en: or
ca: o

en: page
ca: pàgina

en: queXML PDF export
ca: Format queXML PDF

en: queXML format (*.xml)
ca: Format queXML (*.xml)

en: quota language settings
ca: configuració d'idioma per a les quotes

en: quota members
ca: membres de la quota

en: responses
ca: respostes

en: running
ca: en funcionament

en: seconds
ca: segons

en: selected
ca: seleccionat

en: stable
ca: estable

en: table
ca: taula

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
ca: aquest és un correu automàtic per a notificar que se us ha creat un usuari al lloc '%s'.

en: timings
ca: temporització

en: to:
ca: a:

en: unknown
ca: desconegut

en: unstable
ca: inestable

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
ca: visiteu http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php per a més informació

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
ca: {n} pregunta conté errors que s'han de corregir.|{n} preguntes contenen errors que s'han de corregir.

en: {n} token has been created.|{n} tokens have been created.
ca: S'ha creat {n} token.|S'han creat {n} tokens.
